Testrapport* Renault Scénic III
- Pluspunten
- veel ruimte en grote bagageruimte (met 5 zitplaatsen)
- krachtige motor
- veilig onderstel
- hoog passief veiligheidsniveau
- zeer uitgebreide uitrusting
- Minpunten
- hoog verbruik
Conclusie
De nieuwe Renault Scénic is ook nu weer als korte en als lange versie leverbaar. Deze twee varianten verschillen met name aan de achterkant. Door ons getest werd de langere versie, de Grand Scénic met de 2,0-liter turbodiesel met een vermogen van 160 pk. De motor doet enorm zijn best, maar gaat daarbij niet bepaald zuinig met de brandstof om. Hij is verrassend rustig. Een speciale vermelding verdient het veilige onderstel, waarop ook qua comfort niets valt aan te merken. Het interieur is ruim en het dashboard erg modern. De klassieke instrumenten hebben plaatsgemaakt voor een contrastrijk groot scherm. De afwerkingskwaliteit is goed. Aan functies en luxevoorzieningen ontbreekt het in de Luxe-uitvoering van de Grand Scénic niet, een prettige reiswagen.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 7,5 Licht en rondomzicht 6,9 In- en uitstap 7,6 Kofferruimte volume 9,4 Kofferruimte toegankelijkheid 7,8 Kofferruimte variabiliteit 8,4 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 8,2 Ruimte voorin 7,8 Ruimte achterin 7,5 Binnenruimte (Variabiliteit) 7,5 Totale score Comfort
Veercomfort 7,2 Zitcomfort 7,3 Interieurgeluid 7,5 Verwarming / Ventilatie 5,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 7,8 Motorloop 8,4 Versnellingsbak / Schakelen 7,5 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,7 Besturing 7,2 Remmen 7,4 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,2 Passieve veiligheid 7,5 Kinderen 7,4 Voetgangers 6,1 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 4,4 Uitlaatgasemissie 7,2 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 5,7s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | 16,7 s / 18,4 s / 28,1 s |
| Remweg vanaf 100 km/h | 36,8 m |
| Bandenmaat testauto | 225/50R17V |
| Bandenmerk testauto | Michelin Primacy HP 98V |
| Draaicirkel links / rechts | 11,7 / 11,7 |
| Actieradius | 857 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 68 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.080 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.690 / 568 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 520 / 1020 / 1020 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,89 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,90 m |
| Interieurbreedte voor | 1.445 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.435 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 612 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | - mm |
| Hoogte zitting boven grond | 669 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
