logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Noortje zit vast op een eiland: er komt een tyfoon aan

‘Foute boel mam, alle vluchten zijn gecanceld’

Rubriek:LEDENVERHALEN


Het zal je maar gebeuren

Stel je voor: je bent aan de andere kant van de wereld, en nét voordat je naar huis zou gaan, stevent er een tyfoon op je bestemming af. Terugvliegen gaat niet meer. Het overkwam Noortje (21).

Tijdens tussenjaar op reis

Met haar vwo-diploma op zak besloot Noortje vorig jaar een tussenjaar in te lassen voordat ze zich vol in het studentenleven zou storten. Samen met een vriendin ging ze voor het eerst langere tijd ver weg zonder ouders. 

Twee reizen stonden op de planning: één van tweeënhalve maand naar Thailand, Laos en Vietnam en daarna nog eentje van drie weken naar de Filipijnen. 

Bij die laatste reis gebeurde er iets onverwachts

‘Er zat niets anders op dan de storm uitzitten’

'Ze zat vast op een eiland'

‘Vlak voordat ze terug zou vliegen, op haar allerlaatste bestemming op de Filipijnen, leek er ineens een tyfoon op het land af te stevenen’, vertelt de moeder van Noortje, Suus (50). 

‘Noortje belde me op: foute boel mam, alle vluchten zijn gecanceld. Boten voeren ook niet meer. Ze zat vast op een eiland.’ 

Dat was niet alleen vervelend, maar ook behoorlijk spannend. Voor zowel moeder als dochter. ‘Noortje was erg bang, want ze was allerlei verontrustende berichten tegengekomen over eerdere tyfoons waarbij doden waren gevallen.

Op afstand kon ik weinig doen. Ik stelde voor om een stevig hotel te zoeken, verder van de kust af. Maar ze zei: mam, op dit eiland zijn alleen maar hutjes. Ik heb gezegd dat ze binnen moest blijven en dat ze wat water in moest slaan. 

Uiteindelijk zat er voor haar niets anders op dan de storm uitzitten.’ 

‘De vlucht moest ze op eigen kosten opnieuw boeken’

€ 900 aan extra kosten

Uiteindelijk zwakte de tyfoon af naar een tropische storm en viel de schade mee. Drie dagen later dan gepland kon Noortje alsnog terug naar Nederland vliegen. 

Maar dat bracht een hoop extra kosten met zich mee. 

De aansluitende vlucht die ze op haar oorspronkelijke reisdag had gemist, moest ze op eigen kosten opnieuw boeken, omdat het met een andere maatschappij was. Daarbij kwamen uitgaven voor extra overnachtingen, eten en de intercontinentale telefoontjes naar het thuisfront en de Alarmcentrale. 

Al met al zo’n € 900.

‘We hebben alles vergoed gekregen’

In twee dagen geld terug

Gelukkig had Suus een goede doorlopende reisverzekering bij de ANWB afgesloten voor haar dochter. ‘Omdat ze nog thuis woont, staat ze nog bij mij op de polis. Voordat ze vertrok, heb ik die aangepast naar werelddekking en verlengde reisduur, omdat de eerste reis langer dan 60 dagen duurde.’ 

Noortje maakte foto’s van al haar bonnetjes en bewaarde deze. Suus diende ze namens haar dochter digitaal in bij de verzekering. ‘Ik kon ze heel gemakkelijk uploaden.’ 

Binnen twee dagen stond het geld op de rekening.

‘Veel sneller dan ik had verwacht. We hebben alles vergoed gekregen, tot de belkosten aan toe. Dat maakt zo’n vervelende situatie toch wat lichter.’ 

Zorgeloos op reis


Met de ANWB Reisverzekering ga je goed voorbereid op vakantie. Je bent verzekerd voor onverwachte gebeurtenissen en kunt 24/7 rekenen op hulp van de Alarmcentrale. 

De basisdekking vergoedt onder meer hulpverlening en onverwachte kosten, bijvoorbeeld bij ziekte, een ongeval of overlijden. Ook extra reis- en verblijfskosten door bijvoorbeeld een natuurramp vallen hieronder. 

Je stelt je reisverzekering zelf samen met aanvullende dekkingen, zoals bagage, medische kosten of annulering. Zo stem je de verzekering af op jouw reis en bestemming. 

Je kunt kiezen voor een kortlopende verzekering, die automatisch stopt na je vakantie. Of een doorlopende variant, zodat je het hele jaar verzekerd bent voor al je reizen.

ANWB Reisverzekering

Credits en bronnen

Tekst:

Roxanne Vis

Illustraties:

Saša Ostoja


Credits en bronnen

Namen:

Uit privacyoverwegingen publiceren we niet de volledige namen van de geïnterviewde personen.