logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Winrun Winter-max A1 WR22

Winterbandentest 2024 - geteste band: 205/55 R16 91H

ANWB testresultaat goed

 

Testbeoordeling

Bandenmerk uit China uit het goedkope (low budget) segment. Worden in Europa aangeboden en krijgen veel reviews op internet. Voor het eerst bij ons in de test. We hebben geen prijsinformatie kunnen vinden, in deze maat wordt de band nu niet of nauwelijks in NL aangeboden. Slecht (onveilig) op nat wegdek en daarom afgewaardeerd.

Op droog is er goede feedback in het stuur en de auto laat zich overwegend nauwkeurig sturen. De remweg op droog is langer dan gemiddeld. Op nat wegdek ontstaat er met de Winrum banden zeer vroeg onderstuur dat in het verdere verloop van de bocht overgaat in overstuur. Er is heel weinig grip en het grensbereik ligt heel laag. De remweg op nat is (te) lang. Deze band is volgens onze normen onveilig en daarom afgewaardeerd.

De prestaties op winters wegdek zijn goed. Ook de slijtvastheid is goed en er komen relatief weinig slijtagedeeltjes vrij. De band is zwaar en de productie in China is niet duurzaam.

Rijeigenschappen en veiligheid

 WegingBeoordeling
Droog wegdek30%+
Rijeigenschappen40%+
Veilig weggedrag40%+
Remmen20%Ø/+
Nat wegdek40%--
Remmen30%-/Ø
Aquaplaning - lengterichting20%Ø
Aquaplaning - dwarsrichting10%Ø
Wegligging30%--
Zijdelingse grip (cirkelbaan)10%Ø
Winters wegdek30%+
Remmen op sneeuw25%+/++
Tractie op sneeuw15%+
Wegligging op sneeuw40%+/++
Remmen op ijs20%+
Rijeigenschappen en veiligheid100%--

Milieueigenschappen

 WegingBeoordeling
Slijtvastheid40%+
Slijtage deeltjes20%+/++
Brandstofverbruik20%Ø/+
Gewicht50%Ø
Verbruik50%+
Geluid10%Ø
In de auto50%-/Ø
Buiten de auto50%Ø/+
Duurzaamheid10%--/-
Milieueigenschappen100%Ø/+


Eindcijfer Winrun Winter-max A1 WR22: --