Top 10 goedkoopste nieuwe auto’s
Elektrisch vaak voordeliger dan een nieuwe auto met benzinemotor
Dit zijn de 10 goedkoopste nieuwe auto’s in ons land. Dat wil overigens niet zeggen, dat iedereen ze kan betalen…
Minimaal € 18.200
De Dacia Sandero is op het moment van schrijven de voordeligste auto die je in ons land nieuw kunt kopen. Maar schrik niet: hij kost je minimaal € 18.200.
De afgelopen jaren hebben alsmaar strengere milieu- en veiligheidseisen nieuwe auto’s steeds duurder gemaakt. Daar komen de Nederlandse belastingen vervolgens bij. EV’s worden nog enigszins ontzien: vandaar dat er daarvan twee bovenaan ons lijstje met goedkoopste nieuwe auto’s prijken.
De duurste optie in dit overzicht is de Citroën C3, met een prijskaartje van minimaal € 23.190. Het is samen met de Dacia Sandero en Suzuki Swift het grootste model dat je voor dit soort bedragen kunt kopen. Ons lijstje goedkoopste nieuwe auto’s bestaat hoofdzakelijk uit stadsmini’s.
Top 10 goedkoopste nieuwe auto’s
1. Dacia Sandero – vanaf € 18.200
Dacia is van oorsprong een Roemeense autofabrikant. Het merk kwam begin 2000 als prijsvechter naar Nederland als onderdeel van de Renault Group. Nog altijd put Dacia voor hun modellen uit de onderdelenmagazijnen van Renault.
Het verklaart deels de scherpe prijs van de Sandero, al komt dat ook door de afgemeten veiligheidsuitrusting, de beperkte instelmogelijkheden van stoelen en stuurwiel plus de alternatieve aandrijflijn. Deze Dacia is een van de weinige personenauto’s die je af fabriek kunt bestellen met een LPG-installatie.
Dacia Sandero in private lease
2. Dacia Spring – vanaf € 18.900
De Spring is misschien niet de voordeligste auto van Nederland, maar wel de goedkoopste elektrische auto. Het rijgedrag doet de typenaam eer aan: de Dacia ‘springt’ over oneffenheden heen.
Met zijn bescheiden batterijomvang is de Dacia Spring geen auto om grote afstanden mee af te leggen. Daarvoor is de interieurruimte ook te bescheiden, hoewel de kofferbakinhoud er met 310 liter mag wezen. Is dat je te min, dan kun je de stadsmini optioneel laten voorzien van een frunk: een opbergbak op de plek van de traditionele verbrandingsmotor.
3. Leapmotor T03 – vanaf € 19.950
Leapmotor is een relatief jong automerk, afkomstig uit China. Het wordt in Nederland verkocht vanuit dezelfde showrooms waar bijvoorbeeld ook Opels, Citroëns en Peugeots aan de man worden gebracht: al die merken behoren tot hetzelfde Stellantis concern.
Een prettig idee, want voor het benodigde onderhoud van deze elektrische T03 hoef je dus nooit ver weg. Voor zo’n kleine auto is de standaarduitrusting uitgebreid, met zaken als een glazen dak, adaptieve cruise control en een achteruitrijcamera. De Leapmotor private leasen kan vanaf € 299 per maand.
Leapmotor T03 in private lease
4. Fiat Panda – vanaf € 19.950
Je zou bijna denken dat de Fiat Panda van de markt is verdwenen, nu er zoveel aandacht uitgaat naar zijn nieuw verschenen, grote broer. Die luistert echter naar de naam Grande Panda. De oorspronkelijke Panda is een maatje kleiner en duizenden euro’s goedkoper.
In zijn huidige vorm gaat de Fiat Panda al heel wat jaartjes mee. Bij een Italiaanse auto zijn we al gauw geneigd dat ‘karakter’ te noemen. En waarom ook niet, want de Fiat oogt nog altijd bij de tijd. Daarnaast is hij met zijn vijf portieren onverminderd praktisch!
5. Hyundai i10 – vanaf € 20.995
Dat moderne auto’s steeds duurder worden, is misschien nog wel het beste te merken aan deze Hyundai i10. Voorheen een voordelige stadsauto maar inmiddels kost -ie meer dan 20.000 euro. En dat is dan nog het prijskaartje van het instapmodel!
Kiezen voor private lease verzacht het leed: in dat geval kun je al met de Hyundai i10 naar huis vanaf € 249 per maand. Wat bij het oude is gebleven, is dat de Hyundai voor een stadsauto onverminderd breed inzetbaar is.
6. Toyota Aygo X – vanaf € 21.250
Toyota blijft als een van de weinige autofabrikanten geloven in de traditionele stadsmini. Ze gingen met deze Aygo X dan ook niet over één nacht ijs: door het wagentje iets op te hogen en aan te kleden met stoer plaatwerk, past hij naadloos in de rage van semi-terreinwagens.
Hij mag er dan uit zien als een crossover: ruim is de Aygo X niet. Wel uiterst modern, met een voor dit deel van de markt bijzonder uitgebreide veiligheidsuitrusting. Private leasen kan nu nog vanaf € 289 per maand, maar haast is geboden: aan het einde van 2025 introduceert Toyota een hybride Aygo X, waarna de prijzen vermoedelijk zullen stijgen.
Toyota Aygo X in private lease
7. Kia Picanto – vanaf € 21.795
Waarom is een auto als de Kia Picanto in enen zo kostbaar? Dat heeft alles van doen met de geldende milieuregels. Om te zorgen dat de stadsmini niet teveel schadelijke stoffen uitstoot, kneep Kia het vermogen af. Daardoor viel er niet meer met de Picanto te rijden.
Inmiddels is de kleine Kia weer wat op adem gekomen, maar omdat daarmee de CO2-uitstoot steeg, betaal je daar als consument een prijs (lees: meer belasting) voor. In de private lease lijkt het allemaal nog mee te vallen, tegen een maandbedrag van € 259.
8. Suzuki Swift – vanaf € 22.299
10 miljoen exemplaren van de Swift heeft Suzuki inmiddels wereldwijd verkocht. En voor zo’n scherpe prijsstelling komen daar in ons land ongetwijfeld nog de nodige stuks bij. Want een Swift private leasen kan al vanaf € 304 in de maand.
Met de Suzuki Swift krijg je voor dat geld een complete kleine gezinsauto met een mild hybride aandrijflijn. Optrekken gebeurt dan volledig elektrisch; pas wanneer de Suzuki op gang is, komt de benzinemotor erbij. Op die manier gaat het geld besparen door aan de pomp!
9. BYD Dolphin Surf – vanaf € 22.990
Op verjaardagen gaat het geregeld over de lawine aan Chinese autofabrikanten die onze kant op komt. De kans is echter groot, dat maar weinig van je gespreksgenoten daadwerkelijk in een Chinese auto naar hun afspraak gekomen zijn. Want veel Chinese nieuwkomers opereren in Nederland vooralsnog in de hogere marktregionen.
Kijk maar naar de vanafprijs van de BYD Dolphin Surf, waarvoor je ook in de private lease terecht kunt. De stadsmini bungelt zo goed als onderaan in ons overzicht van goedkoopste nieuwe auto’s. Het duurt dus nog wel even voor we hier allemaal Chinees rijden.
BYD Dolphin Surf in private lease
10. Citroën C3 – vanaf € 23.190
Citroën biedt van zijn C3 zowel een benzineversie aan, als een variant op elektriciteit. Van die laatste uitvoering beginnen de prijzen bij € 24.700. Een hogere vanafprijs dus, maar in de private lease is de C3 op stroom juist weer een paar tientjes per maand goedkoper.
Citroën heeft een naam hoog te houden op het gebied van rijcomfort. De C3 stelt niet teleur, want de kleine gezinsauto is verkrijgbaar met traagschuimmatrasstoelen en schokdempers óp de schokdempers. Die zaken vind je echter niet op de voordeligste uitvoering.
Private lease een nieuwe auto via ANWB
Bij ANWB Private Lease rijd je zorgeloos in een gloednieuwe auto voor een vast bedrag per maand. Je hoeft alleen nog maar te tanken of op te laden. En mocht je pech krijgen, dan kun je rekenen op de vertrouwde service van de Wegenwacht!