Drukke avondspits 5 december
Sinterklaasavondeffect
Vrijdag 5 december belooft een drukke avondspits te worden. ANWB Verkeersinformatie verwacht vanwege pakjesavond een vroege, drukke avondspits.
Vrijdag 5 december
Sinterklaasavondeffect
Veel mensen vertrekken vrijdag 5 december eerder van werk, winkels sluiten hun deuren wat vroeger en zakelijke afspraken worden uitgesteld. Iedereen wil op tijd thuis zijn voor het heerlijk avondje. En omdat Sinterklaas dit jaar op een vrijdag valt, vieren meer mensen het op de dag zelf, vaak thuis of bij familie. Dat zorgt voor minder spreiding én extra drukte op de weg. Het resultaat? Nog meer recreatieverkeer dan normaal op een vrijdagmiddag. Dit noemen we het zogenaamde ‘Sinterklaasavondeffect’.
Drukste moment
De eerste files worden vrijdag al rond het middaguur verwacht. Het drukste moment zal rond 15.30 uur zijn. Tijdens een 'normale' vrijdagavondspits is dat een uurtje later.
Bron: ANWB Verkeersinformatie
Meer info:
Hoe druk is het nu op de weg?
ANWB Verkeersverwachting