logo ANWB - ga naar homepageANWB Homepage

Vroege en drukke avondspits op 5 december

5 december 2024 Sinterklaasavondeffect

ANWB Verkeersinformatie waarschuwt voor een vroege en drukke avondspits (Sintspits) vandaag donderdag 5 december. Vanwege pakjesavond begint de avondspits dan eerder dan gebruikelijk.

'Sinterklaasavondeffect

Veel mensen gaan op 5 december wat eerder naar huis, winkeliers sluiten vroeger hun deuren en zakelijke afspraken worden opgeschort om op tijd thuis te zijn voor het heerlijk avondje. Hierdoor is er een hoop verkeer tegelijkertijd onderweg, met lange files tot gevolg. Dit is wat we het zogenaamde “Sinterklaasavondeffect” noemen.

Drukste moment

De donderdagavondspits is standaard al een van de drukste van de week. De eerste files worden dan al rond 14.30 uur verwacht. De piek van de drukte ligt tussen 16.30 uur  en 17.00 uur. Tijdens een 'normale' donderdagavondspits is dat een uurtje later.

Invloed weer

Het weer werkt  waarschijnlijk ook niet mee. Er wordt regen voorspeld, waardoor de dagelijkse files langer zullen 'uitpakken'.

Bron: ANWB Verkeersinformatie

Meer info:
Hoe druk is het nu op de weg?