Testrapport* Kia Soul III
- Pluspunten
- veel zitruimte voorin
- omvangrijke standaarduitrusting
- zeer goede rijeigenschappen
- praktische actieradius
- lange garantie (7 jaar)
- Minpunten
- deels eenvoudige materialen in het interieur
- geen aanhangwagen toegestaan
- hoge aanschafprijs
Conclusie
KIA brengt de Soul sinds 2008 in Nederland op de markt. De derde generatie van de iconische "kleine" cross-over is sinds 2019 verkrijgbaar, bij ons alleen met een elektrische aandrijving. De technische gegevens komen bekend voor, de Hyundai Kona Elektro heeft dezelfde aandrijvingen en accumaten. Er is een minder krachtige versie met een 100 kW motor en 39,2 kWh accu en een sterkere versie met 150 kW en 64 kWh. In de test werd de versie met een grotere stroombuffer gebruikt, omdat dit de beste manier is om de “actieradiusangst" te overwinnen.
Die zorgen hoeft u zich eigenlijk niet meer te maken, want een praktische actieradius van 350 tot 400 km bij gecombineerd gebruik is geen probleem. Als er veel stadsverkeer is, kan de afstand tussen twee oplaadpauzes soms 450 km of meer zijn. De onderbrekingen kunnen echter alleen kort zijn als u over een snellaadstation met CCS beschikt - een lege accu kan dan in één tot twee uur worden opgeladen. Zelfs met een wallbox is er bijna tien uur nodig om op te laden (met een royale 32 Ah), doordat de e-Soul alleen een enkelfasige lader heeft geïnstalleerd. Als er alleen een klassiek 230 V-stopcontact beschikbaar is, moet u het weekend uittrekken om deze volledig op te laden.
Afgezien daarvan is de e-Soul een leuke en door-en-door praktische auto die dankzij zijn "kooivormige" carrosserie veel ruimte biedt aan passagiers en over voldoende bagageruimte beschikt - aangezien de accu zich tussen de assen bevindt, blijft het laadvermogen volledig behouden. Deze constructie brengt een laag zwaartepunt met zich mee, wat logisch is gezien het ledig gewicht van 1700 kg.
KIA is erin geslaagd om rijcomfort te bieden: of het nu gaat om slechte wegen of lange ritten, u komt ontspannen op uw bestemming aan. De koppeling van het standaard navigatiesysteem met realtime verkeersinformatie draagt daar ook aan bij. De permanent geïnstalleerde simkaart maakt ook de nieuwe Connect en Remote-diensten mogelijk, die een directe verbinding met en besturing van de auto via een app voor mobiele telefoons mogelijk maken. De e-Soul is echter geen koopje, want alle mooie features en de grote actieradius lopen in de papieren: de basisprijs voor deze uitvoering en de 64 kWh-accu is zo'n 43.000 Euro.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,5 Gebruik 6,0 Licht en rondomzicht 6,7 In- en uitstap 7,3 Kofferruimte volume 6,5 Kofferruimte toegankelijkheid 6,4 Kofferruimte variabiliteit 6,8 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,1 Multimedia / connected 7,7 Ruimte voorin 7,2 Ruimte achterin 7,0 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,4 Totale score Comfort
Veercomfort 7,0 Zitcomfort 6,4 Interieurgeluid 6,8 Verwarming / Ventilatie 6,7 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 8,6 Motorloop 9,0 Versnellingsbak / Schakelen 9,2 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,2 Besturing 7,3 Remmen 7,2 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 9,1 Passieve veiligheid 6,9 Kinderen 6,7 Voetgangers 6,9 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 8,8 Uitlaatgasemissie 7,5 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 3,6s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 34,6 m |
| Bandenmaat testauto | 215/55 R17 94W |
| Bandenmerk testauto | Michelin Primacy 3 |
| Draaicirkel links / rechts | 11,3 / 11,3 |
| Actieradius | 394 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 68 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.010 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.745 / 435 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 310 / 670 / 1205 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,94 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,92 m |
| Interieurbreedte voor | 1.405 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.390 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 775 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 210 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 770 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
