P&O Ferries is door 180 jaar aan geschiedenis en ervaring een begrip geworden voor veerdiensten. De schepen van P&O Ferries varen over het Kanaal, de Noordzee en de Ierse Zee. De vloot bestaat uit meer dan 20 schepen die je comfortabel naar jouw bestemming brengen.
17-, 18-daagse rondreis De Keltische Droom - P&O Ferries
Jouw reis begint hier
- eilanden Skye en Lewis en natuurgebieden Glen Coe Ben Nevis Wester Ross en Loch Lomond
- je verblijft in sfeervolle charmehotels
- inclusief bootovertochten
Je vertrekt in de avond vanuit Rotterdam naar Hull, waar je de volgende ochtend aankomt.
Loch Lomond & The Trossachs National Park
Je verblijft in de romantische Trossachs, een bosrijk gebied waar ooit de Schotse volksheld Rob Roy bivakkeerde, een soort Robin Hood. Drymen is ook een ideale uitvalsbasis om een van Schotlands beroemdste lochs, Loch Lomond, te ontdekken.
Road to the Isles
Vanaf Fort William richting Mallaig rijd je op de Road to the Isles, een van de mooiste autoroutes van Schotland. Indien je tijd hebt, loop over het strand bij Morar (Silver sands of Morar) en geniet van prachtige vergezichten over zee.
Ook de Jacobite Steamtrain gaat via het spoor naar Mallaig. Maak een stop bij het beroemde Glenfinnan viaduct waar deze trein overheen rijdt.
Skye
Skye zelf biedt vele mogelijkheden voor uitstapjes. Reis bijvoorbeeld naar het noorden, naar de adembenemende bergpas van Quiraing, en geniet van een spectaculaire wandeling door het opmerkelijke geologische natuurschoon van Skye. Bewonder Kilt Rock, een rots die bestaat uit basalten zuilen.
Ook de moeite waard: een wandeling bij Neist Point, rond de vuurtoren die het westelijkste puntje van Skye markeert. Of bezoek Dunvegan Castle, de voorouderlijke zetel van de Clan McLeod. Misschien wel het meest spectaculaire stukje Skye: de bergen van de Cuillins.
Op Skye heb je al kunnen wennen aan het Gaelic, op Harris en Lewis is het aantal Gaelic-sprekers nog groter. Harris heeft verder ruige bergen en opvallend witte stranden.
Lewis
Bezoek ook Lewis, het noordelijkste en grootste van de Buiten-Hebriden. Je kunt de beroemde Callanish Stone Circle bezoeken. Dit bijna 5000 jaar oude monument is gelegen op een klein schiereiland. Kruisgewijs geplaatst hebben de hevig verweerde stenen de tand des tijds doorstaan. Een klein bezoekerscentrum geeft uitleg.
Loch Gairloch
Vanuit het hotel (The Old Inn) kijk je over Loch Gairloch en zie je in de verte Skye liggen. In de haven worden diverse boottochtjes aangeboden.
Rond Gairloch vind je ook enkele van de mooiste zandstranden van Schotland. Op slechts 10 kilometer van het hotel liggen de Inverewe Gardens, deze exotische 20 hectare metende tuin is de beroemdste van Schotland.
Schaapshonden Demonstratie
Bezoek onderweg naar Pitlochry de demonstratie schapendrijven (45 minuten) in Kincraig. Van juni tot oktober elke dag om 16 uur, behalve zaterdag (wijzigingen voorbehouden). Reserveren is niet nodig, op tijd komen wel!
Terugreis naar Hull voor de overtocht naar Nederland met P&O Ferries. Vertrek om 20.30 uur, overnachting aan boord.
Alnwick Castle
Onderweg kun je nog een bezoek brengen aan Alnwick Castle, het toverkasteel uit de Potter-films en het decor van vele andere films en series.
Verlengen
Krijg je maar geen genoeg van deze rondreis? Wij bieden je tijdens het boeken de mogelijkheid je verblijf te verlengen in het laatste overnachtingshotel (Craigmhor Lodge en Courtyard).
Bekijk de mogelijkheden tijdens het boeken en onder de tab Bij te boeken.
Onderstaand dagprogramma is gebaseerd op de 17-daagse rondreis.
Inbegrepen
- 2 overnachtingen in Buchanan Arms Hotel in Drymen of gelijkwaardig op basis van logies-ontbijt
- 2 overnachtingen in Toravaig Hotel op Skye of gelijkwaardig op basis van logies-ontbijt
- 2 overnachtingen in Royal Hotel in Stornoway of gelijkwaardig op basis van logies-ontbijt
- 2 overnachtingen in Myrtle Bank Hotel in Gairloch op basis van logies-ontbijt
- 2 overnachtingen in Muthu Newton Hotel in Nairn of gelijkwaardig op basis van logies-ontbijt
- 1 overnachting in Pitlochry op basis van logies-ontbijt
- retourovertocht Rotterdam - Hull met P&O ferries voor één auto inclusief binnenhut naar aantal personen
- ferrytickets Caledonian MacBrayne, inclusief één auto, voor de trajecten Mallaig - Armadale, Uig - Tarbert en Stornoway - Ullapool
- reisbescheiden met suggesties voor route/uitstapjes
- ANWB-reisgids Ontdek Schotland (1 per reservering)
Niet inbegrepen
- maaltijden aan boord (opgeven bij reservering, vooraf betalen)
Voor deze reis is een (elektronisch) visum vereist
Zelf aanvragen of via de visumdienst Traveldocs
Traveldocs is een betrouwbare partner van ANWB en specialist in reisdocumenten. Onder het kopje Praktische informatie - Paspoort en visum vind je verdere uitleg over de visumplicht.
Verblijf
Zorgeloos overnachten
Bij de ANWB heb je keuze uit een ruim reisaanbod met vele verschillende soorten verblijf, jaarlijks met grote zorg op service en kwaliteit samengesteld. Wij hebben alvast heel veel informatie over jouw overnachting(en) overzichtelijk op een rijtje gezet.
Ferryovertocht
Hieronder vind je de informatie over de ferryovertochten.
Beschikbare hutten
Tijdens de ferryovertocht verblijf je in een van de beschikbare hutten of heb je een zitplaats. Dit is afhankelijk van of er een dag overtocht of een nacht overtocht is inbegrepen. Zie de tab Reisprogramma wat van toepassing is.
Twee- + vierpersoonsbuitenhut
- Stapelbed
- Airconditioning
- Eigen badkamer met douche, toilet en wastafel
Twee- + vierpersoonsbinnenhut
- Stapelbed
- Airconditioning
- Eigen badkamer met douche, toilet en wastafel
Over P&O Ferries
Over Caledonian MacBrayne
Praktische informatie
Bij een zorgeloze vakantie hoort ook een goede voorbereiding. Wij hebben heel veel algemene informatie over je vakantiebestemming en deze reis alvast overzichtelijk op een rijtje gezet. Voor meer informatie over je bestemming en reisvoorbereiding verwijzen wij je naar het kopje 'Landeninformatie' op deze pagina.
Landeninformatie
Bestemmingsinformatie
Wij verzorgen graag je reis- en/of annuleringsverzekering. Je kunt bij boeking opgeven of je dit via ons wenst te regelen.
Sinds 1 oktober 2021 kun je niet meer met een identiteitskaart naar Groot-Brittannië reizen en is een geldig paspoort vereist. Wij raden je aan om voor vertrek de pagina met handige informatie door te nemen.
Het adres van de accommodatie vind je in de reisbescheiden.