Auto Review Toyota Corolla Cross I
De vierde Corolla
Toyota Corolla Cross Hybrid 2.0
- Pluspunten
- Ruimte
- Praktische bruikbaarheid
- Minpunten
- Waarom niet als plug-in hybride?
Toyota breidt zijn aanbod van de Corolla uit met een vierde versie. We hadden al de vijfdeurs hatchback, de vierdeurs sedan en de Sportstourer stationwagon. En daar komt nu deze SUV bij, de Corolla Cross Hybrid.
Conclusie
Dat de aandrijflijn van de Corolla Cross Hybrid hybride is, was tot een paar jaar geleden een groot pluspunt. Tegenwoordig is dat heel normaal en zijn er veel meer merken die dat zelfs beter doen dan Toyota met deze Corolla Cross. We noemen bijvoorbeeld de stekkerhybride Ford Kuga, die goed vergelijkbaar is met deze Corolla Cross qua prijzen en ruimteaanbod. Maar denk ook aan de Nissan e-Qashqai die de brandstofmotor eigenlijk alleen nog maar gebruikt als een soort aggregaat. Deze Corolla Cross is kortom een prima gezinsauto voor een breed publiek, maar hopelijk gaan de Japanners hem ook leveren als stekkerhybride om het brandstofverbruik nog verder te verbeteren - dan verbruikt hij nog minder brandstof. Het ruimteaanbod van deze auto is goed een pluspunt, evenals de ergonomie. De aandrijflijn doet zijn werk prima al doet het motorrumoer, met name bij optrekken, afbreuk aan het geheel.
Type auto en prijzen
Wacht ‘ns even… Toyota heeft toch al een SUV in dit deel van de markt? Jazeker, das de Toyota C-HR. Maar die auto is nogal uitgesproken van vorm en vooral een hip statement. De Corolla Cross Hybrid is een stuk conservatiever van vorm. Want niet iedereen houdt van al dat hippe gedoe. De Corolla Cross Hybridis er in vier versies waarbij de Active de goedkoopste is voor vanaf 37.100 euro. Volgende op de prijsladder is de Dynamic, dan volgt de First Edition en het topmodel is de 44 mille kostende Launch Edition. Ga je private leasen dan ben je vanaf zo’n 600 euro kwijt.
De Corolla Cross Hybrid is een keurige, maar geen bijzondere auto om te zien. Als je een rondje om de auto loopt zie je wél leuke details. Zo hebben sommige versies een verchroomdestrip aan de bovenkant van de ramen. Bij de onderzijde van de achterportieren zie je een wat apart lijnenspel. Verder de typische vierkante wielkastenen plastic randen rond de wielkuipen en bij de dorpel om hem stoerder te maken. Aan de voorzijde een forse grille met daarin het logo. En aan de achterzijde brede horizontale achterlichten.
Hoe rijdt de Corolla Cross Hybrid?
De Toyota Corolla Cross is leverbaar met één aandrijflijn, bestaande uit een tweeliter viercilinder benzinemotor en een elektromotor. Die combinatie kennen we natuurlijk al langer, maar dit is de nieuwste, 5e generatie. Daarbij zijn diverse componenten kleiner en lichter geworden waardoor het geheel lichter en dus efficiënter zou moeten zijn. De aandrijflijn is goed voor 197 pk en 206 Nm koppel. Een kritische kanttekening: er mag maar 750 kilogram aan de trekhaak. De goed vergelijkbare Ford Kuga PHEV mag bijvoorbeeld 1.500 kg aan de trekhaak hebben. Dat lijkt er al meer op als je een caravan wil trekken.
Het weggedrag van de Corolla Creoss Hybrid is dik in orde. Grote en kleine oneffenheden worden keurig door het onderstel weggefilterd. Stuurgedrag is voor het type auto ook goed. Wat tegenvalt zijn het bandenrumoer en het motorlawaai. Zoals zoveel Toyota’s is ook de Corolla Cross Hybrid uitgerust met een CVT. Nadeel ervan is dat bij stevig optrekken de motor nog steeds gaat loeien. Je moet eerst wat gasgeven en zodra de auto begint te versnellen het gas een beetje liften. De auto zal dan blijven versnellen. Dan is het minder rumoerig aan boord maar nog steeds nietvergelijkbaar met concurrenten die een normale automaat hebben. De Corolla Cross Hybrid is trouwens behoorlijk rap van z’n plek. De sprint vanuit stilstand naar 100 km/h duurt maar 8 tellen! Hij mag er dan heel stoer uitzien, het is zeker geen terreinauto want in Nederland is hij er alleen met voorwielaandrijving
DeCorolla Cross Hybrid van binnen
Trek je een achterportier open dan blijkt er een ‘hapje’ te zijn genomen uit zowel het portier als de dorpel/wielkast. Volgens Toyota stap je zo net makkelijker in en heb je net meer ruimte om bijvoorbeeld een kinderzitje te plaatsen. Wel jammer dat ze vervolgens de achterportier niet zo heel ver laten openzwaaien, dat had namelijk ook behoorlijk geholpen. De achterbak meet zo’n 400 liter; prima bruikbaar voor een gezin dus. Wel jammer is het feit dat er geen vlakke laadvloer is als je de rugleuning wegklapt. Want onder de achterbank gaan de accu’s schuil van het hybride systeem en die nemen nou eenmaal plaats in – al zegt Toyota wel dat die batterijen kleiner zijn geworden dan de vorige generatie. Wat ook opvalt is dat er geen dubbele laadvloer is. Opmerkelijk is de flinterdunne plank die als (niet verstelbare) bagagevloer dient.
Achter het stuur is het zicht op de meters erg goed. Alles is duidelijk afleesbaar en eenvoudig te bedienen. De airconditioning werktmet draaiknoppen en druktoetsen. Erg fijn en veel gebruiksvriendelijker dan de digitale menu’s die je tegenwoordig vaak tegenkomt. Ook het volume van de radio bedien je met een drukknop. Het 12,1 inch grote infotainmentsysteem herbergt zeer veel functies. Voorin vind je voldoende bergruimte al zijn de portiervakken nogal klein uitgevallen. Het zicht rondom had ook beter gekund, vooral schuin naar achteren. In sommige versies kun je je telefoon draadloos opladen.
Achterin de Toyota Corolla Cross Hybrid zit je heerlijk ruim. Let wel, deze auto heeft exact dezelfde wielbasis als de C-HR, die achterin helemaal niet heel ruim is door de lage daklijn. Daarvan heb je hier geen last. Veel beenruimte, veel hoofdruimte. Verder heb je er 2x USB en eigen ventilatieopeningen. In de middenarmsteun zitten twee bekerhouders.
De Corolla Cross Hybrid en het milieu
Toyota belooft een gemiddeld brandstofverbruik van 1 op 18,9, want je zou dankzij het hybridesysteem gemiddeld 50 procent van de tijd louter elektrisch rijden. Is dat dan zuinig? Ja en nee. Tuurlijk is het een mooi cijfer. Maar als je het vergelijkt met een vergelijkbaar geprijsde PHEV Ford Kuga is het weer niet heel zuinig. Want zo’n stekkerhybride kan nog veel meer dan 50 procent van de tijd elektrisch rijden. Op ritten tot zo’n 56 km zelfs helemaal elektrisch – denk aan woonwerkritten. De Toyota heeft op zo’n rit ook altijd - al is het maar even -de verbrandingsmotor aan. Waarom komt Toyota niet meteen stekkerhybride versie van deze Coroola Cross? Men heeft de kennis er voor immers in huis.
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
