Testrapport* Fiat 500 II (312)
- Pluspunten
- eenvoudige bediening
- goed ruimteaanbod voorin
- schakelpook ideaal binnen handbereik
- goede remmen
- veilig rijgedrag met ESP
- uitgebreide veiligheidsuitrusting
- Minpunten
- ESP tegen meerprijs
Conclusie
De 500 is nog steeds een zeer gewilde Fiat. De sympathieke auto met zowel binnen als buiten een zeer geslaagde retro-look heeft een hoog knuffelgehalte en weet ook qua interieur te overtuigen. Naast een heel behoorlijk ruimteaanbod voorin beschikt de kleine Italiaan over een eenvoudige bediening en een uitgebreide standaarduitrusting. In de Lounge-uitvoering zijn onder andere airconditioning, aluminium velgen en een glazen dak standaard. Tegen meerprijs zijn tal van luxe extra’s verkrijgbaar die normaal gesproken alleen in het hogere segment te vinden zijn, zoals bijvoorbeeld bi-xenon verlichting. Ook de talloze individualiseringsmogelijkheden zijn het vermelden waard. Met de 500 is Fiat erin geslaagd een echt goede kleine auto te bouwen, die er niet alleen goed uitziet, maar vooral ook qua veiligheid kan overtuigen. Let wel op, want ESP moet beslist worden meebesteld.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,5 Licht en rondomzicht 7,0 In- en uitstap 6,7 Kofferruimte volume 7,0 Kofferruimte toegankelijkheid 6,9 Kofferruimte variabiliteit 7,2 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,4 Ruimte voorin 7,5 Ruimte achterin 4,4 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 6,5 Zitcomfort 6,5 Interieurgeluid 6,3 Verwarming / Ventilatie 7,1 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 6,8 Motorloop 7,5 Versnellingsbak / Schakelen 7,1 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,7 Besturing 7,2 Remmen 7,2 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 5,8 Passieve veiligheid 7,9 Kinderen 7,3 Voetgangers 6,0 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 5,8 Uitlaatgasemissie 8,6 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 9,0s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 37,4 m |
| Bandenmaat testauto | 185/55R15H |
| Bandenmerk testauto | Dunlop SP Sport 01 82H |
| Draaicirkel links / rechts | 10,0 / 9,8 |
| Actieradius | 700 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 72 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | - mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.005 / 300 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 185 / 465 / 465 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,95 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,72 m |
| Interieurbreedte voor | 1.265 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.204 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 700 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 180 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 590 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
