Auto Review Subaru Levorg I
Bijzondere witte raaf
De Subaru Levorg is als occasion niet erg courant. Dit is een bijzondere auto, bestemd voor mensen met bijzondere wensen. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de mogelijkheid er een serieuze caravan achter te hangen.
Wat vindt de Wegenwacht?
- De Levorg is kwalitatief een ijzersterke auto. Logisch, het is een Subaru en dit merk heeft bij insiders een uitstekende reputatie.
- Bij de Wegenwacht is over de Levorg niet één euvel of vaker optredend probleempje bekend. Pas als zo’n auto echt veel kilometers heeft gereden, komt het voor dat er onderdelen aan vervanging toe zijn. Dat is geen ‘pech’, maar slijtage: koppelingsplaat, een keer remschijven, schokdempers, een uitlaat, dat soort zaken.
- Die onderdelen zijn door het hoge kwaliteitsniveau relatief duur, maar ze zijn ook opnieuw gemaakt om enorm lang mee te gaan.
Over de Subaru Levorg
Feitelijk is de Levorg de vijfdeurs stationcar-versie van de Impreza-generatie die we hier nooit te zien hebben gekregen. OK, de Impreza is zeer mondjesmaat wel geleverd in een zeer snelle WRX ‘sportversie’, maar de normale uitvoeringen hebben we nooit gekend. Subaru’s zijn vrijwel zonder uitzondering bijzondere auto’s en dat geldt ook voor de Levorg. Dit model beschikt wel over alle voor het merk Subaru zo kenmerkende constructies en eigenschappen: viercilinder boxermotor en standaard vierwielaandrijving. Dat zorgt voor een laag zwaartepunt, uitstekende tractie op gladde of rulle ondergrond en een hoog trekgewicht (1.500 kg).
Uitvoeringen en varianten
- De Levorg is er uitsluitend als vijfdeurs en er is maar één motorvariant beschikbaar. Dat is een 1,6 liter met turbo, goed voor liefst 125 kW/170 pk, maar belangrijker is de maximale trekkracht van 250 Nm, die al bij een laag toerental (1.800 rpm) beschikbaar is.
- Standaard is die motor gekoppeld aan een traploze automaat, de door Subaru zelf ontwikkelde ‘Lineartronic’.
- Er bestaan ook slechts twee uitrustingsniveaus, Comfort en Premium.
De Subaru Levorg als occasion
Subaru is een typisch ‘particulier merk’ en ook de Levorg is vrijwel uitsluitend verkocht aan particuliere klanten. De gemiddelde Subaru-koper is niet alleen trouw aan het merk, maar rijdt ook vaak relatief wat langer met de auto door. Dat heeft ook te maken met het grote –terechte- vertrouwen in de kwaliteit van de auto. Het gevolg daarvan is wel, dat jonge gebruikte Subaru’s schaars zijn en de Levorg is daarop geen uitzondering. De andere kant van dat verhaal is dat het voor de koper van een gebruikte Subaru geen bezwaar zal zijn, of hoeft te zijn, om een exemplaar te kopen dat al een flinke ‘boodschap achter de wielen’ heeft. Daar kunnen ze gewoon bovengemiddeld goed tegen. Uiteraard is het altijd verstandig de onderhoudshistorie van de auto goed te controleren, al zullen Subaru-rijders in het algemeen goed voor hun auto zorgen en ‘m op tijd een onderhoudsbeurt geven. Veel meer hoeft er in de regel ook niet aan te gebeuren. De meest voor de hand liggende plaats om een nette, gebruikte Levorg te vinden, is uiteraard de officiële Subaru-dealer.
De proefrit
De Subaru Levorg is geen uitzonderlijke auto om te rijden. De bediening stelt niemand voor vraagtekens. De boxermotor is mooi soepel, met veel trekkracht onderin en vooral de combinatie met die traploze automaat werkt erg goed. Op kruissnelheid is de motor behoorlijk stil. De Levorg stuurt niet bijzonder scherp en het veercomfort is redelijk. Vooral kleine oneffenheden in het wegdek komen relatief hard door. De zittingen van de voorstoelen zijn vrij kort, waardoor de ondersteuning van de bovenbenen niet optimaal is. Het interieur biedt voldoende zitruimte voor vier volwassenen, met als aardig detail dat de hoek van de rugleuning van de achterbank verstelbaar is. Met een inhoud van minimaal 522 liter biedt de Levorg een forse bagageruimte. Met een normale rijstijl en gemiddeld gebruik, kan de Levorg een praktijkverbruik van 1 op 12 á 13 halen.Conclusie
Deze Subaru is een niet zo vaak voorkomende auto, omdat er ook geen grote aantallen autokopers zijn, die behoefte hebben aan wat deze Levorg biedt. Daar staat tegenover dat de Levorg hoegenaamd geen concurrentie kent die zich echt met deze Subaru kan meten. Dat maakt ‘m toch ook wel weer bijzonder.Bekijk andere tests van vergelijkbare auto's
We hebben nog veel meer getest…
Naast nieuwe auto’s en occasions testen we ook allerlei producten. Van autobanden tot autostoeltjes en van dakkoffers tot dashcams.
