Wandelvakantie Zuidwest Ierland - Kerry & Dingle
8-daagse groepsreis Ierland
- vijf begeleide wandelingen langs de adembenemende Dingle- en Kerry Way aan de Wild Atlantic Way
- verblijf in een comfortabel en gezellig viersterrenhotel in Tralee, inclusief dagelijks ontbijt én 7 diners!
- kleine groep van max. 20 deelnemers en perfecte mix van natuur, cultuur en ontspanning met spectaculaire kustroutes, eeuwennoude archeologische sites en pittoreske kustdorpjes
Jouw reis
We wandelen vijf dagen onder begeleiding van een ervaren Nederlandssprekende ANWB-reisleider. De paden voeren ons langs stille dalen, uitgestrekte stranden, spectaculaire kliffen en mystieke plekken vol Keltische geschiedenis. Onderweg maken we kennis met de Ierse gastvrijheid in kleurrijke dorpjes zoals Dingle en Killarney, en bewonderen we hoogtepunten als de Slea Head Drive, de Kerry Cliffs en Killarney National Park.
De wandelingen variëren van 7 tot 12 kilometer en zijn goed te doen met een normale conditie, al is het terrein vaak ongelijk en nat. Wandelschoenen zijn noodzakelijk. Na de actieve dagen keren we terug naar ons hotel in Tralee, waar we ontspannen en samen dineren.
Je verblijft in…
Tijdens deze reis verblijf je in een comfortabel hotel in Tralee, de levendige hoofdstad van County Kerry. Hier proef je de typisch Ierse sfeer met gezellige pubs en muziek, maar kom je ook tot rust na een dag wandelen. Iedere ochtend staat een uitgebreid ontbijt klaar en ’s avonds genieten we van een gezamenlijk diner.
Iedere dag wordt een ontbijtbuffet inclusief Iers ontbijt en driegangendiner geserveerd in het restaurant van het hotel.
Inclusief vlucht, transfers en Nederlandssprekende reisleiding
Tijdens deze wandelvakantie is de retourvlucht Amsterdam - Dublin inbegrepen. We worden begeleid door een deskundige Nederlandse reisleider. Naast de kennis over de liefde voor natuur en cultuur deelt de reisleider ook graag het enthousiasme voor wandelen. De reisleider is de sleutelfiguur tijdens je reis en doet er alles aan om het reisplezier zo groot mogelijk te maken.
Reisperiode
Vertrek is mogelijk in de lente en vroege zomer: april, mei, juni en juli.
Verlengen
Dit arrangement kan niet verlengd worden.
Groepsgrootte
Minimaal 10 / maximaal 20 deelnemers
Verblijf
Meadowlands Hotel
Het charmante familiehotel Meadowlands Hotel ligt op loopafstand van het centrum van Tralee en beschikt over een prachtige, groene tuin. Het knapperend haardvuur in de lounge zorgt voor een huiselijke sfeer. In de ontbijtruimte wordt het uitgebreide ontbijtbuffet geserveerd. In het hele hotel is gratis wifi beschikbaar. De elegante en comfortabel ingerichte kamers zijn voorzien van een tv, telefoon, bureau, koffie- en theezetfaciliteiten en strijkplank en -ijzer.
Faciliteiten
Verblijfstypes
Goed om te weten
- creditcards geaccepteerd
- gratis wifi
- lift aanwezig
- 24-uurs receptie
Reisprogramma
Met onze kleine groep (maximaal 20 personen) en een deskundige Nederlandse reisleider maak je wandelingen van drie-en-een-half tot vijf uur. Inclusief rijden en sightseeing zijn we de meeste dagen de hele dag onderweg. De transfers naar het beginpunt van de wandelingen variëren van 15 – 75 minuten.
De uitvoering van onderstaand programma is afhankelijk van plaatselijke (weers)omstandigheden. Zo kan het zijn dat we af en toe een alternatieve wandeling moeten volgen. Een eventuele programmawijziging is uiteindelijk te allen tijde ter beoordeling van de reisleiding.
Dag 1
Aankomst in Dublin en op naar Tralee
1/3Na aankomst op de luchthaven volgt een transfer van circa 4,5 uur naar Tralee, de hoofdstad van graafschap Kerry. Hier checken we in bij ons hotel. In de namiddag maken we een korte wandeling langs de Tralee Canal, waar veel vogelsoorten leven. ’s Avonds staat er een gezamenlijk diner en welkomstbijeenkomst gepland, waarbij de reisleiding het programma toelicht. Voor wie wil, is er daarna gelegenheid om een pub in Tralee te bezoeken. Op meerdere dagen in de week kun je in gezellige pubs genieten van live traditionele Ierse muziek.
Dag 2
Dingle Way: van Curaheen naar Camp
1/5Na een korte transfer beginnen we onze eerste echte wandeling: een traject van de beroemde Dingle Way. Het pad voert ons door groene weiden, langs oude stenen muurtjes en met uitzichten over Tralee Bay. Onderweg passeren we turfvelden en verlaten boerderijen die herinneren aan het vroegere leven. Bij aankomst in het dorp Camp zien we de 9e-eeuwse Killelton Oratory, een vroegchristelijk kerkje. We sluiten de wandeling af in een gezellige pub, waarna de bus ons terugbrengt naar Tralee.
Wandeling: 12 kilometer, 290 meter stijgen en 226 meter dalen, duur 4,5 uur
Terrein: Avontuurlijke paden over rotsige bergen en weidse graslanden. Op sommige stukken kan het pad vochtig zijn, dus trek zeker je waterdichte wandelschoenen aan voor een comfortabele tocht.
Dag 3
Dingle Way: Brandon Bay & Brandon Point
1/5Vandaag rijden we langs de kust naar Brandon Bay, het langste zandstrand van Ierland. Vanaf hier maken we een spectaculaire kustwandeling langs kliffen en heidevelden richting Sás Creek. Hier genieten we van een picknick (niet inbegrepen) met uitzicht op de turquoise baai. Op heldere dagen kunnen we zelfs dolfijnen of walvissen spotten. Onderweg passeren we een actieve turfafgraving waar de eeuwenoude traditie van turf steken nog in ere wordt gehouden.
Wandeling: ca. 8 kilometer, 415 meter stijgen en 390 meter dalen, duur 4,5 uur
Terrein: Een afwisselend parcours met rotsige bergpaden, groene graspaden en landelijke boerenwegen. Op sommige plekken kan het wat nat zijn, dus stevige, waterdichte wandelschoenen zorgen voor extra comfort onderweg.
Dag 4
Dingle Way: Slea Head & Dingle town
1/5We rijden naar de westpunt van de Dingle Peninsula: Slea Head, het meest westelijke puntje van Europa. Hier wandelen we van Fahan naar Dunquin, langs stenen muurtjes, grazende schapen en de ruige oceaankust. Onderweg zien we de beroemde Blasket Islands, ooit bewoond door een hechte Ierssprekende gemeenschap. We sluiten af op het strand van Coumeenoole Beach en bezoeken onderweg eeuwenoude stenen hutten en kerkjes. Na de wandeling is er vrije tijd in het levendige stadje Dingle, voordat we terugkeren naar Tralee.
Wandeling: ca. 8,5 kilometer, 390 meter stijgen en 330 meter dalen, duur 4,5 uur
Terrein: Afwisselende gras- en grindpaden. Sommige stukken kunnen vochtig zijn, dus stevige waterdichte wandelschoenen maken je wandeling extra comfortabel.
Dag 5
Vrije dag
1/5Vandaag bepaal je zelf het programma. Je kunt op eigen gelegenheid Tralee verkennen, relaxen bij het hotel of een excursie ondernemen, zoals fietsen over de Tralee-Fenit Greenway, een mooie route van 28 km. Kies voor een elektrische fiets (€50) of een gewone fiets (€25). Fietsen kunnen eenvoudig via de tourleider worden gereserveerd.
Of breng een bezoek aan het Kerry County Museum in het centrum van Tralee en ontdek de fascinerende geschiedenis van de regio (toegang ca. €5 p.p.).
Eventueel sluit je de dag af met een onvergetelijke avond bij Celtic Steps, waar traditionele Ierse muziek en dans je meenemen in een sprankelend spektakel (toegang ca. €35 p.p.).Dag 6
Kerry Way: Killarney National Park & de “butter road”
1/5We rijden via het beroemde uitzichtpunt Ladies View naar het hart van Killarney National Park. Vanaf Derrycunnihy Church wandelen we over een deel van de historische “butter road” – ooit gebruikt door boeren om hun producten naar de markt te brengen. Het pad voert ons langs bossen, meren en watervallen. We zien de indrukwekkende Torc Waterfall en eindigen bij het elegante landhuis Muckross House & Gardens. Hier is tijd om de elegante tuinen te verkennen, te genieten van een welverdiende kop koffie in het café of te ontspannen terwijl je uitkijkt over het prachtige Muckross Lake en de omliggende bergen. Toegang tot het huis is optioneel (€9). Na afloop is er vrije tijd in het gezellige stadje Killarney voordat we terugrijden naar Tralee.
Wandeling: ca. 11 kilometer, 405 meter stijgen en 336 meter dalen, duur 5 uur
Terrein: Een afwisselend parcours met bergpaden, houten vlonders en graspaden. Op sommige plekken kan het wat nat zijn, dus stevige, waterdichte wandelschoenen maken je tocht des te aangenamer.
Dag 7
Kerry Way: Ring of Kerry & Derrynane
1/6Vandaag rijden we een deel van de beroemde Ring of Kerry en de twee uur durende route er naartoe is een feest voor het oog met panoramische uitzichten op de kusten, glooiende heuvels en charmante dorpjes onderweg. We stoppen bij de imposante Kerry Cliffs met uitzicht op de Skellig Islands.
De wandeling van vandaag begint bij het historische Derrynane House. Het pad voert langs een verrassende variatie aan landschappen: schaduwrijke bossen, ongerepte stranden, open landbouwgronden en rustige landweggetjes. Hoogtepunt van de route is het kustpad naar Abbey Island, waar de ruïnes van de 6e-eeuwse Derrynane Abbey te ontdekken zijn. Alleen bereikbaar bij laag water, ademt deze plek de rust van een tijd waarin monniken in stilte aan zee leefden. Hier lijkt het alsof je terugkeert naar een andere tijd.
De route loopt via een prachtig deel van de Kerry Way, een van Ierlands mooiste langeafstandswandelpaden. Vervolgens dalen we af terug naar de weelderige tuinen rond Derrynane House. Toegang tot Derrynane House is inbegrepen vanaf ANWB lidmaatschap Goud.
Wandeling: ca. 7 kilometer, 170 meter stijgen en 165 meter dalen, duur 3,5 uur
Terrein: Een afwisselende route langs bospaden, zandstranden, landelijke wegen en charmante landweggetjes. Met hier en daar een ongelijk stuk en lichte hoogteverschillen zorgen stevige wandelschoenen voor extra comfort tijdens de tocht.
Dag 8
Terug naar Nederland
Vluchten
Hieronder vind je informatie over de luchtvaartmaatschappij. De eventueel weergegeven vluchttijden zijn onder voorbehoud van wijzigingen.
Voeg tijdens het boeken extra opties toe
Tijdens het boeken van jouw reis zie je of het mogelijk is om extra's toe te voegen. Dit is afhankelijk van de beschikbaarheid tijdens jouw reis.
Economy Class
- Standaard beenruimte
- Verstelbare rugleuning
Business Class
Over Aer Lingus
Goed om te weten
Tijdens onze rondreizen staat Aer Lingus één koffer per persoon toe met een maximaal gewicht van 20 kg.
Handbagage
Alleen een rugzak of tas die onder de stoel past is toegestaan + een kleine handtas die de passagier bij zich houdt of ook onder de stoel past.
Indien je grotere handbagage die niet onder de stoel past (van max. 10 kg) in de cabine mee wilt nemen, dan betaal je op de luchthaven € 35,- extra.
Voor de maximale afmetingen van de bagage verwijzen wij tevens naar de website van Aer Lingus.
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
Fysieke items (zoals een reisgids of ANWB bagage inpakset) ontvang je ca. 5 weken voor vertrek per post.
Als je een reis boekt met vertrek binnen 14 dagen, dan kunnen wij niet garanderen dat het item op tijd wordt bezorgd. Deze zal dan naar alle waarschijnlijkheid op de mat liggen bij thuiskomst. Wij geven hiervoor geen compensatie.
• dagrugzakje met een inhoud van tenminste 25 liter
• (berg)wandelschoenen (liefst categorie A/B) met dikke (profiel-)zolen, bij voorkeur hoogsluitend en ingelopen (in verband met mogelijk overgewicht of verlies adviseren wij je om je wandelschoenen tijdens de vlucht aan te trekken of in de handbagage te vervoeren)
• een regenjas, waterdichte kleding en vest of trui zijn onmisbaar: Ierland staat bekend om zijn wisselvallige weer, met zon, wolken en buien op één dag
• zwemkleding
• een handdoek voor het zwemmen (meenemen hotelhanddoeken is niet toegestaan!)
• zonnebrandolie, zonnebril en zonnehoed
• insectenwerende middelen (met DEET)
• grote veldfles (minimaal 1,5 à 2 liter) of meerdere kleine flessen
• voor picknicks tijdens de wandelingen: zitmatje en zakmes
• eventueel: uitschuifbare wandelstokken
• pinpas
• enig contant geld (met PIN of creditcard betalen kan praktisch overal maar het is altijd handig om want contact geld bij je te hebben)
• niet meer dan 20 kg bagage
• geldig paspoort of geldige ID-kaart (mag niet verlopen zijn)
• kopieën van reis- en ziektekostenverzekering
• voorts eventueel: kompas, verrekijker, fototoestel, planten- en vogelgids
• enige EHBO-benodigdheden die je eventueel nodig zult hebben, zoals bijv.: rekverband, sporttape of middelen voor afplakken blaren
• zaklamp(je)
Voor de wandelingen worden we met de bus naar het beginpunt gebracht en na afloop opgehaald.
De wandelingen zijn facultatief. Je kunt een dag overslaan als je wilt uitrusten of op eigen gelegenheid een excursie wil ondernemen.
Het zuidwesten van Ierland
Ierland kenmerkt zich door een heuvel- en bergachtige omgeving met vaak kronkelige en bergachtige wegen. Voor de zekerheid is het altijd handig om reisziekte pilletjes mee te nemen.
De ANWB-cadeaukaart ontvang je automatisch per e-mail nadat de volledige betaling van de reis is voldaan. Je kunt deze kaart inwisselen bij alle ANWB-winkels, in de webwinkel en bij diverse uitjes met trouwe-ledenvoordeel bij ANWB Eropuit.
Ierland pet (1 per persoon, inbegrepen vanaf kaartkleur Brons)
Ter plaatse krijg je een kwalitatief mooie Ierland pet uitgereikt, handig tegen de zon én de regen of een leuk cadeau aan iemand thuis.
Een drankje in de bar van het Hotel (1 per persoon, inbegrepen vanaf kaartkleur Zilver)
Bij het hotel krijg je een welkomstdrankje. Er is keuze uit een glas witte of rode huiswijn, een biertje of een frisdrank.
Entree tot Derrynane House (1 per persoon, inbegrepen vanaf ANWB-lidmaatschap Goud)
Bezoek het historische landhuis van Daniel O’Connell, ook wel bekend als “The Liberator”, een van de meest invloedrijke figuren in de Ierse geschiedenis.
Flesje whiskey (1 per boeking, inbegrepen vanaf kaartkleur Platina)
Ter plaatse krijg je een flesje Ierse whiskey van 200 ml – proost op je vakantie!
Van belang is dat men stevige en ingelopen (berg)wandelschoenen (categorie A/B) bij zich heeft met dikke (profiel-)zolen. De wandelingen duren altijd slechts een deel van de dag en je kunt altijd besluiten om een dag niet mee te lopen.
De paden en weggetjes waarover we lopen zijn over het algemeen goed begaanbaar, maar soms stenig en af en toe een steil stukje. Enkele stukken over rustige asfaltweggetjes zijn onvermijdelijk.
De reisleiders zijn de sleutelfiguren tijdens je reis en doen er alles aan om het reisplezier zo groot mogelijk te maken. Alle reisleiders hebben een uitgebreide opleiding gevolgd, waar ze getraind worden in onder andere oriëntatie, veiligheid, Basic Life Support en waarbij respect voor natuur, cultuur en milieu natuurlijk aan de orde komen.
