logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Extra drukte op de weg door Duitse feestdag

3 juni 2026

Donderdag 4 juni is een feestdag (Sacramentsdag) in Duitsland. Veel oosterburen bezoeken tijdens dit lange vrije weekend ons land. Hierdoor wordt het woensdagmiddag en donderdag (in de loop van de dag) extra druk op de wegen vanuit de oostelijke grensregio richting de kust.

Duits nummerbord

Drukke trajecten

Woensdagmiddag en tegen het eind van de donderdagochtendspits (na 09.00 uur) wordt het op deze trajecten drukker dan gebruikelijk:

  • A1 Hengelo richting Amsterdam
  • A12 Duitse grens richting Utrecht
  • A67 Venlo richting Eindhoven
  • A73 Venlo richting Nijmegen

Weekend

In het weekend, vooral zondag 7 juni, wordt het dan weer druk door terugkerend vakantieverkeer richting Duitsland.

Hoe druk is het nu op de weg?

Benieuwd hoe druk het op de weg gaat worden? Bekijk voor vertrek de ANWB Verkeersverwachting. 

Bron: ANWB Verkeersinformatie

Speciaal voor jou geselecteerd

  • ANWB Parkeren

    Met ANWB Parkeren kun je eenvoudig parkeren met je mobiel. En je vindt goedkope parkeerplaatsen in de buurt!

  • Shop nu
    Shop nu

    Fietsendragers van diverse merken

    Met een fietsendrager vervoer je de fietsen makkelijk en veilig. Zo begint je trip goed. En gaan!

  • Nu20%korting
    Nu20%korting

    Ontdek Wegenwacht Europa

    Wat je pech ook is, met de Wegenwacht kun je overal rekenen op vertrouwde pechhulp. Wegenwacht Europa Standaard nu voor € 12,94 per maand.

  • Shop nu
    Shop nu

    Ontdek ons kampeerassortiment

    O.a. retro look campinglampen, elektrische koelbox, vrolijk servies, comfi slaapzakken en kampeermeubilair vind je in de Webwinkel.