3-daags arrangement Wadlopen - Best Western Plaza Hotel Groningen
Jouw reis begint hier
- bezoek de gezellige stad Groningen
- verblijf in comfortabel hotel met zeer gunstige ligging
- inclusief unieke zwerftocht over het wad
Inbegrepen
- 2 overnachtingen in Best Western Plus Hotel Groningen Plaza op basis van logies-ontbijt
- zwerftocht over het wad van 3 uur op dag 2 (1 per persoon)
- € 25,- reserveringskosten per boeking en € 5,- SGR bijdrage per persoon
Niet inbegrepen
- toeristenbelasting: circa € 3,70 per persoon per nacht (ter plaatse te betalen)
Verblijf
Best Western Plaza Hotel Groningen
Best Western Plus Hotel Groningen Plaza ligt op het snijpunt tussen de A7 en de A28. Daarmee is dit designhotel een ideaal vertrekpunt voor een verkenning van zowel de stad Groningen als de weg naar Pieterburen, waar je wadloop avontuur begint. Het hotel ligt bovendien direct naast het Hoornsemeer, dat uitnodigt tot het maken van heerlijke fiets- en wandeltochten. Het hotel zelf beschikt over comfortabele kamers die van alle hedendaagse gemakken zijn voorzien.
Verblijfstypes
Goed om te weten
- alle kamers zijn niet-roken
- er is een 24-uurs receptie
- er is bagageopslag mogelijk
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
Wij streven ernaar je reisbescheiden vanaf 1 maand tot uiterlijk 1 week voor vertrek te versturen. De reisbescheiden vind je digitaal in je Mijn ANWB-account. Je ontvangt een e-mail zodra de reisbescheiden daar klaar staan. We raden je aan deze te downloaden en op te slaan op je tablet of telefoon. Deze kun je dan altijd raadplegen, hiervoor heb je geen internet nodig.
Fysieke items (zoals een reisgids of ANWB bagage inpakset) ontvang je ca. 5 weken voor vertrek per post.
Als je een reis boekt met vertrek binnen 14 dagen, dan kunnen wij niet garanderen dat het item op tijd wordt bezorgd. Deze zal dan naar alle waarschijnlijkheid op de mat liggen bij thuiskomst. Wij geven hiervoor geen compensatie.
Je ontvangt de ANWB-cadeaukaart bij de reisbescheiden. Je kunt deze kaart inwisselen bij alle ANWB-winkels, in de webwinkel en bij diverse uitjes met trouwe-ledenvoordeel bij ANWB Eropuit.
Late check-out tot 12.00 uur (1 per boeking, inbegrepen vanaf ANWB lidmaatschap Brons)
Rustig ontbijten en vertrekken op de laatste dag!
Stadswandeling op individuele basis door Groningen (1 per boeking, inbegrepen vanaf ANWB lidmaatschap Zilver)
Via de receptie ontvang je de wandeling.
Parkeren bij het hotel (1 per boeking, inbegrepen vanaf ANWB lidmaatschap Goud)
Via de receptie krijg je een uitrijkaartje.
Tweegangendiner in het hotel/buitenterras (exclusief dranken) (1 per persoon, inbegrepen vanaf ANWB lidmaatschap Platina)
Geniet op dag van aankomst lekker van je diner. Via de receptie boek je een tijdslot.
Wij verzorgen graag je reis- en/of annuleringsverzekering. Je kunt bij boeking opgeven of je dit via ANWB wenst te regelen.
De zwerftocht en de variant hierop geven je een volledig beeld van het Wad; de kwelders, slikvelden, zandbanken, geulen, planten, vogels en een grote kans op zeehonden.
Afstand: 8 kilometer
Duur: 3 uur
Vertrek/verzamelpunt: inschrijfloket Dijkstra’s wadlooptochten op de parkeerplaats Zeehondencentrum; Hoofdstraat 94A, 9968 AG Pieterburen.
Je dient 15 minuten voor vertrek aanwezig te zijn.
Terug: de zwerftocht eindigt op het oorspronkelijke vertrekpunt, alwaar ook een eenvoudige wasplaats is ingericht.
Tijdens het wadlopen kun je het beste gekleed gaan in korte broek of zwembroek. T-shirts, truien en windjacks al naar gelang de weersomstandigheden dit vereisen. Zorg dus altijd voor voldoende kleding! Sokken of surfsokken en hoge gymschoenen zijn verplicht. Let op: draag niet te oude schoenen (kleding), die je anders reeds lang geleden zou hebben weggegooid! Ervaring leert dat oud schoeisel snel tot problemen leidt (verliezen van zolen), waardoor de deelnemer de tocht niet kan voortzetten. Plotselinge weersveranderingen kunnen een sterke afkoeling tot gevolg hebben, dus een warme trui is niet overbodig.
Let op: op het wad is het altijd kouder dan op het land! Zorg dus altijd voor voldoende kleding. De gidsen kunnen deelnemers weigeren die, gezien de weersomstandigheden, onvoldoende zijn gekleed. Dit in verband met het risico op onderkoeling tijdens de tocht. Alcohol en wadlopen gaan slecht samen. Pas op voor verbranden in de zon. Dit gaat aan zee ongemerkt, maar erg snel; zorg dus voor zonnebrandcrème of -olie. Horloges, camera’s en verrekijkers dienen zorgvuldig te worden verpakt. Het is wenselijk iets te eten en te drinken mee te nemen.