Werkzaamheden A12 bij Arnhem aan IJsselbrug
11 mei 2026
Het verkeer op de A12 van Arnhem richting Duitsland moet door werkzaamheden aan de IJsselbrug (A12 bij Westervoort) rekening houden met vertraging. Door werkzaamheden zijn er minder rijstroken beschikbaar.
Kaart werkzaamheden A12 (IJsselbrug)
De werkzaamheden zijn in april (in beide richtingen) begonnen. Sinds zaterdag 9 mei zijn de werkzaamheden voor het verkeer vanuit Duitsland richting Arnhem afgerond. De werkzaamheden vanuit Arnhem richting Duitsland duren nog tot donderdag 14 mei.
IJsselbrug, twee onderdelen
De brug bestaan uit twee onderdelen. Van Duitsland naar Arnhem is het een betonnen brug met een fietspad. Richting Duitsland zijn het twee stalen bruggen. Tijdens de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug reed het verkeer in beide richtingen over de rijstroken van de stalen bruggen.
Versleten
Het uitgebreide onderhoud is nodig omdat het brugdek en het asfalt in de loop der jaren zijn versleten. Rijkswaterstaat vervangt onder meer voegovergangen en delen van het brugdek en herstelt het beton. Ook komt er nieuw asfalt, vangrails, bewegwijzering en waterafvoer. Na deze werkzaamheden volgen er nog nachtafsluitingen in mei.
Geadviseerd wordt om voor vertrek de verkeersinformatie te raadplegen via:
- anwb.nl,
- onze Onderweg app,
- en X (voormalig Twitter kanaal).
Bron: ANWB Verkeersinformatie
Meer info: