Testrapport* Mazda CX-30 I
- Pluspunten
- zeer uitgebreide standaarduitvoering
- vlotte schakeling
- chic interieur
- veilige en soepele rijeigenschappen
- Minpunten
- slecht zicht rondom
- weinig plaats achterin
- hoge laadhoogte
Conclusie
Ook voor de CX-30 biedt Mazda de 132KW(180 pk) sterke Skyactiv-X aan. Deze tweeliter benzinemotor werkt binnen een groot operationeel bereik zonder ontstekingsvonk, net als een diesel dus. Omdat het op deze maniermogelijk is met een uiterst mager mengsel te rijden, hoopt de fabrikant hiermee op een verbruiksvoordeel. Om maar meteen met de testresultaten in huis te vallen: binnen zijn voertuig- en prestatieklasse behoort de CX-30 Skyactiv-X tot de zuinigere auto's, maar in de test verbreekt hij met een verbruik van 6,4 liter per 100 kilometer geen records. De uitlaatgassen worden echter wel voorbeeldig gereinigd; in dit opzicht laat Mazda geen ruimte voor discussie. Bij gebrek aan een turbocompressor heeft de motor in het lage toerenbereik, in tegenstelling tot de meeste concurrenten, niet veel in zijn mars. Daarboven draait hij echter soepeltjes en slaat hij zonder vertraging aan. Wat ook positief opvalt is dat de motor al vanaf toerentallen rond de 1.000 stil en rustig draait; er zijn maar weinig viercilinders die hem dat nadoen.
Onafhankelijk van de motorkeuze geldt voor de CX-30: er zijn maar weinig concurrenten die zoveel waarde hechten aan kwaliteit materiaal voor het interieur. Al valt er over smaak uiteraard niet te twisten, de meeste mensen zullen het interieur ervaren als uiterst smaakvol vormgegeven. De auto heeft diverse assistentiesystemen en veel , zoals het head-up display, is standaard aanwezig.
Dit alles is verkrijgbaar met de geteste topmotor voor minder dan 34.000 Euro. Net als zijn technische broertje, de Mazda 3, is de CX-30 in zijn klasse een buitengewoon aantrekkelijke optie.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 7,2 Gebruik 6,2 Licht en rondomzicht 6,6 In- en uitstap 7,2 Kofferruimte volume 6,1 Kofferruimte toegankelijkheid 6,8 Kofferruimte variabiliteit 6,1 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,6 Multimedia / connected 6,8 Ruimte voorin 6,9 Ruimte achterin 4,6 Binnenruimte (Variabiliteit) 6,5 Totale score Comfort
Veercomfort 6,8 Zitcomfort 7,0 Interieurgeluid 7,0 Verwarming / Ventilatie 6,9 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 6,9 Motorloop 7,5 Versnellingsbak / Schakelen 8,2 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,1 Besturing 7,4 Remmen 7,4 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 9,4 Passieve veiligheid 7,7 Kinderen 7,0 Voetgangers 7,3 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 5,6 Uitlaatgasemissie 8,6 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 5,5s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | 9,7 s / 13,8 s / 22,7 s |
| Remweg vanaf 100 km/h | 33,9 m |
| Bandenmaat testauto | 215/55 R18 99W |
| Bandenmerk testauto | Falken Azenis FK 510 SUV |
| Draaicirkel links / rechts | 11,7 / 11,5 |
| Actieradius | 797 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 67 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.045 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.490 / 475 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 265 / 615 / 990 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,88 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,71 m |
| Interieurbreedte voor | 1.420 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.370 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 735 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 25 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 680 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
