logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

18-daagse rondreis Zweden en Noorwegen

Ontdek het beste van Scandinavië. Rij door het glooiende landschap en langs liefelijke stadjes in Zweden. Laat je in Noorwegen imponeren door hoge bergen en diepe fjorden.
  • ontdek kleurrijke steden, idyllische plaatsjes en de stilte van uitgestrekte meren en fjorden
  • van cultuur en historie tot onvergetelijke panorama’s en pure natuurbeleving
  • inclusief overtocht Kiel - Göteborg met Stena Line en Bergen - Hirtshals met Fjord Line

Jouw reis

Ga mee op deze rondreis, en ontdek Zweden en Noorwegen.

De reis begint ontspannen op zee, waar je langzaam de Scandinavische kust tegemoet vaart. Al snel ontvouwt zich een afwisselende ontdekkingstocht vol bruisende steden, charmante plaatsjes en indrukwekkende natuur.

Onderweg geniet je van levendige pleinen en kleurrijke straatjes, maar ook van stille meren, uitgestrekte bossen en majestueuze fjorden. Het landschap verandert voortdurend en verrast telkens opnieuw: van idyllische valleien tot imposante bergtoppen en glinsterend water dat zich eindeloos uitstrekt.

Naast de schoonheid van de natuur maak je kennis met de rijke cultuur en de warme gastvrijheid van Scandinavië. Elke stop heeft zijn eigen charme en vertelt een stukje van het verhaal van dit bijzondere land.

De reis sluit af met een terugkeer naar zee. Terwijl de kust langzaam uit zicht verdwijnt, blijft een rijkdom aan herinneringen achter: aan de rust, de ruimte en de indrukwekkende vergezichten. Een reis die niet alleen prachtige bestemmingen biedt, maar vooral onvergetelijke ervaringen.

Je verblijft in …..

Je begint met een ontspannen overtocht van Kiel naar Göteborg, waar je meteen in Scandinavische sferen komt. Vanuit de havenstad voert de route zuidwaarts langs de oevers van het Vänernmeer naar Jönköping, een charmante stad met een schilderachtige ligging aan het Vätternmeer. Vervolgens reis je verder naar Stockholm, de bruisende Zweedse hoofdstad, gebouwd op eilanden en doordrenkt met historie, cultuur en een levendige sfeer.

Na de stadse indrukken gaat de reis richting het binnenland, naar Mora, idyllisch gelegen aan het Siljanmeer en beroemd om de Vasaloppet en het rijke erfgoed van kunstenaar Anders Zorn. Vanuit hier reis je door naar Idre, een walhalla voor natuurliefhebbers, omgeven door uitgestrekte bossen, bergen en meren waar rust en avontuur samenkomen.

De route steekt de grens naar Noorwegen over en brengt je naar het sfeervolle mijnstadje Røros, dat met zijn houten huizen en UNESCO-status een stap terug in de tijd lijkt. Daarna wacht Molde, ook wel de “stad van de rozen” genoemd, beroemd om het prachtige uitzicht op de indrukwekkende Romsdalsalpen.

Vanuit Molde reis je verder naar Hornindal, waar je wordt verwelkomd door de serene schoonheid van het Hornindalsmeer, het diepste meer van Europa. Daarna volgt Sogndal, prachtig gelegen aan de Sognefjord, de langste en diepste fjord van Noorwegen. Hier komen indrukwekkende natuur en authentieke Noorse gastvrijheid samen.

Het laatste hoogtepunt van de reis is Bergen, de kleurrijke fjordenstad met zijn beroemde Bryggen, levendige vismarkt en charmante straatjes. Na al deze indrukken stap je weer aan boord voor de overtocht van Bergen naar Hirtshals, waar je terugkijkt op een onvergetelijke rondreis vol natuur, cultuur en Scandinavische charme.

Je verblijft in hotels (of gelijkwaardig) op basis van logies en ontbijt. 

Verblijf

Zorgeloos overnachten

Tijdens deze rondreis ben je verzekerd van een verblijf in comfortabele en goede middenklasse hotels. We hebben alvast nuttige informatie over jouw vakantieverblijven op een rijtje gezet. De getoonde accommodaties zijn onder voorbehoud. Je overnacht mogelijk in een gelijkwaardig hotel. Bij de reisbescheiden ontvang je de definitieve lijst. 

Reisprogramma

Tijdens deze reis is er geen dagprogramma vastgesteld. Je bent dus geheel vrij om je eigen route te bepalen. We geven je graag een idee van wat er in de omgeving allemaal te zien en te doen is.

Laagseizoen
In het voor- en naseizoen (voor half juni en na half augustus, onder voorbehoud) dien je er rekening mee te houden dat restaurants en bezienswaardigheden zoals musea nog gesloten kunnen zijn. In sommige gevallen zijn ze in de weekenden wel open. Controleer daarom van te voren altijd of het geopend is.

Ook zijn in Noorwegen op zondag de winkels (grotendeels) gesloten.

  1. Dag 1 - Reisduur 6 uur - Reisafstand 528 km

    Utrecht - Kiel

    zweden_stena-line_goteborg-naar-kiel_schip_cruise_zee_haven
    ✓ overnachting op de overtocht Kiel - Göteborg met Stena Line voor 1 auto

    Je reist vandaag met eigen auto naar Kiel in Duitsland. Hier vertrek je met Stena Line naar Göteborg en overnacht je aan boord. 

    Aan boord van het schip kun je gebruik maken van het smörgåsbord - een buffetmaaltijd met heerlijke, typisch Zweedse gerechten (niet inbegrepen). In het vakantieseizoen zijn er meerdere sessies. Wanneer je met kinderen reist is de vroege sessie aan te raden. Je kunt dit het beste van tevoren bij ons reserveren of direct na het aan boord gaan, dan hoef je niet in de rij te wachten.

    Vertrek- en aankomsttijden
    De boot vertrekt op maandag tot en met vrijdag om 18.45 uur vanuit Kiel en komt om 09.15 uur aan in Göteborg. Op zaterdag en zondag vertrek om 17.45 uur vanuit Kiel.
    Lees meer 
  2. Dag 2 - Reisduur 2 uur - Reisafstand 146 km

    Göteborg - Jönköping

    In de ochtend arriveer je in Göteborg. Vanuit hier rijd je langs korenvelden en naaldbossen naar Jönköping, schilderachtig gelegen aan de zuidelijke oever van het Vätternmeer.

    Jönköping
    Jönköping ligt aan het Vättern meer, en heeft een lang wit strand waar je heerlijk kunt vertoeven. Je kunt ook een kano of kajak huren om het meer al peddelend te ontdekken. Of stap je liever aan boord van een rondvaartboot?

    Breng ook een bezoek aan de Sofia kerk met haar imposante torenspits. Ook de binnenkant is prachtig met kleurrijke glas-in-loodramen. In het Rosenlunds Rosarium vind je 600 verschillende soorten rozen, neem daar ook zeker een kijkje. En vanaf het landhuis Rosenlund heb je ook een adembenemend uitzicht op het meer. 

    En aan het einde van de dag kun je neerstrijken in één van de restaurants.

    Lees meer 
  3. Dag 3 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 328 km

    Jönköping - Stockholm

    Vandaag rijd je langs een deel van de zuidkant van het Vätternmeer en Linköping naar Stockholm. Onderweg passer je charmante plaatsjes als Gränna, bekend om zijn rood-wit gestreepte zuurstokken en idyllische ligging aan het meer. Even verderop doemt het eiland Visingsö op, midden in het water gelegen en zichtbaar vanaf de weg – een historisch pareltje dat je uitnodigt tot een korte omweg.

    Even verderop kom je langs Linköping, een stad met een historisch en sfeervol centrum waar je heerlijk doorheen kunt dwalen. Ook leuk is het Gamla Linköping openluchtmuseum.

    Stockholm
    Stockholm is een bruisende stad, gebouwd op veertien eilanden. Ontdek vandaag al een deel van deze stad door een wandeling te maken door de Gamle Stan met talloze restaurants en cafés, waar je natuurlijk even neerstrijkt voor het diner of een drankje om de dag af te sluiten.
    Lees meer 
  4. Dag 4

    Stockholm

    Een hele dag om deze Zweedse hoofdstad te ontdekken. Dwaal door het middeleeuwse centrum van de stad, de Gamla Stan. Hoogtepunten hier zijn Kungliga Slottet (het Koninklijk Paleis), de kathedraal Storkyrkan, waar diverse vorsten trouwden, en het Nobel Prize Museum. 

    Het centrum van Stockholm kent een groot aantal waterwegen. Daaraan heeft de stad ook de bijnaam Venetië van het Noorden te danken. Wanneer je op een andere manier kennis wil maken met Stockholm, is een boottocht* een uitstekende mogelijkheid.

    Ga ook kijken bij het stadhuis in de wijk Kungsholmen, waar elk jaar de Nobelprijs-ceremonie gehouden wordt. En in het Moderna Museet bewonder je werken van veel belangrijke kunstenaars uit de 20e eeuw.

    Ook het Skansen Openluchtmuseum is een aanrader: in dit oudste openluchtmuseum ter wereld vind je historische (land)huizen, kerken, boerderijen en traditionele werkplaatsen. Het is een soort Zweden in miniatuur, ook vanwege de dierentuin. Daar zie je elanden, beren en andere dieren die je in Scandinavië treft. 

    *inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Zilver

    Lees meer 
  5. Dag 5 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 306 km

    Stockholm - Mora

    Je rijdt verder in noordelijke richting naar Falun, gelegen in het meest ‘Zweedse deel van Zweden’: Dalarna.

    Mora
    Mora ligt idyllisch aan het Siljanmeer, in het hart van Dalarna – een streek die bekendstaat als het culturele hart van Zweden. Hier proef je de echte Zweedse tradities: van de beroemde dalapaardjes tot de erfenis van kunstenaar Anders Zorn, te bewonderen in het Zornmuseum. Het stadje zelf heeft een charmante, gemoedelijke sfeer en is onlosmakelijk verbonden met de Vasaloppet, de legendarische langlaufwedstrijd die jaarlijks duizenden sporters trekt.

    De omgeving nodigt uit tot ontdekking en ontspanning. In de zomer wandel of fiets je langs schilderachtige meren en bossen, of maak je een boottocht op het Siljanmeer.

    Lees meer 
  6. Dag 6 - Reisduur 2 uur - Reisafstand 161 km

    Mora - Idre

    Je rijdt een prachtige route die je het echt binnenland van Dalarna laat ervaren. Bossen, meren en typische rode houten huisjes vormen het decor. Onderweg kom je langs Älvdalen, een sfeervolle plaats met een rijk cultureel erfgoed en bekend om zijn bijzondere dialect. Hier kun je het Älvdalens Hembygdsgård bezoeken of een pauze nemen in een van de gezellige cafés.

    Daarna rijd je steeds dieper de natuur in; dichte bossen, uitgestrepkte hoogvlaktes en weidse vergezichten kondigen de overgang naar het bergachtige landschap aan. 

    Idre
    Idre is een klein dorpje met typisch rode huizen, een gezellig centrum en een veelheid aan natuur. In de buurt ligt een sami-dorpje, waar de oorspronkelijke bewoners van Zweden, de sami wonen. Er is genoeg te zien en beleven in de buurt.
    Lees meer 
  7. Dag 7

    Idre

    Vandaag heb je de hele dag om de unieke omgeving van Idre te ontdekken.

    Idre is een paradijs voor natuurliefhebbers. Omringd door uitgestrekte bossen, kristalheldere meren en imposante bergtoppen biedt het een ideale mix van avontuur en ontspanning. De nabijgelegen bergen en meren zijn ideaal voor dagtochten en bieden adembenemende uitzichten over het Zweedse hoogland.

    Rijd naar Nipafjället voor een mooie wandeltocht waar je misschien wel rendieren tegenkomt. En als je over de weg de Trollvägen richting de zomerparking rijdt kom je onderweg langs een bijzondere plaats, de 'magic road'. Als je op de aangegeven plaats je auto stopt en deze is zijn vrij zet en de rem loslaat rijdt je auto bergop. Een fenomeen dat maar op enkele plaatsen ter wereld voorkomt.

    Noordelijk van Idre vind je enkele nederzettingen van de Sami, de inheemse bevolking van Zweeds Lapland en op de hoogvlaktes eromheen grazen kuddes rendieren.

    Lees meer 
  8. Dag 8 - Reisduur 2.5 uur - Reisafstand 170 km

    Idre - Røros

    Je gaat de grens over naar Noorwegen naar het mijnstadje Røros. Je reist terug in de tijd in dit Werelderfgoed monument. Het is één van de oudste gemeentes met houten gebouwen binnen Europa. De houten huisjes zijn erg goed bewaard gebleven en dateren uit de 18e en 19e eeuw.

    Bij vertrek van de rondreis van 16 t/m 28 juli 2025 verblijf je in Oppdal. Van Idre naar Oppdal is het ca. 272 km en 4 uur rijden.

    Røros
    Røros is een van de mooiste plaatsjes in Noorwegen. Het staat op de Unesco-werelderfgoedlijst. Dit 17e-eeuwse kopermijnstadje is, in tegenstelling tot veel andere Noorse plaatsen, nooit door brand beschadigd.
    Lees meer 
  9. Dag 9

    Røros

    Hoewel Røros oogt als een openluchtmuseum, is het ook een levendig plaatsje, zeer geliefd bij kunstenaars. Je vindt er karakteristieke houten huisjes met plaggen daken en ook de barokke kerk, het enige stenen gebouw van het plaatsje, is bijzonder fraai.

    Kopermijn
    Breng ook zeker een bezoek aan de Olavsgruva mijn*, even buiten Røros. Hier kun je een tour maken waarbij je alles te weten komt over de geschiedenis van deze kopermijn uit de 17e eeuw.

    Food lovers
    In het hoog seizoen wordt er een food safari georganiseerd. Je kan dan allerlei lekkernijen proeven als gefermenteerde vis (rafisk), rendiervlees en bekroonde kazen. Deze delicatessen kan je ook het hele jaar door proeven  in de tal van restaurantjes in de omgeving.

    Bij verblijf in Oppdal kun je de volgende uitstapjes maken.

    Oppdal
    Oppdal is een wintersportplaats waar je in de zomer uitstekend kan wandelen. Tussen Oppdal en Rennebu zijn tal van gemarkeerde wandelpaden en kan je zelfs met kinderen de meest uitdagende bergen beklimmen. Maar je kan hier ook moutainbiken, kanovaren of een hoogte parcours afleggen. In het Dovrefjell National Park kan je, onder begeleiding van een gids, muskusossen bewonderen.

    Ca. 7 km ten westen van het centrum van Oppdal vind je de Vognildsbua country winkel en café. Een idyllisch, traditioneel en ouderwets complex dat je terugbrengt naar het 19e-eeuwse Oppdal. 

    Ook het Oppdal Museum, op loopafstand van het centrum, is de moeite waard. Het ligt in een schilderachtige omgeving en neemt je mee terug in de tijd, naar de 16e eeuw. Je vind hier verschillend egebouwen waaronder woonhuizen, molenhuizen en smederijen, maar ook diverse tentoonstellingen. 

    Dovrefjell Nationaal Park
    Dit nationale park ligt vrij noordelijk en heeft hierdoor een unieke flora en fauna. Het park is een waar paradijs voor wandel- en natuurliefhebbers. Naast de mususossen kun je hier ook elanden en rendieren tegenkomen. Voor een mooi uitzicht kun je naar het uitkijkpunt Snøhetta gaan. Vanaf de parkeerplaats is eern voetpad van ca. 1,5 km naar het uitzichtpunt. 

    In het dorpje Hjerkinn, vlakbij het uitkijkpunt, ligt het Noorse wilde-rendiercentrum waar je meer te weten kunt komen over deze bijzondere dieren maar natuurlijk ook over het park en de wandelmogelijkheden.

    *inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Platina

    Lees meer 
  10. Dag 10 - Reisduur 4.5 uur - Reisafstand 308 km

    Røros - Molde

    Afhankelijk waar je overnacht heb je wellicht een iets langere tocht voor de boeg. Vanuit het berggebied rijdt je vandaag naar het fjordengebied van Noorwegen. Je valt van de ene verbazing in de andere.

    Neem je een omweg (ca. 80 km) via de Atlantic Road? Deze weg, door de Britse krant 'The Guardian' ooit uitgeroepen tot de mooiste autoweg op aarde, en verbindt via diverse bruggen de eilandjes in het gebied. Stop onderweg zeker bij Eldhusøya. Hier kun je de bekendste brug van de Atlantic Road bewonderen vanaf het verhoogde wandelpad.

    Vanuit Oppdal is het ca. 155 km en 2,5 uur rijden naar Molde.

    Lees meer 
  11. Dag 11

    Molde

    Molde is ook wel bekend als “rozenstad”. In het centrum vindt je rozentuinen, - parken, - beelden en muurschilderingen. Omringt door fjorden, bergen en kleine eilandjes is Molde een goede uitvalsbasis om de omgeving te verkennen. De adembenemende uitzichten over het Romsdalsfjord en de eindeloze bergtoppen nodigen uit voor een beklimming.

    Ook leuk is het om een bezoek te brengen aan het Romsdalmuseet in het centrum. Dit is het grootste en meest uitgebreide folklore en erfgoedmuseum van Noorwegen.

    Als je gisteren hebt besloten om de Atlantic Road over te slaan raden wij je aan deze vandaag nog te rijden. Het is één van de beroemdste wegen van Europa. Dez aaneenschakeling van bijzondere bruggen slingeren je van eiland naar eiland. Een streling voor het oog!

    Lees meer 
  12. Dag 12 - Reisduur 6 uur - Reisafstand 133 km

    Molde - Hornindal

    Het is tijd om verder naar het zuiden te gaan, richting Loen. In Hellesylt stap je aan boord van de fjordcruise naar Geiranger door de adembenemende Geirangerfjord.

    Vervolgens rijd je vanuit Geiranger via twee scenic routes naar het eindpunt van vandaag.

    De eerste scenic route*, die loopt van Sogge Bru naar Langvatnet, neemt je mee naar het Dalsnibba uitkijkpunt. Vanaf hier heb je een schitterend uitzicht over de Geirangerfjord. Je rijdt maar een klein gedeelte van de scenic route maar dit is zeker de moeite waard. De volgende scenic route, Gamle Strynefjellsvegen, start in Grotli en brengt je naar Videsæter. De route is een museum op zich, en het landschap biedt vele mogelijkheden voor wandeltochten. Maak je een uitstapje naar het idyllische dorpje Hjelle aan het Strynsvatnet-meer? 

    Hornindal
    Hornindal ligt verborgen tussen imposante bergen in het westen van Noorwegen en is de thuisbasis van het Hornindalsmeer, het diepste meer van Europa. De omgeving straalt rust en ongerepte natuur uit: kristalhelder water weerspiegelt de omliggende pieken en groene valleien. Het is ideaal voor wandelen en kanoën, maar ook voor eenvoudige ontspanning aan het water.

    *vroeg in het seizoen kan deze weg nog afgesloten zijn vanwege sneeuw. Bekijk altijd van te voren of de route open is.

    Lees meer 
  13. Dag 13 - Reisduur 2.5 uur - Reisafstand 160 km

    Hornindal - Sogndal

    Tijd om naar het diepste en langste fjord van Noorwegen te rijden. Het is een kort ritje maar wel een mooie. Je rijdt langs fjorden en meren en door valleien omringd door bergen. Onderweg kun je op diverse plekken stoppen voor een bezoek aan een museum of de benen te strekken.

    Ook rijd je langs Jostedalsbreen Nationaal Park, geniet dus zeker van de vergezichten. In Fjærland vind je het Norsk Bremuseum* dat een stop zeker waard is.

    Norsk Bremuseum
    Het Norsk Bremuseum ofwel het Noorse Gletsjermuseum verteld je alles over gletsjers en het klimaat. Vragen als “Waarom is gletsjerijs blauw? Of “Hoe ontslaat een fjord?” worden hier beantwoord. Het is een interactief museum. Vergeet niet de panoramische film over Jostedalsbreen National Park te bekijken.

    * inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap kaartkleur Goud

    Lees meer 
  14. Dag 14

    Sogndal

    Het is tijd om het fjordengebied verder te ontdekken. De beste manier om dit te doen is aan boord van een fjord cruise, en als je actief bezig wil zijn stap dan in een kajak. Vanaf het water lijken de kliffen nog imposanter en het water nog blauwer.

    Maar er zijn meer manieren om te genieten van dit landschap. Voor een panoramisch uitzicht over de Sognefjord beklim je de berg Molden. Het is een relatief korte wandeling maar zeer belonend, met zicht op de fjord en de omliggende bergen. Op ruim een uur rijden vind je de Utladalen-vallei waar ook de hoogste waterval van Europa, de Vettisfossen, te bewonderen is. Ga jij mee op een van deze wandelingen?

    Gletsjers
    Niet ver van Sogndal vind je het Jostedalsbreen Nationaal Park met de grootste gletsjer van het Europese vasteland, de Jostedalsbreen. Verschillende wandelroutes brengen je dicht bij de gletsjer zodat je zelf kunt zien hoe indrukwekkend de ijsplaat is. 

    Voor meer actie kun je deelnemen aan een begeleide gletsjerwandeling op de Nigardsbreen, een zijarm van de grotere Jostedalsbreen. Een unieke ervaring.
    Lees meer 
  15. Dag 15 - Reisduur 4 uur - Reisafstand 219 km

    Sogndal - Bergen

    Je verruilt de fjorden met de vroegere hoofdstad van Noorwegen: Bergen! Het is niet heel ver rijden en dus heb je ‘s middags al tijd om deze oude stad te verkennen. Of bezoek onderweg nog één van de natuurwonderen.

    Je hebt de keuze omlangs de Sognefjord te rijden of via Flåm. Beide wegen zijn prachtig, maar als je via Flåm rijdt heb je nog de kans om met de bekende Flåmsbana* mee te gaan. Ook heb je dan de mogelijkheid om de scenic route, Aurlandsfjellet** te rijden. Deze brengt je door een prachtig landschap en eindigt bij het Stegastein uitkijkpunt, vanwaar je een adembenemend uitzicht hebt over de Aurlandsfjord. 

    Als je ervoor kiest om langs de Sognefjord te rijden kun je nog een uitstap maken naar het kunstenaarsdorp Balestrand. Ook het dorpje Vík direct aan de Sognefjord gelegen is de moeite waard. Bovendien rijdt je via deze route ook over de Vikafjellsvegen dat schitterende vergezichten heeft. 

    Bergen
    Dit is de meest internationale stad van Noorwegen. Als belangrijke zeehaven met een Hanzekantoor had Bergen van oudsher meer contact met andere Europese steden dan met Oslo, dat vanwege het bergachtige binnenland lange tijd lastig te bereiken was. 

    * inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap kaartkleur Platina

    **de Aurlandsvegen kan nog gesloten zijn vroeg in het seizoen, controleer dan ook altijd of de weg open is voordat je deze route besluit te nemen

    Lees meer 
  16. Dag 16

    Bergen

    Je hebt een volle dag in Bergen. Er is genoeg te zien: de populairste wijk is de Hanzewijk Bryggen. Aan de andere kant van de haven, in de omgeving van het aquarium, vind je ook fraaie houten huizen. En het is hier een stuk rustiger.

    Neem ook een kijkje in het Museum voor Moderne Kunst en bewonder de collectie werken van Edvard Munch.

    Maak een wandeling over de vismarkt Fisketorget en vergeet dan zeker niet een vers visje te proeven. Verser ga je het hier niet krijgen. 

    Fløibanen* 
    Een bijzonder mooi uitzicht over Bergen heb je vanaf de Fløyen-berg, die met de kabelbaan te bereiken is.

    Troldhaugen
    Breng zeker een bezoek aan het victoriaanse huis Troldhaugen. Dit interessante museum, buiten het centrum, was ooit het zomerverblijf van componist Edvard Grieg. Het huis heeft nog steeds de originele inrichting. De naam Troldhaugen is een combinatie van de trollen die in het werk van Grieg een rol spelen en ‘haugen', de heuvel waarop het huis gebouwd is.

    *inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Brons
    Lees meer 
  17. Dag 17

    Bergen - Hirtshals

    overtocht_fjord-line_msbergensfjord_langsdekust1_jFotografenas.no
    ✓ overnachting op de overtocht Bergen - Hirtshals met Fjord Line voor 1 auto

    Je vaart van Bergen naar het Deense Hirtshals. De bootreis - voor een deel bij daglicht - is zeer de moeite waard. Vooral het traject tussen Bergen en Stavanger en de aankomst in Stavanger zijn mooi.

    Dankzij het aanbod van faciliteiten van de Fjord Line hoef je je aan boord geen moment te vervelen. Winkel belastingvrij of ontspan je in een van de bars, cafés en restaurants.  

    Vertrek- en aankomsttijden
    De boot vertrekt om 13.30 uur uit Bergen en komt om 08.00 uur aan in Hirtshals.
    Lees meer 
  18. Dag 18 - Reisduur 10 uur - Reisafstand 947 km

    Hirtshals - Utrecht

    Dit beeld mag alleen gebruikt worden voor en door de business line Reizen. Binnen Reizen mag dit beeld online gebruikt worden en in print tot een oplage van maximaal 500.000.

    In de ochtend kom je aan in het Deense Hirtshals. Vanuit hier rijd je terug naar Nederland. 

    Lees meer 

Ferryovertocht

Hieronder vind je de informatie over de ferryovertochten.

Voorbeeldreisschema

 Dag 1
Kiel
 
Göteborg
 Dag 17
Bergen
 
Hirtshals

Beschikbare hutten

Tijdens de ferryovertocht verblijf je in een van de beschikbare hutten of heb je een zitplaats. Dit is afhankelijk van of er een dag overtocht of een nacht overtocht is inbegrepen. Zie de tab Reisprogramma wat van toepassing is.

Driepersoonsbuitenhut

  • Venster of een patrijspoort
  • Stapelbed
  • Airconditioning

Vierpersoonsbuitenhut

  • Venster of een patrijspoort
  • Stapelbed
  • Airconditioning

Over Stena Line

Stena Line is één van de grootste ferrymaatschappijen ter wereld met het meest uitgebreide routenetwerk in Europa. Zo varen ze o.a. naar Zweden, Denemarken, Duitsland, Nederland, Groot-Brittannië en Ierland. 

Over Fjord Line

Fjord Line is de op één na grootste rederij van Noorwegen in het internationale passagiersverkeer en vrachtvervoer. Ze hebben vier schepen die op vijf routes varen tussen Denemarken, Noorwegen en Zweden.

Praktische informatie

Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.

Landeninformatie

Bestemmingsinformatie