logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Testrapport* Opel Astra L

Pluspunten
  • Royale ruimte voorin
  • Voldoende krachtige motor
  • Comfortabele sportstoelen
Minpunten
  • Geen echt bochtenlicht aanwezig
  • Matige score voor voetgangersbescherming in de crashtests

Conclusie

De nieuwe Opel Astra zet de Astra/Kadett-lijn voort en draagt ​​nu de afkorting "L". We kunnen het (net niet) op onze

vingers natellen: dit is de twaalfde generatie van compact cars van Opel. Het is echter de eerste die wordt gemaakt nadat Opel niet meer onder GM viel. Daarom maakt de scherp getekende carrosserie van de wagen uit Rüsselsheim

deel uit van het platform van de Stellantis-groep, waar bijvoorbeeld ook de Peugeot 308 gebruik van maakt.

De Opel oogt gedurfd aan de buitenkant, maar is van binnen door de touchscreens nogal mainstream. In Hessen is echter nagedacht over de door ons al vaak genoemde problemen door het ontbreken van knoppen en bedieningselementen. Onder het obligatoire scherm in het dashboard vinden we nu een hele reeks perfect verlichte knoppen, hoofdzakelijk bedoeld voor de automatische klimaatregeling, maar waarmee we ook de stoel- en stuurwielverwarming kunnen regelen. Goed gedaan, Opel! Men had nog iets verder kunnen gaan en extra knoppen kunnen toevoegen voor andere hoofdfuncties, maar er mag natuurlijk nog iets te wensen overblijven.

Chassis en besturing zijn adequaat op elkaar afgestemd, zonder echt indruk te maken. Het ontbreken van een verfijnde chassistechniek geeft aan dat de Opel-medewerkers begrensd zijn in hun mogelijkheden, wat ook is terug te zien in bepaalde interieuroppervlakken. Maar de afwerking van de carrosserie is onberispelijk, en aan de details kun je zien dat Opel er veel werk in heeft gestoken: in de motorruimte zijn alle kabels en stekkers netjes

weggewerkt, waardoor vuil water en marters geen kans maken.

De Astra is niet goedkoop − het testmodel met 130 pk en handgeschakelde versnellingsbak kost bijna 34.000 euro − maar daarvoor krijgen we heel wat terug: stuurverwarming, adaptieve cruisecontrol, automatische klimaatregeling met twee zones en nog veel meer. Het verbruik in de ADAC Ecotest is zes liter per 100 kilometer, wat heel behoorlijk is.

Al met al vormt de nieuwe Astra een goed alternatief binnen het sterk concurrerende lagere middensegment. Het zijn met name het design, dat volgens de meeste belangstellenden echt geslaagd is, en de goede uitrusting waarmee Opel klanten kan binnenhalen.

Scores

  • Carrosserie & Kofferbakruimte

    Afwerking7,1
    Gebruik6,6
    Licht en rondomzicht6,9
    In- en uitstap6,7
    Kofferruimte volume6,4
    Kofferruimte toegankelijkheid6,6
    Kofferruimte variabiliteit6,7
    Totale score
  • Binnenruimte & Interieur

    Bediening7,0
    Multimedia / connected6,8
    Ruimte voorin7,9
    Ruimte achterin6,6
    Binnenruimte (Variabiliteit)6,2
    Totale score
  • Comfort

    Veercomfort6,6
    Zitcomfort7,4
    Interieurgeluid6,5
    Verwarming / Ventilatie7,3
    Totale score
  • Motor & Aandrijving

    Prestaties7,3
    Motorloop6,6
    Versnellingsbak / Schakelen7,1
    Totale score
  • Rijeigenschappen

    Koersvastheid7,2
    Besturing7,2
    Remmen7,1
    Totale score
  • Veiligheid

    Actieve veiligheid - Hulpsysteem7,5
    Passieve veiligheid6,9
    Kinderen7,3
    Voetgangers6,1
    Totale score
  • Brandstofverbruik & Milieu

    Brandstofverbruik6,4
    Uitlaatgasemissie8,4
    Totale score

ANWB meetwaarden

Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling5,8s
Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling7,2 s / 9,6 s / 15,0 s
Remweg vanaf 100 km/h34,8 m
Bandenmaat testauto225/40 R18 92Y
Bandenmerk testautoMichelin Primacy 4
Draaicirkel links / rechts10,6 / 10,6
Actieradius867 km
Interieurgeruis 130 km/h68 dB(A)
Voertuigbreedte incl. spiegels2.065 mm
Massa rijklaar / laadvermogen1.306 / 534 kg
Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak305 / 690 / 1125 l
Maximum lichaamslengte voor2,04 m
Maximum lichaamslengte achter1,88 m
Interieurbreedte voor1.420 mm
Interieurbreedte achter1.380 mm
Hoogte laaddrempel buiten685 mm
Hoogte laaddrempel binnen125 mm
Hoogte zitting boven grond605 mm
3 autostoeltjes achter mogelijknee

We hebben nog veel meer getest…

Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.