Testrapport* Peugeot 508 I
- Pluspunten
- goed samenspel tussen dieselaandrijving en elektromotor
- volledig elektrisch rijden is mogelijk
- laag verbruik in de stad
- stabiele remmen
- weinig interieurgeluid
- Minpunten
- geen lager verbruik op de snelweg
Conclusie
De Peugeot 508 RXH heeft meer bodemvrijheid (ca. 50 mm) en een grotere spoorbreedte dan de normale 508. De auto’s zien er daardoor duidelijk anders uit. Net als bij de 3008 HYbrid4 al het geval was, heeft Peugeot de RXH voorzien van een dieselmotor en een elektromotor. Anders dan bij een benzinehybride belooft deze combinatie niet alleen lage verbruikswaarden in de stad, maar ook een over het geheel genomen en voor een diesel gebruikelijk laag brandstofverbruik. Bij de test verbruikt de RXH 4,8 l/100 km. Met name in de stad scoort de auto met zijn lage verbruik. Zodra wat meer snelheid gewenst is, bespaar je door de elektromotor echter nauwelijks nog brandstof. De RXH weet al met al te overtuigen met zijn solide rijeigenschappen en het enorme ruimteaanbod.
Scores
Carrosserie & Kofferbakruimte
Afwerking 6,8 Gebruik 7,2 Licht en rondomzicht 6,5 In- en uitstap 6,6 Kofferruimte volume 7,0 Kofferruimte toegankelijkheid 7,4 Kofferruimte variabiliteit 7,4 Totale score Binnenruimte & Interieur
Bediening 7,1 Ruimte voorin 7,4 Ruimte achterin 7,1 Binnenruimte (Variabiliteit) 5,0 Totale score Comfort
Veercomfort 7,3 Zitcomfort 7,7 Interieurgeluid 7,9 Verwarming / Ventilatie 7,6 Totale score Motor & Aandrijving
Prestaties 6,6 Motorloop 7,8 Versnellingsbak / Schakelen 6,8 Totale score Rijeigenschappen
Koersvastheid 7,4 Besturing 6,5 Remmen 8,4 Totale score Veiligheid
Actieve veiligheid - Hulpsysteem 7,1 Passieve veiligheid 7,8 Kinderen 7,7 Voetgangers 6,1 Totale score Brandstofverbruik & Milieu
Brandstofverbruik 7,2 Uitlaatgasemissie 7,3 Totale score
ANWB meetwaarden
| Inhaalactie 60-100km/h in 3e versnelling | 6,4s |
|---|---|
| Elasticiteit 60-100 km/h in 4e/5e/6e versnelling | - / - / - |
| Remweg vanaf 100 km/h | 33,8 m |
| Bandenmaat testauto | 245/45R18V |
| Bandenmerk testauto | Michelin Pilot Sport 3 96 V |
| Draaicirkel links / rechts | 12,1 / 12,2 |
| Actieradius | 1.458 km |
| Interieurgeruis 130 km/h | 66 dB(A) |
| Voertuigbreedte incl. spiegels | 2.075 mm |
| Massa rijklaar / laadvermogen | 1.880 / 445 kg |
| Inhoud kofferruimte normaal / omgeklapt / dak | 380 / 760 / 760 l |
| Maximum lichaamslengte voor | 1,95 m |
| Maximum lichaamslengte achter | 1,92 m |
| Interieurbreedte voor | 1.425 mm |
| Interieurbreedte achter | 1.380 mm |
| Hoogte laaddrempel buiten | 700 mm |
| Hoogte laaddrempel binnen | - mm |
| Hoogte zitting boven grond | 605 mm |
| 3 autostoeltjes achter mogelijk | nee |
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
