Transavia, onderdeel van de Air France/KLM Group, verzorgt al vijftig jaar lijndiensten en chartervluchten naar meer dan 110 bestemmingen, met name in Europa en Noord-Afrika. Het is de meest toegankelijke budgetluchtvaartmaatschappij van Europa, leidend in gastvrijheid, service en digitale dienstverlening.
Transavia biedt voor zowel de vakantie- als de zakelijke reiziger een aantrekkelijke basis ticketprijs met additionele (betaalde) producten en diensten. Transavia vervoert per jaar 11 miljoen passagiers en opereert met een jonge, milieuvriendelijke vloot.
Transavia biedt vluchten aan vanaf zeven bases in Europa; vanuit Nederland vanaf Amsterdam, Rotterdam/Den Haag en Eindhoven. Vanuit Frankrijk vanaf Parijs, Nantes en Lyon en vanuit Duitsland vanaf München.
Tijdens je vlucht doet het vriendelijke personeel er alles aan om het je zo goed mogelijk naar de zin te maken. Er zijn er diverse kleine gerechten, snacks, sandwiches en drankjes verkrijgbaar (€).
Wintervakantie Fins Lapland - Salla
8-daagse groepsreis
Jouw reis begint hier
- genieten in een winters sprookjesland
- verblijf in appartement of bungalow met privé sauna inclusief ontbijt en diner
- inclusief huskysafari, sneeuwscootersafari en sneeuwschoenwandeling t.w.v. € 335,- per persoon
Kenmerken van deze reis
Hieronder vind je een beschrijving van de inbegrepen activiteiten en tips voor wat je kunt doen tijdens de vrije dagen.
Wanneer je optionele activiteiten bijboekt ter plaatste worden deze gepland op de dagen of dagdelen dat er nog geen activiteit is gepland.
Bij aankomst tijdens de informatiebijeenkomst hoor je op welke dagen de activiteiten plaatsvinden. Het kan altijd voorkomen dat activiteiten wijzigen van dag of op een alternatieve manier uitgevoerd worden vanwege de (weers)omstandigheden.
Inbegrepen
- retourvlucht Amsterdam - Rovaniemi met Transavia inclusief luchthavenbelasting, brandstoftoeslag en vliegbelasting
- maximaal 20 kg ruimbagage per persoon welke verdeeld mag worden over max. 5 bagagestukken en 1 stuk klein handbagage per persoon met afmetingen max. 40x30x20 cm
- transfer luchthaven - accommodatie v.v.
- 7 overnachtingen in Sallan Tähti (Salla Villas) Appartementen, Sallainen Bungalows of Kelorinne Bungalows
- 7x ontbijt- en dinerbuffet in specialiteitenrestaurant Kiela in Salla
- gebruik van het zwembad in Holiday Club Salla
- gebruik van beddengoed, handdoeken, water, elektriciteit en eindschoonmaak
- 2 winterse excursies: huskysafari en sneeuwschoenwandeling, incl. hapjes en koffie/thee of chocolademelk
- sneeuwscootersafari (ca. 2 uur), 2 personen per scooter incl. helm, brandstof en instructies, excl. risico bij schade aan de sneeuwscooter van ca. € 990,-
- noorderlicht multimediashow (Engelstalig)
Niet inbegrepen
- overige excursies, maaltijden en drankjes
- sneeuwscooterverzekering inclusief assurantiebelasting voor afkoop eigen risico (optioneel bij te boeken, zie Tab Praktische informatie)
- skipas en skihuur (ter plaatse te boeken en betalen)
Zorgeloos overnachten
Bij de ANWB heb je keuze uit een ruim reisaanbod met vele verschillende soorten verblijf, jaarlijks met grote zorg op service en kwaliteit samengesteld. Wij hebben alvast heel veel informatie over jouw overnachting(en) overzichtelijk op een rijtje gezet.
Vluchten
Hieronder vind je informatie over de luchtvaartmaatschappij. De eventueel weergegeven vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Geen voorbeeldreisschema
Zodra je in de prijskalender een keuze hebt gemaakt, zie je in het boekingsvenster het voorlopige vluchtschema met de reistijden. Bij groepsreizen ontvang je het vluchtschema bij je reisbescheiden.Voeg tijdens het boeken extra opties toe
Tijdens het boeken van jouw reis zie je of het mogelijk is om extra's toe te voegen. Dit is afhankelijk van de beschikbaarheid tijdens jouw reis.
Economy Class
- Standaard beenruimte
- Verstelbare rugleuning
Over Transavia
Goed om te weten
Wil je ruimbagage (bij)boeken? Dit doe je gemakkelijk online via Mijn Transavia, mits je nog niet ingecheckt bent.
Bij sommige individuele reizen is het ook mogelijk om tijdens het boeken ruimbagage bij te boeken.
Het toegestane aantal kilo's bagage verschilt per reis en staat onder ' inbegrepen in de reis'.
Meer weten over wat mee mag aan boord? Bekijk het bagagebeleid.
De boekingscode (het zogenaamde PNR-nummer) maakt het mogelijk om de stoel van je eigen keuze zelf te reserveren. Dit doe je via Mijn Transavia vanaf 3 weken tot 30 uur voor vertrek.
Het is mogelijk om een keuze te maken uit een stoel met extra of standaard beenruimte, bij het raam, aan het gangpad of in het midden van een rij (op basis van beschikbaarheid). Daarnaast is het mogelijk om te bepalen of je liever voorin, in het midden of achterin het vliegtuig wilt zitten. De kosten zijn verschillend per vlucht en zijn zichtbaar wanneer je de reservering maakt.
Het is uiteraard niet verplicht om een betaalde stoelreservering te maken. Doe je dit niet dan kun je tijdens het online inchecken of op de luchthaven een keuze maken uit de nog overige beschikbare stoelen.
Heb je een individuele reis geboekt? Na de boekingsbevestiging ontvang je je boekingscode (PNR-nummer). Deze code vind je ook terug op je persoonlijke inlogpagina, samen met je boekingsgegevens.
Heb je een groepsreis geboekt? Dan ontvang je bij de reisbescheiden je boekingscode (PNR-nummer) waarmee je zelf een stoel kunt reserveren (we raden je aan dit direct aan ontvangst van de reisbescheiden te doen aangezien dit op basis van beschikbaarheid is).
Let op: ook als je stoelen hebt gereserveerd, dien je nog wel (online) in te checken! Je dient het online incheckproces te allen tijde volledig af te ronden.
Excursies
Wil je nog meer genieten? Dat kan!
Je kunt je reis nog completer maken door te kiezen voor de onderstaande extra optie(s). Afhankelijk van het soort rondreis zijn de optionele excursies en/of excursiepakketten tijdens het boeken of ter plaatse vast te leggen.
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
De ANWB-cadeaukaart ontvang je automatisch per e-mail nadat de volledige betaling van de reis is voldaan. Je kunt deze kaart inwisselen bij alle ANWB-winkels, in de webwinkel en bij diverse uitjes met trouwe-ledenvoordeel bij ANWB Eropuit.
Laps specialiteitendiner in een Kota restaurant (1 per persoon, inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Brons)*
Het diner vindt plaats op dag 4 en is bijgeboekt voor leden vanaf lidmaatschap Platina.
Salla muts (1 per persoon, inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Zilver)
Deze krijg je ter plaatse van de reisleiding.
Welkomstpakket met Lapse specialiteiten (1 per boeking, inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Goud)
Deze krijg je ter plaatse van de reisleiding.
Rendiersledetocht met kampvuurlunch (1 per persoon, inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Platina)*
Deze excursie start op het rendierpark dat op circa 5 minuten rijden van de accommodatie ligt. Deze excursie is op dag drie gepland maar het kan dat er door weersomstandigheden wordt afgeweken van deze dag.
* NB: Wanneer je geen lidmaatschap Brons of Platina hebt en toch aan één van bovenstaande excursies wilt deelnemen dan kun je dat kenbaar maken aan de reisleidster aan het begin van de week. Indien mogelijk kan dat dan ter plaatse geregeld worden.
Voor deze reis gelden in aanvulling op onze aanvullende voorwaarden, afwijkende annuleringsvoorwaarden voor de vluchten:
Bij aanpassingen in opgegeven namen ten behoeve van correct uit te geven tickets wordt € 50,- p.p. berekend. Bij wijzigingen in namen van vliegtickets van lijndiensten geldt genoemd bedrag én de kosten zoals deze door de betreffende airline worden gerekend.
Voor de overige reisonderdelen, kun je onze standaard ANVR annuleringsvoorwaarden aanhouden.
Je kunt 20 kilo ruimbagage en 1 stuk klein handbagage (max. 40x30x20 cm) per persoon meenemen, dat is inbegrepen bij deze reis.
Ga je op wintersport? Neem je ski’s, snowboard of slee mee in het ruim. Meld deze van te voren aan.
Wat mag je meenemen?
Je wintersportuitrusting mag in totaal maximaal 15 kg wegen en kan bestaan uit:
- 1 paar ski's + 1 paar schoenen + 1 paar stokken + skihelm
- 1 snowboard + 1 paar schoenen + skihelm
- 1 slee van maximaal 120 x 50 x 40 cm + skihelm
Neem je alleen skischoenen mee?
Die mogen ook in je cabinebagage, zolang ze binnen de maximale afmetingen en het gewicht passen. Cabinebagage kies je tijdens het boeken van je vlucht of later via Mijn Transavia.
Kledingadvies: de perfecte laagjes-strategie
Basislaag (thermokleding)
- draag thermisch ondergoed
- kies voor een t-shirt uit merinowol
- vermijd katoen, dit houdt vocht vast
- dikke sokken, liefste van wol
Middenlaag (isolatie)
- een warme fleece trui of een wollen sweater
- eventueel een extra fleece voor extree, koude dagen
- dunne handschoentjes
Buitenlaag (bescherming)
- waterdicht en windbestendige winterjas
- skibroek of andere warme winterbroek
- waterdicht snowboots of andere warme schoenen met grip
- buff of balaclava
- dikke wanten
Het laagjesprincipe betekent dat je meerdere dunne lagen aantrekt in plaats van één dikke laag. De lucht tussen de lagen zorgt voor isolatie. Wanneer je het te warm krijgt, kan je makkelijk een laagje uittrekken. Zorg voor kwalitatief thermo ondergoed voor boven- en onderlichaam als basislaag en een fleece of wollen trui als tweede laag. Katoen en jeans raden wij af.
De thermo-overall, de winterlaarzen (tot maat 54) en handschoenen zijn inbegrepen tijdens de hele reis, maar deze zullen voornamelijk worden gebruikt tijdens de excursies. Deze kleding gaat over de normale, eigen winterkleding heen dus het is aan te raden om voor onder de overall nog wel een goede winterjas en warme (ski-)broek aan te hebben. Hetzelfde geldt voor de handschoenen die iedereen krijgt; dit zijn hele grote wanten die echt voor tijdens de excursies zijn en dus over de eigen handschoenen heen gaan. Buiten de excursies om is het niet altijd nodig om de thermo-overall aan te hebben, zeker wanneer de kou niet extreem is. Als je bijvoorbeeld van de bungalow naar het restaurant loopt dan hoef je voor dat korte stukje je thermo-overall niet aan te trekken.
Wij streven ernaar je reisbescheiden vanaf 1 maand tot uiterlijk 1 week voor vertrek te versturen. De reisbescheiden vind je digitaal in je Mijn ANWB-account. Je ontvangt een e-mail zodra de reisbescheiden daar klaar staan. We raden je aan deze te downloaden en op te slaan op je tablet of telefoon. Deze kun je dan altijd raadplegen, hiervoor heb je geen internet nodig.
Fysieke items (zoals een reisgids of bagage inpakset) ontvang je ca. 5 weken voor vertrek per post.
Als je een reis boekt met vertrek binnen 14 dagen, dan kunnen wij niet garanderen dat het item op tijd wordt bezorgd. Deze zal dan naar alle waarschijnlijkheid op de mat liggen bij thuiskomst. Wij geven hiervoor geen compensatie.
Wij verzorgen graag je reis- en/of annuleringsverzekering. Je kunt bij boeking opgeven of je dit via ons wenst te regelen.
Sneeuwscooterverzekering: deze verzekering is voor schade aan de sneeuwscooter en is per sneeuwscooter (maximaal 2 personen per scooter) alleen geldig voor deze excursie dag.
Verzekeringsmaatschappij: Allianz verzekeringen
Minimale leeftijd: minimaal 18 jaar en in het bezit van een autorijbewijs
Kinderen: mogen als bijrijder vanaf 12 jaar mee op de sneeuwscooter (jonger dan 12 reizen mee in een slee)
Eigen risico: voor het gebruik van de sneeuwscooter geldt een standaard eigen risico van ca. € 1.500,- op de bestemmingen Salla, Iso-Syöte en Ruka. Als de schade hoger is dan € 1.500,- dan wordt er € 1.500,- door Allianz terugbetaald, en de overige kosten zijn voor eigen rekening.
• afkopen eigen risico voorafgaand aan de reis: geen eigen risico, indien je dit voorafgaand aan de reis bij ons hebt afgesloten
• afkopen eigen risico tijdens de reis: je hebt een eigen risico indien je dit ter plaatse gaat regelen (bij Ruka kun je ter plaatse geen verzekering afsluiten en dien je deze vooraf bij ons te hebben afgesloten)
Let op: als je dit ter plaatse afkoopt dan heb je altijd een eigen risico van € 150,- per schadegeval en betaal je de premie ter plaatse aan de leverancier.
Extra sneeuwscootersafari: je dient ter plaatse wederom een sneeuwscooterverzekering af te sluiten voor extra excursie per sneeuwscooter
Premie: Je kunt de sneeuwscooterverzekering van € 20,- per sneeuwscooter (vanaf 18 jaar) tijdens het boeken bijboeken.
Er wordt alleen uitgekeerd als:
• de sneeuwscootersafari(‘s) voorafgaand aan het vertrek is geboekt bij de reisorganisatie
• je geen bericht van ons hebt ontvangen waarin staat dat wij je niet willen verzekeren
• de premie voor deze dekking volledig is betaald
De premie voor deze verzekering is een eenmalig bedrag en je kan maar één schadegeval per verzekering declareren.
Voor de sneeuwscootersafari raden wij je aan om ook een reisverzekering af te sluiten waarbij medische kosten én wintersport/bijzondere sporten zijn meeverzekerd. Zo zijn de noodgedwongen onvoorziene uitgaven die gemaakt zouden worden keurig gedekt. Denk hierbij aan het weghalen per helikopter of banaan of een gipsvlucht naar Nederland! En je bent ook verzekerd voor medische kosten die niet vergoed worden door je zorgverzekering in Nederland. Jouw eigen letselschade (blijvende invaliditeit en overlijden) is helaas, via de reisverzekering, voor de sneeuwscootersafari niet af te dekken.
Tip: Sluit je sneeuwscooterverzekering vooraf bij ons af zodat je zorgeloos kunt genieten van je sneeuwscootersafari.
De vluchten voor de groepswintervakantie Fins Lapland - Salla worden uitgevoerd met Transavia. De weergegeven vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Dag 1 Amsterdam - Kuusamo 06.00 uur - 10.15 uur
Dag 8 Kuusamo - Amsterdam 11.00 uur - 15.00 uur
Het zijn lokale tijden
De vluchtinformatie ontvang je in de reisbescheiden.