Testrapport* Volkswagen Polo V
- Pluspunten
- goede afwerking
- eenvoudige bediening
- goed ruimteaanbod voorin
- krachtige motor
- veilige rijeigenschappen
- hoog veiligheidsniveau
- Minpunten
- kleine bagageruimte
- hoog verbruik
Conclusie
Bij de Polo GTI werd gebruikgemaakt van de nieuwste technische snufjes. De met een 1,4-liter TSI-motor uitgeruste compacte auto levert dankzij een turbo en compressor en een vermogen van 180 pk, gekoppeld aan een zeventraps DSG-transmissie, zeer goede prestaties. Het brandstofverbruik valt bij een gematigde rijstijl met gemiddeld 6,7 l/100 km al hoog uit; bij een vlottere rijstijl neemt het verbruik al snel nog verder toe. Het sportieve totaalpakket zorgt voor veel rijplezier, maar staat ook garant voor veilige rijeigenschappen. Dit gaat echter niet ten koste van het comfort. Het ruimteaanbod is prima en op de kwaliteit van de gebruikte materialen en de afwerking valt niets aan te merken. De bagageruimte is bij de GTI echter wat klein uitgevallen. De variabele laadvloer van de andere Polo-modellen ontbreekt, omdat standaard een reservewiel wordt meegeleverd. De Polo GTI is helaas alleen als driedeurs en niet met handgeschakelde versnellingsbak verkrijgbaar.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 7,5 Licht en rondomzicht 7,0 In- en uitstap 6,2 Kofferruimte volume 5,2 Kofferruimte toegankelijkheid 7,2 Kofferruimte variabiliteit 6,7 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 8,2 Ruimte voorin 7,9 Ruimte achterin 6,3 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 7,0 Zitcomfort 7,4 Interieurgeluid 6,9 Verwarming / Ventilatie 7,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 9,4 Motorloop 7,8 Versnellingsbak / Schakelen 8,8 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 8,6 Besturing 7,1 Remmen 7,6 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,1 Passieve veiligheid 7,3 Kinderen 7,9 Voetgangers 6,1 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 4,8 Uitlaatgasemissie 8,2 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 4,0s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 36,5 m |
| Bandenmaat testauto | 215/40R17V |
| Bandenmerk testauto | Dunlop Sp Sport Maxx 87V |
| Draaicirkel links / rechts | 10,4 / 10,5 |
| Actieradius | 672 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 69 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | - mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.235 / 445 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 170 / 460 / 460 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,93 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,78 m |
| Interieurbreedte voor | 1.380 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.327 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 685 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 60 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 562 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
