Testrapport* Toyota Aygo II 1e facelift
- Pluspunten
- lage kosten
- geringe uitstoot van schadelijke stoffen
- compacte afmetingen
- veel ruimte voorin
- uitgebreide veiligheidsuitrusting mogelijk
- Minpunten
- niet erg dynamische rijprestaties
- geen start/stopsysteem
- veel geluid binnenin
- geringe laadruimte
- grote draaicirkel
- lange remweg
Conclusie
De Toyota Aygo draagt zijn X-design trots en goed zichtbaar op de voorkant. Deze kleine Japanner is al sinds de tweede generatie (2014) herkenbaar aan die markante X, die bij een opfrisbeurt in 2018 een driedimensionaal effect meekreeg, wat dit model samen met de LED-signaturen aan koplampen en achterlichten een fris en modern uiterlijk verschaft. De Aygo rolt nog altijd net als zijn broertjes, de Peugeot 108 en de Citroen C1, in het Tsjechische Kolin van de band en is als drie- of vijfdeurs in diverse uitvoeringen verkrijgbaar.
Wat de motor betreft is er geen keuze: onder de kap zit altijd de 1,0 liter benzinemotor, die nu 53 KW (72 pk) haalt en zijn koppel van maximaal 95 Nm aan de voorwielen overdraagt - naar keuze via een handgeschakelde vijfversnellingsbak of tegen een meerprijs via de automatische vijfversnellingsbak 'x-shift'.
Onze testwagen is de vijfdeurs Aygo X-Play Limited met handgeschakelde versnelling, die herkenbaar is aan de kleur magenta van het elektrisch opvouwbare dak en de kleuraccenten op de velgen, spoiler, buitenspiegels en in het interieur.
Met de stug werkende driecilinder zijn op het hoogste toerental zeer acceptabele rijprestaties mogelijk. Bij lage toerentallen heeft de kleine benzinemotor echter voelbaar moeite met de net geen 1.000 kg zware auto en moet je regelmatig terugschakelen om te versnellen. In de verbruikstest bereikt de Aygo met een gemiddeld verbruik van 5,4 liter/100 km en zeer geringe uitstoot van schadelijke stoffen al met al een goed resultaat.
Toyota levert tegen meerprijs het 'Toyota Safety Sense'-pakket, wat inhoudt dat frontale botsingswaarschuwing, noodremassistent en autonome noodremfunctie alsmede rijstrookassistent aanwezig zijn. Met de compacte buitenafmetingen en de achteruitrijcamera (afhankelijk van de uitvoering) is deze kleine auto goed geschikt voor de stad, en ook de motor volstaat voor stadsgebruik. Voorin biedt de auto goede zitruimte, het laadgedeelte is binnen deze klasse gemiddeld groot.
Met een basisprijs van zo'n 14.000 euro is deze Aygo 1.0 x-Play Limitedweliswaar niet goedkoop, maar biedt wel een aantrekkelijke standaarduitvoering.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 4,2 Gebruik 6,0 Licht en rondomzicht 6,5 In- en uitstap 6,5 Kofferruimte volume 4,4 Kofferruimte toegankelijkheid 4,4 Kofferruimte variabiliteit 5,8 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 6,3 Multimedia / connected 5,8 Ruimte voorin 7,0 Ruimte achterin 4,0 Binnenruimte (Variabiliteit) 3,8 Totale score Comfort
Veercomfort 6,2 Zitcomfort 5,0 Interieurgeluid 4,4 Verwarming / Ventilatie 5,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 4,6 Motorloop 5,8 Versnellingsbak / Schakelen 5,6 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 5,6 Besturing 6,3 Remmen 5,2 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 6,3 Passieve veiligheid 6,1 Kinderen 6,2 Voetgangers 5,2 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 6,8 Uitlaatgasemissie 8,8 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 9,3s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 39,1 m |
| Bandenmaat testauto | 165/60 R15 77H |
| Bandenmerk testauto | Continental ContiEcoContact 5 |
| Draaicirkel links / rechts | 10,8 / 11,0 |
| Actieradius | 648 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 72 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 1.935 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 910 / 330 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 170 / 450 / 810 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,91 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,63 m |
| Interieurbreedte voor | 1.300 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.245 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 800 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 325 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 640 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
