Parkeerschijf met ijskrabber

Vraag gesteld door ANWB Webcare op 04 april 2016

Mag een dergelijke parkeerschijf gebruikt worden als parkeerschijf?
Of is het gewoon een leuke ijskrabber?

Antwoord van David

ANWB Expert

In het Besluit Parkeerschijf in artikel 2 staat het volgende vermeld:

Met een parkeerschijf als bedoeld in deze regeling worden gelijkgesteld parkeerschijven die voldoen aan de eisen voor gebruik in een andere lidstaat van de Europese Unie of in een staat, niet zijnde een lidstaat van de Europese Unie, die partij is bij een tot een douane-unie strekkend Verdrag, dan wel in een staat die partij is bij een tot een vrijhandelszone strekkend Verdrag dat Nederland bindt.

Het officiële model staat in de bijlage van het Besluit Parkeerschijf en de afmetingen hiervan zijn 100 x 125 mm.

Parkeerschijf met ijskrabber

De parkeerschijf met ijskrabber wijkt af van deze maten. Deze is namelijk 12 x 15 cm (zonder rand 10 x 14,5 cm).