Testrapport* Toyota Auris I 1e facelift
- Pluspunten
- zeer zuinig
- nauwelijks uitstoot van schadelijke stoffen
- behoorlijk ruimteaanbod
- veilig onderstel
- Minpunten
- kleine, weinig praktische bagageruimte
- slecht werkende verwarming
Conclusie
Toyota breidt het leveringsprogramma van hybridemodellen in Europa verder uit en biedt de Auris nu ook met benzine-/elektromotor aan. Aan de buitenkant onderscheidt de auto zich alleen van de conventioneel aangedreven versies door de LED-dagrijverlichting. Ook het interieur is nagenoeg identiek. Verschillend is wel het volume van de iets kleiner uitvallende bagageruimte, maar dit is de tol van de hoogwaardige (dankzij jarenlange ervaring betrouwbare) hybridetechniek. De Auris Hybrid rijdt makkelijk en zonder beperkingen. De prestaties zijn helemaal voldoende. Dankzij het iets lagere gewicht is de auto qua verbruik zuiniger dan de hybrideversie van de Prius. De hybrideversie van de Auris is dan ook een zeer milieuvriendelijke auto en heeft bovendien een uitgebreide standaarduitrusting.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,8 Licht en rondomzicht 6,5 In- en uitstap 7,3 Kofferruimte volume 5,2 Kofferruimte toegankelijkheid 6,4 Kofferruimte variabiliteit 6,6 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,4 Ruimte voorin 7,6 Ruimte achterin 6,4 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 7,1 Zitcomfort 6,7 Interieurgeluid 6,9 Verwarming / Ventilatie 5,0 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 7,1 Motorloop 7,8 Versnellingsbak / Schakelen 7,1 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,6 Besturing 7,0 Remmen 6,4 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 6,7 Passieve veiligheid 7,1 Kinderen 7,6 Voetgangers 6,8 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 7,9 Uitlaatgasemissie 9,0 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 7,1s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 39,3 m |
| Bandenmaat testauto | 215/45R17W |
| Bandenmerk testauto | Michelin Primacy HP 87W |
| Draaicirkel links / rechts | 11,0 / 11,2 |
| Actieradius | 1.023 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 70 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | - mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.410 / 395 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 225 / 580 / 580 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,88 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,75 m |
| Interieurbreedte voor | 1.410 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.390 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 715 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | 175 mm |
| Hoogte zitting boven grond | 600 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
