Tip
Aan de Maasberg staat het wielermonument van Elsloo. Een eerbetoon aan de wielerhelden uit het verleden en ode aan de enige kasseienberg in Nederland. Als wielerliefhebber mag je dit monument niet missen.
Kasseien, kastelen en een kronkelende Maas. Kampioen Jasmijn van der Zwaan fietst vanuit het Limburgse Elsloo door een historisch landschap. Een afwisselende fietstocht over de Maasberg, over de grens met België en over een iconische fietsbrug.
Elsloo, een schilderachtig dorp. Gelegen in het o zo mooie Limburg en verkozen tot een van de mooiste dorpen van Nederland. Het is het vertrekpunt van onze route. Vanuit Elsloo fietsen we de grens over, richting een paar prachtige plekken in België.
Met nog maar een paar meter in de benen, komen we gelijk al onze eerste “berg” tegen: de Maasberg. Natuurlijk geen echte berg, maar deze met kasseien geplaveide heuvel is een echte kuitenbijter. De Maasberg is dan ook een bekend stuk uit de Amstel Gold Race.
We rijden richting het dorp Stein en komen aan bij Brouwerij de Fontein. De perfecte plek om even te stoppen voor koffie en, jawel, vlaai! Op het zonnige terras genieten we van de rust.
Aan de Maasberg staat het wielermonument van Elsloo. Een eerbetoon aan de wielerhelden uit het verleden en ode aan de enige kasseienberg in Nederland. Als wielerliefhebber mag je dit monument niet missen.
Daarna is het tijd om hop, per veerboot, de grens over te steken. De veerboot bij Berg aan de Maas is een onwijs leuke manier om vanuit Nederland België in te komen. Het geeft ons gelijk vakantiegevoel!
We fietsen langs de kronkelende Maas, tussen de weilanden, langs het prachtige Kasteel van Leut en komen in de buurt van een hoogtepunt van deze fietsrit.
Midden in Nationaal Park Hoge Kempen ligt namelijk een nieuwe fietsbrug (geopend in 2024). Een iconische, drijvende fietsbrug tussen de mijnterrils. De brug verbindt het landschap dat ontstaan is door de mijnbouw en er overheen fietsen is echt uniek. Het lijkt alsof je dóór het water heen fietst!
Het lijkt alsof je dóór het water heen fietst!
Na een heerlijke lunch is het tijd om verder te gaan. We vervolgen onze weg door de prachtige natuur van de Hoge Kempen. Dit nationale park heeft echt alles: weidse stukken heide, eindeloze bossen en uitzicht op de terrils die je doen herinneren aan het mijnverleden.
We komen aan in het pittoreske Oud-Rekem. Dit dorp staat vol karakteristieke en historische panden. Echt de moeite waard om doorheen te fietsen.
We fietsen een laatste stukje langs de Maas en komen aan bij onze eindbestemming: het kasteel van Elsloo. Dit kasteel uit de 17de eeuw is werkelijk prachtig en een van de hoogtepunten van het dorp.
Hier staat een heerlijke maaltijd op ons te wachten en zelfs een overnachting. Tegenwoordig doet dit kasteel namelijk dienst als restaurant en hotel. De volgende morgen wandelen we in alle stilte nog een rondje door het kasteelpark en keren, volledig ontspannen en uitgerust, weer naar huis.
Biker
Jasmijn van der Zwaan (freelance creative) ontdekt de wereld het liefst op de fiets: soms ver weg – van Zweden tot de Moezel, maar vooral op een gewone doordeweekse dag lekker dicht bij huis.
1 juli 2026