Testrapport* Opel Astra J
- Pluspunten
- goed ruimteaanbod voorin
- ergonomisch gevormde stoelen
- optioneel verlichtingssysteem (AFL)
- beschaafde motor
- Minpunten
- matig zicht rondom
- alleen met vijf versnellingen
- komt wat traag op gang
Conclusie
Een speciale eco-uitvoering mag bij de nieuwe Astra natuurlijk niet ontbreken. Om die reden heeft Opel de Astra EcoFlex met de kleine 1,3-liter turbodiesel op de markt gebracht. De viercilinder loopt verrassend mooi, maar komt wel wat traag op gang. Het vermogen is onder alle omstandigheden toereikend. Vergeleken met de 1,7-liter CDTI-motor met 110 pk vermogen zou het verschil in verbruik wel heel marginaal kunnen zijn. Bij de test verbruikt de kleine diesel in ieder geval 4,9 liter op 100 km. Het onderstel van de Ecoflex-uitvoering is duidelijk stugger, maar biedt toch voldoende comfort. En met de veiligheid is nog steeds niets mis. In het interieur vallen meteen de bekende kwaliteiten van de Astra op, zoals de zeer goede, ergonomisch gevormde stoelen, die als optie leverbaar zijn, de prima kwaliteit van de afwerking en het soms wat wisselende bedieningsgemak. Alle eigenschappen van de auto in aanmerking genomen is de Astra een interessante optie tegen een redelijke prijs.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 7,0 Licht en rondomzicht 7,1 In- en uitstap 6,4 Kofferruimte volume 6,9 Kofferruimte toegankelijkheid 6,8 Kofferruimte variabiliteit 6,9 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,8 Ruimte voorin 8,8 Ruimte achterin 6,8 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 7,1 Zitcomfort 7,6 Interieurgeluid 7,2 Verwarming / Ventilatie 6,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 5,8 Motorloop 7,5 Versnellingsbak / Schakelen 7,8 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 8,2 Besturing 7,1 Remmen 7,1 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,4 Passieve veiligheid 7,7 Kinderen 8,2 Voetgangers 6,2 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 7,1 Uitlaatgasemissie 7,5 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 9,0s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 37,7 m |
| Bandenmaat testauto | 205/60R16H |
| Bandenmerk testauto | Michelin Energy Saver 92H |
| Draaicirkel links / rechts | 11,8 / 11,8 |
| Actieradius | 1.143 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 69 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | - mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.450 / 450 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 335 / 675 / 675 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 2,01 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,88 m |
| Interieurbreedte voor | 1.405 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.347 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 715 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 201 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 570 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
