Gebruik smartphone in de auto voor navigatie: strafbaar?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 14 maart 2019

In de auto zit mijn smartphone in een dashboardhouder. Ik telefoneer haast nooit, maar maak wel regelmatig gebruik van de kaart-app voor routenavigatie. Ben ik nu toch strafbaar wegens gebruik van mijn smartphone in de auto?

Antwoord van Marika Oliviera

ANWB Expert

U maakt gebruik van de navigatie op uw smartphone in een dashboardhouder. U vraagt zich af of u daardoor strafbaar bent.

U mag een telefoon bedienen die in een houder staat. Er is dan geen sprake van vasthouden, maar van handsfree gebruik. Leidt het bedienen van de telefoon tot gevaarlijk weggedrag, dan kunt u een bekeuring krijgen op grond van het algemene gevaarsartikel in de verkeersregelgeving (artikel 5 van de Wegenverkeerswet). 

Meer informatie over afleiding in het verkeer en tips om MONO door het verkeer te gaan vindt u op onze website.