Testrapport* Volvo XC40 I
- Pluspunten
- Hoge actieve en passieve veiligheid
- Uitgebreide standaarduitrusting
- Mooi een praktische detail in mooi afgewerkt interieur
- Uitstekende en comfortabele aandrijflijn
- Veel vermogen
- Minpunten
- App werkt nog niet
- Hoge aanschafprijs
- Zeer hoog verbruik
Conclusie
Verrassend en begrijpelijk genoeg is de Volvo XC40 een van de best verkochte compacte SUV's in Europa. Enerzijds verrassend, want goedkoop is deze allesbehalve. Anderzijds begrijpelijk, want het is een goed totaalconcept. Ondanks de bescheiden buitenafmetingen biedt de auto voldoende ruimte binnenin, zodat er comfortabel vier volwassenen met hun bagage kunnen reizen. Ook voor op reis is de compacte Volvo ideaal, want hij biedt voldoende rijcomfort en is dankzij diverse assistentiesystemen zeer veilig. De geteste Pro-uitvoering heeft feitelijk vrijwel alles standaard aan boord. Dat heeft natuurlijk wel een prijskaartje, en die is met zo'n 65.000 euro behoorlijk hoog.
Voor deze hoge aanschafprijs krijgt u niet alleen een zeer uitgebreide uitrusting, maar ook een elektrische aandrijving met een grote accu van 78 kWh (75 kWh bruikbaar). Dit plaatst de prijs in perspectief, zelfs als je hem vergelijkt met vergelijkbare concurrenten. De twee elektromotoren van elk 204 pk en 330 Nm maken van de compacte SUV een soort "Volvo in schaapskleren". Hoe ongevaarlijk de XC40 er op het eerste gezicht ook uitziet, hij accelereert enorm zodra je het gaspedaal intrapt. Normaal gesproken is 2,2 ton dood gewicht al veel ballast, maar de elektromotoren zijn daar niet zo van onder de indruk. zo versnelt de SUV bijvoorbeeld in slechts 2,4 seconden van 60 naar 100 km/u. Net als alle huidige Volvo's de XC40 Recharge begrensd op 180 km/u. Dit is zeker zinvol bij de elektrische XC40, omdat het stroomverbruik bij hogere snelheden aanzienlijk toeneemt. De 28,8 kWh/100 km (inclusief laadverliezen) die de verbruikstest opleverde, is op zichzelf al een hoge waarde, en gemeten bij warme temperaturen. Naarmate het kouder wordt, blijft het verbruik stijgen en kan de in de test bepaalde theoretische actieradius van 310 km niet meer worden gehaald. Het grootste kritiekpunt op de elektrische XC40 is eigenlijk het stroomverbruik. De onderhoudskosten zijn weliswaar laag of zelfs inbegrepen, maar wie uiteindelijk zoveel aan elektriciteit moet betalen, zal aan een V8-model denken. Maar goed, de XC40 Recharge Electric Twin biedt dan ook vergelijkbaar hoge prestaties.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 7,8 Gebruik 6,2 Licht en rondomzicht 7,2 In- en uitstap 7,2 Kofferruimte volume 6,7 Kofferruimte toegankelijkheid 7,3 Kofferruimte variabiliteit 7,5 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 6,7 Multimedia / connected 8,4 Ruimte voorin 7,4 Ruimte achterin 6,9 Binnenruimte (Variabiliteit) 6,5 Totale score Comfort
Veercomfort 6,9 Zitcomfort 7,2 Interieurgeluid 6,9 Verwarming / Ventilatie 7,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 9,3 Motorloop 9,0 Versnellingsbak / Schakelen 9,1 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,4 Besturing 7,0 Remmen 7,6 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 9,4 Passieve veiligheid 9,2 Kinderen 7,3 Voetgangers 6,4 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 7,0 Uitlaatgasemissie 5,6 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 2,4s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 33,5 m |
| Bandenmaat testauto | 235/50 R19 103V XL |
| Bandenmerk testauto | Continental EcoContact 6 |
| Draaicirkel links / rechts | 11,8 / 11,8 |
| Actieradius | 312 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 67 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.040 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 2.170 / 480 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 320 / 715 / 1265 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,94 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,89 m |
| Interieurbreedte voor | 1.440 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.425 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 745 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 5 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 785 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
