Testrapport* Ford Ka II
- Pluspunten
- behoorlijk goede afwerking
- hoog actief/passief veiligheidsniveau
- Minpunten
- achterkant onoverzichtelijk
- bagageruimte niet van binnenuit te openen
- onoverzichtelijke schakelaars
- luidruchtige motor
- interieur snel te warm door glazen dak
- hoog verbruik
Conclusie
De sympathieke Ford Ka met hoog knuffelgehalte werd helemaal vernieuwd en ziet er nu uit als een kleine Fiesta. De belangrijkste verbetering is de stijvere carrosserie die ervoor zorgt dat de Ka bij de EuroNCAP-crashtest nu een duidelijk beter resultaat behaalt. Tegen meerprijs is nu ook een antislipsysteem leverbaar, dat in kritieke situaties een veiliger weggedrag moet garanderen. Ook de motor is nieuw; met een vermogen van 51 kW (69 pk) levert hij heel behoorlijke prestaties. De motor moet wel flink op toeren worden gehouden, omdat hij anders weinig trekkracht heeft. Dit zorgt voor het nodige lawaai en een hoog brandstofverbruik. De vijf versnellingen zijn nauwkeurig afgesteld en het schakelen verloopt makkelijk. Een automatische transmissie is helaas niet leverbaar. Kortom: Een compacte stadsauto met een paar zwakke punten in de bediening, die vanwege zijn grappige vorm en de opvallende metaalkleuren vooral jonge vrouwen zal aanspreken. ESP, radio en parkeersensoren kosten extra.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,6 Licht en rondomzicht 6,3 In- en uitstap 6,6 Kofferruimte volume 7,7 Kofferruimte toegankelijkheid 4,8 Kofferruimte variabiliteit 6,6 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 6,9 Ruimte voorin 6,7 Ruimte achterin 5,2 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 6,1 Zitcomfort 6,0 Interieurgeluid 4,2 Verwarming / Ventilatie 6,0 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 6,6 Motorloop 6,2 Versnellingsbak / Schakelen 6,7 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 6,2 Besturing 6,4 Remmen 6,9 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 5,2 Passieve veiligheid 7,0 Kinderen 6,8 Voetgangers 6,5 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 4,4 Uitlaatgasemissie 8,4 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | -s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 37,8 m |
| Bandenmaat testauto | 195/50R15H |
| Bandenmerk testauto | - |
| Draaicirkel links / rechts | 10,3 / 9,8 |
| Actieradius | 610 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 74 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | - mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | - / - kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 0 / 0 / - |
| Maximum lichaamslengte voor | - m |
| Maximum lichaamslengte achter | - m |
| Interieurbreedte voor | - mm |
| Interieurbreedte achter | - mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | - mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | - mm |
| Hoogte zitting boven grond | - mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | onbekend |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
