Testrapport* Hyundai Kona I
- Pluspunten
- Omvangrijke standaarduitvoering
- Comfortabel in- en uitstappen
- Goede remmen
- Laag verbruik in de stad
- Minpunten
- Weinig beenruimte voorin
- Luidruchtig in het interieur
- Raamhendels beschikken niet over een inklembeveiliging (alleen bestuurder)
Conclusie
Hyundai heeft zijn Kona al aangeboden als pure benzinemotor, pure dieselmotor en als elektrische uitvoering. Voor een "kleine" SUV is het aanbod aan aandrijvingen verrassend uitgebreid. Maar dat is niet alles, er is nu ook een hybride variant. Het aandrijfsysteem is in principe bekend van de Hyundai IONIQ, uiteraard in een aerodynamisch voordeligere uitvoering. Dat zien we ook terug in het verbruik, want in de test kan de gestroomlijnde sedan met 5,0 l/100 km uit de voeten, terwijl deze SUV-variant 6,0 l/100 km nodig heeft. We mogen echter niet klagen, want dit is gemiddeld ruim 10% minder dan bij de pure verbrandingsmotor, en in de stad is het voordeel zelfs twee liter per 100 km. In dat opzicht kan de hybride Kona zijn voordelen laten zien en constant volledig elektrisch rijden.
De andere eigenschappen van de Kona worden niet ingeperkt door de hybride aandrijving. Want Hyundai kan de techniek in de beschikbare ruimte onderbrengen. Alleen de tank is daarbij gekrompen tot een magere 38 liter. De kofferbak blijft echter ruim en variabel en ook de hoeveelheid ruimte in het interieur verandert niet, afgezien van de beenruimte achterin. Binnen de bebouwde kom schiet het rijcomfort net iets tekort, en de grote 18 inch wielen hebben daar zeker invloed op. Ze dragen op hun beurt echter bij aan een goede rijdynamiek. De remprestaties zijn zelfs uitstekend en veel beter dan bij de tot dusver geteste Kona-varianten: een remweg van slechts 33,2 m vanaf 100 km/h is niet iets om je voor te schamen. Net als de prijs die er, gelet op de uitgebreide standaarduitrusting van deze rijk uitgeruste Premium, met zo'n 35.000 Euro mee door kan.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,2 Gebruik 6,4 Licht en rondomzicht 6,9 In- en uitstap 7,1 Kofferruimte volume 5,8 Kofferruimte toegankelijkheid 6,7 Kofferruimte variabiliteit 6,5 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,2 Multimedia / connected 6,9 Ruimte voorin 7,3 Ruimte achterin 5,8 Binnenruimte (Variabiliteit) 6,2 Totale score Comfort
Veercomfort 6,4 Zitcomfort 6,7 Interieurgeluid 5,8 Verwarming / Ventilatie 6,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 7,4 Motorloop 6,7 Versnellingsbak / Schakelen 7,5 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,3 Besturing 7,1 Remmen 7,7 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 8,6 Passieve veiligheid 6,9 Kinderen 6,5 Voetgangers 5,8 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 6,4 Uitlaatgasemissie 6,9 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 6,0s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 33,2 m |
| Bandenmaat testauto | 225/45 ZR18 91W |
| Bandenmerk testauto | Michelin Pilot Sport 4 |
| Draaicirkel links / rechts | 11,1 / 11,3 |
| Actieradius | 633 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 70 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.060 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.450 / 430 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 225 / 625 / 1070 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,92 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,75 m |
| Interieurbreedte voor | 1.430 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.390 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 690 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 10 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 700 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
