logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Auto Review Fiat Bravo II 1e facelift

Ondergewaardeerde Italiaan

Fiat - Bravo 1.4 MultiAir

De Fiat Bravo is een gezinsauto met een vanafprijs van € 21.995. Hij is er uitsluitend als 1.4 MultiAir en valt altijd in de 20 procent bijtellingscategorie. We komen tot de conclusie dat dit een ondergewaardeerde Italiaan is. Hij is niet feilloos, maar biedt prettige rijeigenschappen en veel waar voor z’n geld.

Conclusie

De Fiat Bravo is een prettig rijdende gezinsauto. Grootste pluspunt is zijn rijke standaarduitrusing voor een behoorlijk scherpe prijs. Het weggedrag is lekker sportief zonder dat de auto spijkerhard is geveerd. Ander pluspunt is zijn ruimte. De 1.4 MuliAir-motor is lekker levendig zolang je de auto in de sportstand zet. Een prima gezinsauto kortom voor iedereen die niet de hoofdprijs wil betalen.

Type auto en prijs

De Fiat Bravo is sinds 2009 op de markt. Onlangs is het modellenaanbod aangepast. Hij is vanaf dit modeljaar alleen nog leverbaar met de 1.4 MultiAir benzinemotor. De dieselversie is wegens zijn ongunstige CO2-uitstoot uit het aanbod geschrapt. De viercilinder zestienkleps turbomotor is goed voor 140 pk en 230 newtonmeter koppel. De auto is in staat tot een sprintje vanuit stilstand naar 100 km/h in een rappe 8,9 seconden. De topsnelheid bedraagt 204 km/h. Die sprinttijd haal je trouwens uitsluitend door de sportknop op het dashboard in te drukken. In de normale stand is hij aanmerkelijk minder rap, maar springt hij wel zuiniger om met brandstof. Fiat claimt, mede dankzij het standaard gemonteerde start-stopsysteem, een gemiddeld benzineverbruik van 1 op 17,5. Wij komen tijdens onze test tot een gemiddelde van 1 op 11,6, waarbij we redelijk vaak de sportstand gebruikt hebben omdat de auto dan veel levendiger en alerter reageert. De Bravo is er in drie uitrustingsniveaus. De testauto is de 1.4 MultiAir Easy. Die heeft een verdraaid rijke standaarduitrusting. Standaard heeft hij onder meer een automatische en gescheiden airco, cruise control, elektrisch bedienbare zijramen achter, mistlampen, 16-inch lichtmetalen velgen, een met leer bekleed stuurwiel, een middenarmsteun voor, zijairbags, audiobediening op het stuurwiel, verchroomde deurgrepen en pianolak zwarte spiegelkappen.

Hoe rijdt de Fiat Bravo 1.4 MultiAir

De Fiat Bravo is een prettig rijdende auto. Hij is aan de sportieve kant geveerd maar nooit spijkerhard. Wel slaat hij enigszins op korte dwarsrichels. De besturing is mooi precies, maar het stuurwiel wil iets te graag terug naar de middenstand. Dat is even wennen. Verder is de Bravo keurig stil; er is op snelwegtempo alleen wat windgeruis hoorbaar. Je kunt met de Bravo behoorlijk hard de hoek om. Hij volgt dan keurig het ingegeven spoor en helt voor een gezinsauto in deze klasse maar weinig over. Zeker in combinatie met de Sportstand, waarbij de motor wat feller reageert, levert dat een leuke, sportieve rijbeleving op. Het zicht rondom is voor verbetering vatbaar. De raamstijlen zijn zowel voor als achter erg fors waardoor je flinke dode hoeken hebt. Het zicht in de spiegels is in orde.

De Fiat Bravo 1.4 MultiAir van binnen

Achter het stuur van de Fiat Bravo voel je je al snel thuis. Er is gemakkelijk een goede zitpositie in te stellen, de meters zijn goed afleesbaar en het stuurwiel ligt lekker in de hand. Wel zit de kachel erg laag. Je moet je ogen van de weg afhalen om hem te bedienen. Andere klacht betreft de navigatie: die geeft soms erg laat zijn aanwijzingen. Ook de bergruimte binnenin kan beter. De kaartenvakken in de portieren zijn redelijk smal, de bekerhouders ondiep en het dashboardkastje krap. Daar staat tegenover dat er voor lijf en leden juist veel ruimte is, zowel voor- als achterin. Verder is de standaarduitrusting omvangrijk, zeker gezien zijn prijs. Minpuntje tot slot is de erg hoge tildrempel van de achterbak. De kofferbak zelf is wel flink.

De Fiat Bravo 1.4 MultiAir en het milieu

De Fiat Bravo is er niet meer in combinatie met een dieselmotor. Hij is er uitsluitend met 1.4 TwinAir-motor. Die is zo schoon dat de Bravo altijd in de 20 procent bijtellingsklasse valt als je hem zakelijk rijdt. Standaard is de auto uitgerust met een start-stopsysteem.

We hebben nog veel meer getest…

Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.