Extra buitenspiegels verplicht?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 13 februari 2020

Ik wil een aanhangwagen kopen die (iets) breder is dan twee meter. Deze wordt getrokken door een personenauto. Moet ik vanwege die breedte per sé extra spiegels monteren om verzekerd te zijn / geen boete te krijgen?

Antwoord van Chaim

ANWB Expert

U heeft een vraag over het gebruik van extra buitenspiegels bij het trekken van een aanhangwagen. U wilt graag weten of extra spiegels verplicht zijn als de aanhangwagen breder is dan 2 meter.

Dit is afhankelijk van het zichtveld van de al aanwezige buitenspiegels.

Regeling voertuigen

Uit art. 5.18.4 Regeling voertuigen volgt dat de bestuurder voldoende zicht voor, opzij en achter de combinatie van voertuigen moet hebben. Als de breedte van de aanhangwagen past binnen de afstand tussen de binnenzijde van de linkerbuitenspiegel en de binnenzijde van de rechterbuitenspiegel, dan wordt aan dit vereiste voldaan.

De werking van het zichtveld wordt hier verder uitgelegd.

Conclusie

Afhankelijk van het zichtveld van de buitenspiegels van het trekkende voertuig moet u extra buitenspiegels monteren. 

Voor meer informatie over het gebruik van spiegels bij het trekken van een aanhangwagen verwijs ik u graag naar onze website.