mag eigenaar chaletpark aansluitkosten berekenen bij verkoop chalet?

Vraag gesteld door wil/sam op 07 december 2018

als ik mijn chalet verkoop, moet ik de eigenaar van het chaletpark een soort commissie betalen, mag dat?

Antwoord van Michiel

ANWB Expert

U vraagt of het voor de ondernemer geoorloofd is bij verkoop van uw chalet (met behoud van standplaats) een commissie te vragen van de koopprijs.

Bij de beantwoording van uw vraag, ga ik er gemakshalve vanuit, dat op de overeenkomst de RECRON-voorwaarden van toepassing zijn.

De campingeigenaar kan niet zomaar commissie verlangen van de recreant bij de verkoop van diens kampeermiddel. Er kan alleen dan commissie worden gevraagd door de ondernemer, wanneer deze op verzoek van de recreant daadwerkelijk bemiddeld heeft bij de verkoop. De hoogte van de commissie dient wel in verhouding te staan tot de geleverde inspanningen/prestaties door de ondernemer.

. Wanneer en op welke manier kosten mogen worden doorberekend is opgenomen in artikel 9 van de Recron voorwaarden.

Meer informatie over uw rechten als eigenaar van een kampeermiddel vindt u op onze website.