Deze site ondersteunt de browser Internet Explorer niet meer. Wij raden aan om Microsoft Edge of Chrome te gebruiken.

Naar artikel

Brandstofprijzen Europa

Wat kost een liter benzine, diesel of lpg in Europa?

Ga je met de auto op vakantie naar het buitenland en wil je weten hoeveel je kwijt bent voor brandstof? We zetten brandstofprijzen in Europa voor je op een rij.

Snel naar

Euro 95 (E10) | Diesel (B7) | Lpg

Benzineprijzen, lpg- en dieselprijzen Europa

Bekijk in de tabel wat je betaalt voor een liter benzine, diesel of lpg in Europa. Alle prijzen worden vermeld in euro's. De brandstofprijzen worden met regelmaat ververst. De datum waarop de brandstofprijzen zijn geactualiseerd staat onder de tabel. Klik op het land voor meer informatie over het tanken.

Let op: de vermelde prijzen zijn gemiddeldes en gelden ter indicatie. Het staat tankstations vrij om af te wijken van deze prijzen.

LandEuro 95 (E10)Diesel (B7)Lpg
Albanië1.9161.8990.844
Andorra1.6791.667
België1.9602.0760.932
Bosnië en Herzegovina1.5491.7050.835
Bulgarije1.5531.6500.823
Cyprus1.6031.812
Denemarken2.2522.074
Duitsland2.0732.0911.128
Estland1.9931.9270.950
Finland2.2492.276
Frankrijk1.9181.9690.878
Griekenland2.2091.9441.148
Groot-Brittannie1.9562.1250.860
Hongarije1.2841.2840.989
Ierland1.8511.931
IJsland2.2162.228
Italië1.8641.8820.861
Kroatië1.7261.8850.997
Letland1.8901.9260.822
Litouwen1.7791.8200.782
Luxemburg1.8211.8500.911
Malta1.3631.231
Moldavië1.4471.4260.873
Nederland2.1482.0571.124
Noord-Macedonië1.4581.4830.840
Noorwegen2.3492.213
Oekraïne1.2001.3791.037
Oostenrijk1.7851.907
Polen1.4421.6090.801
Portugal1.9481.8720.980
Roemenië1.6371.8170.862
Rusland0.7150.7310.333
Servië1.5911.7830.937
Slovenië1.7411.8871.075
Slowakije1.8051.8280.877
Spanje1.9161.9221.011
Tsjechië1.7851.8790.846
Turkije1.3041.4130.692
Wit-Rusland0.6560.6560.368
Zweden1.9892.2291.299
Zwitserland1.9002.1221.115

Laatst bijgewerkt: 18-05-2022

Tip: Maak je auto vakantieklaar

Laten we goed voorbereid op vakantie gaan. Want jouw vakantie ... is géén vakantie voor je auto. Die moet honderden kilometers hard werken. Met een volle caravan, volle achterbak, volle dakkoffer en als het even tegenzit: een lege accu! 

Gelukkig kun je, met de juiste voorbereiding, de kans op pech wel een stuk verkleinen. Echt met een goed gevoel op vakantie? Vergeet dan niet Wegenwacht Europa Service af te sluiten. Want dan helpen wij je bij pech gewoon weer verder. Je vakantie is te leuk om stil te staan. 

Bekijk Wegenwacht pakketten

Ook interessant om te weten

Milieustickers en -zones in Europa

Milieustickers en -zones in Europa

Ga je met de auto Europa in, controleer dan van tevoren of er milieuzones zijn en of je een milieusticker of vignet nodig hebt.
De vrijheid van een autovakantie

De vrijheid van een autovakantie

Kies voor de vrijheid van een vakantie met de eigen auto. Bekijk ons aanbod en lees alle tips en informatie voor een perfecte autovakantie.
Brandstofprijzen buiten Europa

Brandstofprijzen buiten Europa

Ga je buiten Europa autorijden en wil je de prijzen daar weten? Dan verwijzen we je naar de externe website Global Petrol.

Speciaal voor jou geselecteerd

Pechhulp in het buitenland
vanaf7,95per maand

Pechhulp in het buitenland

Met Wegenwacht Europa is de beste hulp altijd dichtbij. Zo kun je, ook bij pech, van je vakantie blijven genieten.
Shop alles voor je vakantie
Shop nu

Shop alles voor je vakantie

Van wandelschoenen tot koffers en van reisgidsen tot milieustickers. Je vindt het in één van onze winkels of webwinkel.
ANWB Reisverzekering
15%korting

ANWB Reisverzekering

Met de doorlopende reisverzekering van de ANWB kun je erop vertrouwen dat alles écht goed geregeld is.
ANWB Creditcard
vanaf16.-per jaar

ANWB Creditcard

Speciaal voor leden zijn er de ANWB Creditcards. Overal op vakantie veilig en verzekerd betalen. Dat voelt goed!