Testrapport* Nissan X-Trail III (T32)
- Pluspunten
- veel hulpsystemen verkrijgbaar
- goede resultaten bij de crashtest
- trekt zware aanhangers met gemak
- grote bagageruimte
- goede standaarduitrusting
- variabel interieur
- derde zitrij tegen meerprijs
- Minpunten
- slecht zicht rondom
- lastig wegrijden vanuit stilstand
- hoge tildrempel bagageruimte
- geen anti-klembeveiliging achterin
- geen kinderzitjes toegestaan op de middelste zitplaats achterin en een eventuele derde zitrij
- geen bescherming tegen verkeerd tanken
- grote draaicirkel
Conclusie
De derde generatie van de X-Trail neemt qua uiterlijk duidelijk afstand van de hoekige voorganger. De carrosserie oogt moderner en lijkt qua design sterk op de huidige Qashqai. Met name van voren is de X-Trail nauwelijks van z’n kleinere broer te onderscheiden. Bij het op de markt komen is de X-Trail uitsluitend verkrijgbaar met een 130 pk sterke dieselmotor. Als optie kun je de X-Trail ofwel van een automatische transmissie of van vierwielaandrijving laten voorzien. Het is echter niet mogelijk beide opties samen te bestellen. De grote SUV overtuigt met name met zijn goed bruikbare interieur. De achterbank kan in lengterichting worden verschoven, de bagageruimte is royaal bemeten en er kan voor een derde zitrij worden gekozen (deze optie zat niet op de door ons geteste auto). In principe zou de X-Trail hierdoor ook heel goed als gezinsauto kunnen dienen, maar helaas voldoet de auto niet aan de hiervoor van belang zijnde criteria. Niet alleen ontbreekt op de ramen een anti-klembeveiliging, maar Nissan verbiedt ook nog eens het plaatsen van kinderzitjes op de middelste zitplaats achterin en op de eventuele derde zitrij. Ook verder zijn er nog wel wat minpunten te noemen. Het zicht rondom is ronduit rampzalig en de dieselmotor maakt bij lage toerentallen een wat slappe indruk. Dankzij de goede veiligheidsuitrusting komt de SUV uiteindelijk toch nog op een goede totaalscore uit. Er zijn tal van hulpsystemen verkrijgbaar die de veiligheid duidelijk verhogen. De standaarduitrusting is ook goed.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,8 Gebruik 7,5 Licht en rondomzicht 6,3 In- en uitstap 7,0 Kofferruimte volume 7,4 Kofferruimte toegankelijkheid 7,1 Kofferruimte variabiliteit 6,9 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,7 Ruimte voorin 7,0 Ruimte achterin 6,7 Binnenruimte (Variabiliteit) 6,7 Totale score Comfort
Veercomfort 7,0 Zitcomfort 7,1 Interieurgeluid 7,1 Verwarming / Ventilatie 6,7 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 5,4 Motorloop 6,8 Versnellingsbak / Schakelen 7,3 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,1 Besturing 6,6 Remmen 7,2 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 9,0 Passieve veiligheid 7,4 Kinderen 7,5 Voetgangers 7,5 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 6,3 Uitlaatgasemissie 7,0 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 8,1s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | 8,4 s / 11,5 s / 22,3 s |
| Remweg vanaf 100 km/h | 37,4 m |
| Bandenmaat testauto | 225/55R19V |
| Bandenmerk testauto | GoodYear Efficient Grip 99V |
| Draaicirkel links / rechts | 12,1 / 12,1 |
| Actieradius | 1.034 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 69 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.080 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.685 / 475 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 405 / 755 / 1515 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,89 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,85 m |
| Interieurbreedte voor | 1.440 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.425 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 765 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 45 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 660 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
