logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Royal Black Royalwinter UHP

Winterbandentest 2026 - 225/50 R17V

ANWB eindoordeel: Zeer slecht

Testbeoordeling

Chinese budgetband, geselecteerd voor de test op basis van prijs (is één van de goedkoopste keuzes op internet). De band is goedkoop, gaat lang mee en is ook nog eens heel zuinig maar is afgewaardeerd vanwege slechte prestaties op droog en nat wegdek. Deze band is volgens onze normen onveilig.

  • De Royal Black reageert slecht op stuurcommando's en ook de feedback in het stuur is slecht. De band is ontzettend onnauwkeurig en niet koersvast. Hierdoor zijn er zowel bij het insturen als in het verdere verloop van de bocht continu stuurcorrecties nodig. Je bent steeds heen en weer aan het sturen.
  • Ook op nat wegdek presteert de Royal Black slecht. De band heeft heel weinig grip op nat wegdek en kan langs- en dwarskrachten heel slecht combineren. Dus tegelijkertijd remmen en sturen of gasgeven en sturen lukt bijna niet, dan onstaat er direct onder- of overstuur. Verder is ook de remweg te lang en de weerstand tegen aquaplaning is onvoldoende. Met deze banden kun je niet veilig op nat wegdek rijden.
  • Op winters wegdek scoort de Royal Black voldoende. Bij remmen op ijs is de band erg goed, op de andere testonderdelen zijn er tekortkomingen.  De band is niet heel nauwkeurig op sneeuw en de reserves in noodsituaties zijn voldoende, niet goed.
  • De slijtvastheid is zeer goed, deze band heeft een lange levensduur. De hoeveelheid vrijkomende slijtagedeeltjes is heel laag (beste uit de test). De band is ook zeer zuinig (ook beste uit de test).

Rijeigenschappen en veiligheid

 

Weging

Beoordeling

DROOG WEGDEK30%--/-
Rijeigenschappen40%--/-
Veilig weggedrag40%-
Remmen20%+
NAT WEGDEK40%--
Remmen30%-
Aquaplaning lengterichting20%-/Ø
Aquaplaning dwarsrichting10%-
Wegligging30%--
Zijdelingse grip (cirkelbaan)10%Ø
WINTERS WEGDEK30%Ø/+
Remmen op sneeuw25%Ø/+
Tractie op sneeuw15%Ø/+
Wegligging op sneeuw40%Ø
Remmen op ijs20%+/++
Rijeigenschappen en veiligheid100%1,0

Milieueigenschappen

 

Weging

Beoordeling

Slijtvastheid40%++
Slijtage deeltjes20%+/++
Brandstofverbruik20%+/++
Gewicht van de band50%Ø/+
Verbruik50%++
Geluid10%-/Ø
Geluid in de auto50%Ø/+
Geluid buiten de auto50%-
Duurzaamheid productie10%--/-
Milieueigenschappen100%7,9

Eindcijfer Royal Black Royalwinter UHP: 1,0

(Score gebaseerd op 70% van cijfer Rijeigenschappen en veiligheid en 30% cijfer Milieueigenschappen)

Testdetails Royal Black Royalwinter UHP (pdf: 570kB)

Speciaal voor jou

  • Nu20%korting
    Nu20%korting

    Ontdek Wegenwacht Europa

    Wat je pech ook is, met de Wegenwacht kun je overal rekenen op vertrouwde pechhulp. Wegenwacht Europa Standaard nu voor € 12,94 per maand.

  • Je auto verzekeren

    Met een ANWB Autoverzekering ben je altijd verzekerd van de beste hulp bij een botsing of andere autoschade. Zo kun jij zonder zorgen de weg op.

  • Shop auto-artikelen

    Van poetsmiddelen tot fietsendrager en veiligheidshesje tot zonnescherm en meer! Shop hier alles voor in en op je auto!

  • Altijd delaagsteprijs
    Altijd delaagsteprijs

    Goedkoop tanken in de buurt?

    Vind de tankstations in jouw buurt met de ANWB Onderweg app. Alle soorten brandstof en laadpalen. Navigeer er eenvoudig naar toe.