Testrapport* Hyundai I10 III
- Pluspunten
- eenvoudige bediening
- veilige rijeigenschappen
- goede veiligheidsuitrusting
- vijf jaar garantie zonder kilometerbeperking
- Minpunten
- zwakke acceleratie van de motor
- hoog geluidsniveau in de cabine
- halogeenkoplampen met sterk strooilicht
- weinig opbergmogelijkheden
Conclusie
Sinds februari 2020 is de derde generatie van de Hyundai i10 beschikbaar, die sinds de lancering in 2008 een flinke ontwikkeling heeft doorgemaakt. Deze kleine auto is grotendeels in Europa ontwikkeld en loopt in het Turkse Izmit van de band. Naast een aangenaam ogend uiterlijk bevat de vijfdeurs talrijke veiligheidssystemen. Zo zijn een rijstrookassistent, een grootlichtassistent en een City-noodremsysteem inclusief voetgangerherkenning standaard aanwezig in alle uitvoeringen.
Binnen vind je snel de weg, de cockpit is overzichtelijk en de draai- en drukknoppen bevinden zich precies waar je ze verwacht. Het instrumentenpaneel met de klassieke ronde instrumenten is prima afleesbaar (dag en nacht) en bevat een 8-inch touchscreen (vanaf tweede uitvoeringsniveau) in de middenconsole inclusief Bluetooth handsfree installatie, digitale radio (DAB+), Android Auto en in de testauto Apple CarPlay. Met het optionele navigatiepakket doet daarnaast ook nog het Bluelink-telematicasysteem zijn intrede in het voertuig. Hiermee is het mogelijk om gekoppelde functies uit te voeren zoals het oproepen van statusinformatie of het openen en sluiten per smartphone.
Deze Koreaanse auto is harmonisch geveerd en stuurt in het stadsverkeer aangenaam licht (ideaal bij parkeren en manoeuvreren). Bij hogere snelheden mis je echter meer respons en een beter stuurgevoel. De handgeschakelde versnellingsbak heeft vrij lange schakelwegen, maar is heel nauwkeurig, waardoor er toch snel en soepel kan worden geschakeld. Alleen de achteruitversnelling pakt soms niet in één keer. De 49 KW (67 PK) sterke 3-cilinder benzinemotor kan bij de rijprestaties niet echt overtuigen; dit krap 1.000 kg zware stadsautootje accelereert volgens de fabrikant in 14,6 seconden van 0 naar 100 km/h en verbruikt in de test gemiddeld 5,5 l/100 km.
De Hyundai i10 is verkrijgbaar vanaf zo'n 13.000 Euro. De geteste versie kost met opties net boven de 18.000 euro – een flinke prijs voor een kleine auto. Gezien de uitgebreide uitvoering inclusief 16 inch lichtmetalen velgen, voorstoel- en stuurverwarming, airco, navigatiesysteem, achteruitrijcamera en verkeersbordherkenning is de prijs echter alleszins redelijk.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 5,0 Gebruik 6,0 Licht en rondomzicht 6,4 In- en uitstap 7,0 Kofferruimte volume 5,0 Kofferruimte toegankelijkheid 6,4 Kofferruimte variabiliteit 6,5 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 6,5 Multimedia / connected 6,6 Ruimte voorin 6,4 Ruimte achterin 6,0 Binnenruimte (Variabiliteit) 4,0 Totale score Comfort
Veercomfort 6,2 Zitcomfort 6,0 Interieurgeluid 4,6 Verwarming / Ventilatie 6,1 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 4,2 Motorloop 6,2 Versnellingsbak / Schakelen 6,3 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,0 Besturing 6,9 Remmen 7,7 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,0 Passieve veiligheid 6,6 Kinderen 6,4 Voetgangers 6,9 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 6,8 Uitlaatgasemissie 7,2 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 11,1s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 33,3 m |
| Bandenmaat testauto | 195/45 R16 84V |
| Bandenmerk testauto | Michelin Primacy 3 |
| Draaicirkel links / rechts | 10,5 / 10,5 |
| Actieradius | 655 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 72 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 1.965 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 990 / 420 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 185 / 520 / 905 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,88 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,83 m |
| Interieurbreedte voor | 1.340 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.335 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 700 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 180 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 675 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
