Naar artikel

Brandstofprijzen Europa

Wat kost een liter benzine, diesel of lpg in Europa?

Ga je met de auto op vakantie naar het buitenland en wil je weten hoeveel je kwijt bent voor brandstof? We zetten de gemiddelde brandstofprijzen* in Europa voor je op een rij.

Snel naar

Euro 95 (E10) | Diesel (B7) | Lpg

Benzineprijzen, lpg- en dieselprijzen Europa

Bekijk in de tabel wat de gemiddelde prijzen* zijn voor een liter benzine, diesel of lpg in Europa. Alle prijzen zijn in euro's. Klik op het land voor meer informatie over het tanken.

*Let op: De brandstofprijzen zijn gemiddelden en worden wekelijks ververst. Echter, de ontwikkelingen van de brandstofprijzen gaan nu zó snel dat we niet kunnen garanderen dat we de meest actuele prijzen tonen. Ook staat het tankstations vrij om af te wijken van deze prijzen. 

Laatst bijgewerkt: 25-11-2022

LandEuro 95 (E10)Diesel (B7)Lpg
Albanië1.7541.9900.641
Andorra1.6631.628
België1.8541.8350.751
Bosnië en Herzegovina1.4551.7200.800
Bulgarije1.3811.6360.485
Cyprus1.5191.802
Denemarken1.9261.926
Duitsland1.7731.8871.084
Estland1.8211.8800.862
Finland1.9612.131
Frankrijk1.7341.8880.880
Griekenland2.0321.9740.986
Groot-Brittannie1.8642.1420.862
Hongarije **1.6261.8090.977
Ierland1.7942.005
IJsland2.2082.247
Italië1.6601.7560.765
Kroatië1.5941.7860.901
Letland1.7221.8260.817
Litouwen1.6231.7910.716
Luxemburg1.5241.6790.754
Malta1.3271.198
Moldavië1.2991.3010.833
Nederland1.9211.9120.816
Noord-Macedonië1.4181.4420.801
Noorwegen2.0132.123
Oekraïne1.3081.4160.745
Oostenrijk1.6491.834
Polen1.3941.6500.635
Portugal1.6871.6840.877
Roemenië1.5251.7740.809
Rusland0.8180.8710.311
Servië1.5701.8740.927
Slovenië1.4491.6070.989
Slowakije1.6511.7830.827
Spanje1.7221.8191.028
Tsjechië1.6511.7510.753
Turkije1.0351.2790.548
Wit-Rusland0.9360.9360.502
Zweden1.7662.2191.165
Zwitserland1.9472.2201.161

** Brandstofprijzen in Hongarije: sinds 27 mei 2022 zijn de brandstofprijzen in Hongarije voor buitenlandse toeristen hoger dan voor inwoners van Hongarije. Dat is niet altijd zichtbaar bij de pomp. Dit is onder de aandacht gebracht van de Europese Commissie (wegens schending van het EU discriminatieverbod).

Tip: Maak je auto vakantieklaar

Laten we goed voorbereid op vakantie gaan. Want jouw vakantie ... is géén vakantie voor je auto. Die moet honderden kilometers hard werken. Met een volle caravan, volle achterbak, volle dakkoffer en als het even tegenzit: een lege accu! 

Gelukkig kun je, met de juiste voorbereiding, de kans op pech wel een stuk verkleinen. Echt met een goed gevoel op vakantie? Vergeet dan niet Wegenwacht Europa Service af te sluiten. Want dan helpen wij je bij pech gewoon weer verder. Je vakantie is te leuk om stil te staan. 

Bekijk Wegenwacht pakketten

Ook interessant om te weten

Milieustickers en -zones in Europa

Milieustickers en -zones in Europa

Ga je met de auto Europa in, controleer dan van tevoren of er milieuzones zijn en of je een milieusticker of vignet nodig hebt.
Autovakantie voorbereiden

Autovakantie voorbereiden

Bekijk alles wat je moet weten als je op autovakantie gaat. Van milieuzones en tolbadges tot lokale verkeersregels en actuele brandstofprijzen.
Brandstofprijzen buiten Europa

Brandstofprijzen buiten Europa

Ga je buiten Europa autorijden en wil je de prijzen daar weten? Dan verwijzen we je naar de externe website Global Petrol.

Speciaal voor jou geselecteerd

Pechhulp in het buitenland
Vanaf7,95per maand

Pechhulp in het buitenland

Met Wegenwacht Europa is de beste hulp altijd dichtbij. Zo kun je, ook bij pech, van je vakantie blijven genieten.
Shop alles voor je vakantie
Shop nu

Shop alles voor je vakantie

Van wandelschoenen tot koffers en van reisgidsen tot milieustickers. Je vindt het in één van onze winkels of webwinkel.
ANWB Reisverzekering

ANWB Reisverzekering

Met de doorlopende reisverzekering van de ANWB kun je erop vertrouwen dat alles écht goed geregeld is.
ANWB Creditcard
vanaf16.-per jaar

ANWB Creditcard

Speciaal voor leden zijn er de ANWB Creditcards. Overal op vakantie veilig en verzekerd betalen. Dat voelt goed!