Kumho WinterCraft WP52+
Winterbandentest 2026 - 185/65 R15T
ANWB eindoordeel: Net onvoldoende
Testbeoordeling
Deze WinterCraft WP52+ van Kumho is de opvolger of vernieuwde versie van de WinterCraft WP52 (dus zonder +). We hebben de nieuwe versie nu voor het eerst in de test.
- Op droog stuurt de Kumho niet nauwkeurig en ook de feedback in het stuur mist. Om een gewenst spoor te kiezen of te volgen zijn telkens stuurcorrecties nodig. In noodsituaties ontstaat er snel overstuur met een lange glijfase zodat het wel even duurt voordat de band de auto weer kan stabiliseren.
- Op nat wegdek presteert de Kumho goed. De band weet langs- en dwarskrachten goed te verbinden waardoor de testauto precies en veilig over het natte circuit te jagen is. Op aquaplaning dwars en op zijdelingse grip zijn er lichte tekortkomingen.
- Op winters wegdek presteert de Barum goed tot zeer goed, De band heeft veel grip en kan langs- en dwarskrachten goed met elkaar te verbinden. Daardoor laat de testauto zich nauwkeurig en veilig over het besneeuwde parcours sturen. Op remmen op ijs zijn er lichte tekorkkomingen.
- De slijtvastheid is goed, met een gemeten levensduur van 40.000 km is dit de beste band uit de test. Wel komen er desondanks nog relatief veel slijtagedeeltjes (micro-plastics) vrij. Het verbruik is goed maar de band is wel vrij lawaaiige, vooral bij voorbij rijden.
Rijeigenschappen en veiligheid
|
|
Weging |
Beoordeling |
|---|---|---|
| DROOG WEGDEK | 30% | -/Ø |
| Rijeigenschappen | 40% | - |
| Veilig weggedrag | 40% | - |
| Remmen | 20% | + |
| NAT WEGDEK | 40% | + |
| Remmen | 30% | +/++ |
| Aquaplaning lengterichting | 20% | + |
| Aquaplaning dwarsrichting | 10% | Ø/+ |
| Wegligging | 30% | + |
| Zijdelingse grip (cirkelbaan) | 10% | Ø |
| WINTERS WEGDEK | 30% | +/++ |
| Remmen op sneeuw | 25% | +/++ |
| Tractie op sneeuw | 15% | +/++ |
| Wegligging op sneeuw | 40% | +/++ |
| Remmen op ijs | 20% | Ø/+ |
| Rijeigenschappen en veiligheid | 100% | 5,1 |
Milieueigenschappen
|
|
Weging |
Beoordeling |
|---|---|---|
| Slijtvastheid | 40% | + |
| Slijtage deeltjes | 20% | Ø/+ |
| Brandstofverbruik | 20% | + |
| Gewicht van de band | 50% | Ø/+ |
| Verbruik | 50% | + |
| Geluid | 10% | -/Ø |
| Geluid in de auto | 50% | Ø |
| Geluid buiten de auto | 50% | -/Ø |
| Duurzaamheid productie | 10% | -/Ø |
| Milieueigenschappen | 100% | 6,2 |
Eindcijfer Kumho WinterCraft WP52+: 5,1
(Score gebaseerd op 70% van cijfer Rijeigenschappen en veiligheid en 30% cijfer Milieueigenschappen)
Testdetails Kumho WinterCraft WP52+ (pdf: 554kB)
| ANWB score | Eindoordeel | Aanbeveling |
| 9,5 - 10 | Uitmuntend | Zeer aan te raden |
| 8,5 - 9,4 | Zeer goed | Zeer aan te raden |
| 7,5 - 8,4 | Goed | Zeer aan te raden |
| 7,0 - 7,4 | Ruim voldoende | Aan te raden |
| 5,6 - 6,9 | Voldoende | Aan te raden |
| 5,0 - 5,5 | Net onvoldoende | Beperkt aan te raden |
| 4,0 - 4,9 | Onvoldoende | Beperkt aan te raden |
| 2,5 - 3,9 | Slecht | Niet aan te raden |
| 1,0 - 2,4 | Zeer slecht | Niet aan te raden |
| ++ | zeer goed | 8,5 - 10 |
| +/++ | goed tot zeer goed | 8,1 - 8,4 |
| + | goed | 7,5 - 8,0 |
| Ø/+ | ruim voldoende | 7,0 - 7,4 |
| Ø | voldoende | 5,6 - 6,9 |
| -/Ø | net onvoldoende | 5,0 - 5,5 |
| - | onvoldoende | 4,0 - 4,9 |
| --/- | slecht | 2,5 - 3,9 |
| -- | zeer slecht | 1,0 - 2,4 |
- Het eindcijfer (ANWB score) is opgebouwd uit 70% van de score op het blok "rijeigenschappen en veiligheid" en 30% van de score op het blok "milieu-eigenschappen". Het blok rijeigenschappen en veiligheid bestaat uit de testonderdelen droog wegdek, nat wegdek en winters wegdek. Ieder testonderdeel bestaat weer uit diverse sub-onderdelen (bijvoorbeeld remmen op nat wegdek, of weerstand tegen aquaplaning). Door te klikken op een band in de tabel zijn de scores op de hoofd- en sub-onderdelen te zien.
- Het blok milieueigenschappen bestaat uit de testonderdelen slijtvastheid van de band (levenduur in kilometers), hoeveelheid vrijkomende slijtagedeeltjes, brandstofverbruik, geluid en duurzaamheid van de productie. Ook hier bestaan testonderdelen weer uit meerdere sub-onderdelen. Klik op een band in de tabel voor meer informatie.
- Als het rapportcijfer van een band op een blok onvoldoende is (d.w.z. lager dan een 5,6), dan kan de ANWB score (het eindcijfer) niet hoger zijn dan dat onvoldoende rapportcijfer.
- Als een band op een hoofdonderdeel tekortkomingen heeft ten opzichte van een goed niveau (dus niet tenminste een + scoort op droog, nat en winters wegdek) dan kan het rapportcijfer van het blok (in dit geval "rijeigenschappen en veiligheid" niet hoger zijn dan het laagste cijfer op één van die hoofdonderdelen. Voor het blok milieueigenschappen gaat het om de hoofdonderdelen slijtvastheid, slijtage deeltjes en brandstofverbruik.
- Als een band op een subonderdeel slecht scoort (een --/- of --) dan wordt de score op dat hoofdonderdeel afgewaardeerd naar deze laagste score. Deze afwaardering van het hoofdonderdeel slaat vervolgens ook door naar het blok en daarmee naar het eindcijfer. Een band met een slechte score (op een sub-onderdeel) is, volgens onze normen, onveilig en wordt daarom afgewaardeerd.