Testrapport* Peugeot 2008 II
- Pluspunten
- Krachtige motor
- Omvangrijke veiligheidsuitrusting
- Veel ruimte op de tweede rij
- Minpunten
- Nogal omslachtige bediening
- Beperkte rijbaanassistent
- Make-up spiegelverlichting alleen tegen meerprijs
Conclusie
Na de 208 komt nu ook de nieuwe 2008 op de markt, de SUV-variant van de kleine auto. Peugeot kan hier veel van verwachten, want de kleine stoeprandklimmers blijven onverminderd populair. Visueel blaken ze in elk geval van zelfvertrouwen. De grote grill op de indrukwekkende voorkant met het grimmige Peugeot-dagrijlicht maakt indruk: hij doet denken aan roofzuchtige tanden of aan de klauwen van het heraldische dier. Doordat de 2008 een 96KW(131 pk)
krachtige uitvoering van de turbo-driecilindermotor onder de kap heeft die bekend is van veel PSA-voertuigen, valt hij volledig samen met het beeld dat hij oproept. Vanaf 1.750 omwentelingen levert de motor 230 Nm op de krukas. Het testverbruik blijft binnen de perken: gemiddeld 6,1 liter 100 kilometer. De uitlaatgassen zijn evenmin een groot probleem voor de Franse auto die is uitgerust met een roetfilter.
Het interieur is door Peugeot overgenomen van de 208, dus is ook het kleine stuur daarvan aanwezig met zicht op het volledig digitale instrumentenpaneel, dat op twee optische niveaus werkt. Op de achterbank biedt de SUV-variant echter beduidend meer ruimte, ook is de kofferbak iets groter en met de variabele laadvloer praktischer. Eenvoudige led-koplampen worden standaard geleverd, tegen een meerprijs is er een krachtiger systeem inclusief High Beam Assist verkrijgbaar.
Actieve veiligheid staat standaard op een hoog niveau. Er zijn onder andere een noodrem- en rijbaanassistent aanwezig. Ook qua besturing en chassis valt er weinig aan te merken op de kleine auto. Gezien zijn eenvoudige semi-onafhankelijke achteras veert hij heel behoorlijk. Het stuurgedrag is wat gevoelloos maar stoort niet in het woon-werkverkeer. De SUV is niet bepaald een koopje: vergeleken met de slechts marginaal minder goed uitgeruste 208 zit er afhankelijk van de motor ongeveer 5.000 euro tussen de voertuigen. Toch weet Peugeot te verleiden. De 96KW krachtige dieselmotor en de 115 KW benzinemotor zijn alleen in de 2008 leverbaar.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,3 Gebruik 6,5 Licht en rondomzicht 6,5 In- en uitstap 6,8 Kofferruimte volume 6,2 Kofferruimte toegankelijkheid 6,6 Kofferruimte variabiliteit 6,4 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 6,5 Multimedia / connected 6,7 Ruimte voorin 7,4 Ruimte achterin 6,8 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,8 Totale score Comfort
Veercomfort 6,7 Zitcomfort 6,6 Interieurgeluid 6,9 Verwarming / Ventilatie 6,2 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 7,3 Motorloop 6,5 Versnellingsbak / Schakelen 6,6 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 6,8 Besturing 6,8 Remmen 7,4 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,7 Passieve veiligheid 7,2 Kinderen 7,3 Voetgangers 5,8 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 6,2 Uitlaatgasemissie 8,8 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 5,7s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | 7,4 s / 9,6 s / 14,9 s |
| Remweg vanaf 100 km/h | 34,0 m |
| Bandenmaat testauto | 215/60 R17 96H |
| Bandenmerk testauto | Michelin Primacy 4 |
| Draaicirkel links / rechts | 11,3 / 11,3 |
| Actieradius | 721 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 67 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 1.985 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.235 / 480 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 270 / 680 / 1115 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,97 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,90 m |
| Interieurbreedte voor | 1.380 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.325 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 715 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 105 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 705 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
