Auto Review Ford Mondeo V 1e facelift
Echt een wereldauto
De Ford Mondeo is een ruime gezinsauto die er in zijn laatste hoedanigheid ook met hybride aandrijving was. Met die aandrijflijn is het nog steeds een begerenswaardige gezinsauto, zeker ook als ruime stationcar.
- Pluspunten
- Ruimte
- Betrouwbaar
- Zuinig
- Minpunten
- Stevige tweedehands-prijzen
Wat vindt de Wegenwacht?
De Mondeo is een redelijk probleemloze auto.
- Wel is het zo dat het koelsysteem bij de Mondeo nog wel eens tot problemen leidt. Controleer het dus bij aanschaf goed op lekkages en verbruik van koelvloeistof. Dat laatste kan tevens het begon zijn van een lekkende koppakking en dat is een dure reparatie.
- De dieselmotoren hebben wel eens problemen met het ad-blue systeem, de wegenwacht kan dit vaak resetten zodat er bij de garage een reparatie uitgevoerd kan worden.
Waar praten we over?
De Mondeo heette niet voor niets zo. Tijdens zijn introductie in 1993 werd hij neergezet als een auto die wereldwijd als een en hetzelfde model zou worden verkocht. Letterlijk een wereldauto dus. Het was destijds de opvolger van de Ford Sierra. Ook dat was toen een sensationele gezinsauto, onder meer wegens zijn stroomlijn. Inmiddels is de Mondeo uit productie. Het laatste model verdween in 2022. Wat niet wil zeggen dat de consument hem is vergeten. De Mondeo is nog steeds een graag geziene occasion. Het laatste model uit 2019 is hier onderwerp van gesprek.
Uitvoeringen en prijzen
Tot 2019 was er van de Ford Mondeo een zeer ruim aanbod aan carrosserievarianten, motorisaties en uitvoeringen. Maar bij het jongste model werd daar paal en perk aan gesteld. De hatchback was niet langer leverbaar. Je had keuze uit de sedan en de stationwagon.
- De sedan was er in drie uitvoeringen: Titanium, ST Line en Vignale. De aandrijflijn was uitsluitend een tweeliter benzinemotor in combinatie met een elektromotor, samen goed voor 187 pk.
- Voor de stationwagon golden dezelfde bovenstaande uitvoeringen en motor, maar kon je ook nog kiezen voor de 2.0 Ecoblue diesel. Die was er uitsluitend als Titanium met naar keuze een handbak of een automaat.
De Ford Mondeo als occasion
Een goede Mondeo van dit laatste model is nog behoorlijk aan de prijs. Logisch, het zijn fijne, ruim auto’s die weinig problemen kennen. Nieuwprijzen liepen in 2022 uiteen van 34.000 euro voor de goedkoopste sedan tot 47 mille voor de dikste stationcar diesel. Diesels zijn momenteel niet meer populair en dus als occasion relatief betaalbaar – maar ook lastig vindbaar.
De benzineversies beginnen op de tweedehands markt bij zo’n € 14.500 met kilometerstanden vanaf pakweg 135.000 km en lopen op tot bijna 28 mille voor een exemplaar uit 2022 met minder dan 30.000 kilometer op de teller. Er is een flink aanbod waarbij het merendeel een Titanium-versie is.
De proefrit
Bij Ford dealer Dekkerautogroep in Zaandam troffen we diverse Mondeo’s aan waaronder een hybride stationwagon. Vooral de fikse bagageruimte valt op, ondanks het feit dat er onder de vloer een batterij ligt voor de hybrideaandrijving. Ook de ruimte op de achterbank is een belangrijk pluspunt van de Mondeo. De hybride aandrijving zou volgens de fabriek (WLTP) 1 op 22,2 moeten kunnen halen, wat mede te danken is aan het feit dat je met deze hybride Mondeo ook stukken louter op elektriciteit kunt rijden.
Het weggedrag van de Mondeo is erg goed. Hij is zeer koersvast en de besturing voelt lekker ‘vlezig’ aan. Vering en demping zijn mooi comfortabel zonder week te zijn. De ST Line is door zijn sportonderstel harder van afstemming. Maak vooral een proefrit om te kijken of dat bij je past.
Conclusie
Het laatste model Mondeo van Ford is een aanrader. Dankzij de hybride aandrijving springt hij zuinig om met brandstof. Hij biedt veel ruimte en is dus een prima gezinsauto waarmee je ook lekker op vakantie gaat. Als occasion is hij best prijzig, maar je krijgt zonder meer waar voor je geld.
Op zoek naar een occasion?
Op ANWB.nl vind je een actueel occasionaanbod verrijkt met een richtprijs volgens de ANWB Koerslijst, een autokostenberekening incl. afschrijving en de ANWB Autotest met de bevindingen van de Wegenwacht. Zo ook van de Ford Mondeo.
Bekijk andere tests van vergelijkbare auto's
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
