Toyota Aygo X Hybrid
Kleinste slimme hybride
Waar veel autofabrikanten niet langer zeer compacte auto’s bouwen, komt Toyota weer gewoon met de hybride Aygo X. De kleinste hybride die je momenteel nieuw kunt kopen.
Er zijn niet veel autofabrikanten die nog in het zogenaamde A-segment opereren, zeg maar de klasse van de allerkleinste auto’s. Simpelweg omdat het door allerlei milieu- en veiligheidseisen verdraaid moeilijk is om met deze kleine auto’s nog geld te verdienen als fabrikant. Toyota is één van de zeer weinigen die onverstoorbaar wél in dit deel van de markt vertegenwoordigt blijft, en wel met de Toyota Aygo X (spreek uit als Cross).
In 2022 kwam daarvan het huidige model op de markt en die wordt nu afgelost door een splinternieuwe Aygo X met een hybride aandrijflijn. De auto komt begin volgend jaar op de Nederlandse markt en als de vraagprijs goed is, zou dit nog wel eens een succesnummer kunnen worden, dankzij diezelfde hybride aandrijflijn.
Veel vernieuwingen voor Aygo X
Wat is er allemaal nieuw? Er is een nieuwe motorkap, de koplampen zijn nieuw en de grille is dat ook. Standaard heeft hij 17- of 18-inch lichtmetalen velgen en zwart uitlopende wielkasten. De sluitlijn van de motorkap is verder naar voren verplaatst en geeft meer raffinement, net als de nieuwe richtingaanwijzers, die nu verwerkt zijn in de behuizing van de buitenspiegels. Als optie kun je two-tone lak bestellen.
De nieuwe aandrijflijn – de Hybrid 115 – is op dit moment al verkrijgbaar in de Toyota Yaris en Yaris Cross, en zal de 1,0-liter benzinemotor van zijn voorganger volledig vervangen. En dat betekent dat het maximumvermogen van de nieuwe Aygo X met liefst 44 pk is toegenomen ten opzichte van de vorige Aygo X. Hij heeft nu een vermogen van 116 pk, wat behoorlijk veel is voor deze dreumes. Tegelijkertijd zou deze Aygo X zeer efficiënt zijn met een CO2- uitstoot van maar 86 g/km.
Technisch veel aanpassingen
Om de Aygo X geschikt te maken voor de hybride-componenten waren de nodige technische ingrepen nodig. De Japanners wilden namelijk dezelfde wielbasis en bagageruimte houden, dus dat was best een uitdaging. De oplossing is twee stapels batterijcellen, die naast elkaar zijn geplaatst over de breedte van de vloer, onder de achterbank. Andere Toyota hybrides gebruiken een parallelle configuratie, die meer ruimte in de lengte vereist. Ook de 12 Volt accu is onder de bagageruimte geplaatst, zodat de inhoud van de bagageruimte met 231 liter hetzelfde kon blijven.
Om plaats te bieden aan de grotere hybride aandrijflijn is de overhang aan de voorkant met 76 mm verlengd. Niettemin is de draaicirkel maar 9,4 meter, wat natuurlijk is ideaal om in krappe straatjes te manoeuvreren. De nieuwste Aygo X rijdt niet alleen dynamischer en responsiever, maar is nu ook stiller. Het comfort zou verbeterd zijn dankzij nieuwe geluiddempende materialen en een vernieuwd uitlaatsysteem. De duurdere versies hebben bovendien dikker glas voor de ruiten en extra geluidsisolatie in de hele carrosserie.
Interieur verder verbeterd
Ook het interieurdesign is vernieuwd. Zo is er nu een nieuw 7-inch digitale combimeter en een nieuw paneel voor de bediening van de verwarming. Een elektronische parkeerrem is standaard voor alle versies, net als twee USB-C oplaadpoorten. Afhankelijk van de gekozen versie kun je dan ook nog een draadloze smartphone-oplader krijgen, evenals een digitale sleutel en elektrisch inklapbare spiegels.
Ook als GR Sport
Voor het eerst is er van de Aygo X ook een GR SPORT-variant verkrijgbaar. Die heeft een wat sportiever rijgedrag en een opgeleukt uiterlijk. Zo heeft hij zwarte wielen, een bi-tone kleurenstelling en een zwarte motorkap. En hij heeft gaas in z’n grille, net zoals alle andere GR SPORT-modellen dat hebben. In het interieur vind je de nodige zwarte en grijze accenten en het geborduurde GR logo.
Op zoek naar een occasion?
Op ANWB.nl vind je een actueel occasionaanbod verrijkt met een richtprijs volgens de ANWB Koerslijst, een autokostenberekening incl. afschrijving en de ANWB Autotest met de bevindingen van de Wegenwacht. Zo ook van de Toyota Aygo X.