Wanneer mistlicht?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 16 oktober 2019

In uw artikel onze experts over autoverlichting vergeet u te vermelden dat mistlicht, in geval van, alleen buiten de bebouwde kom aan mag. 

Antwoord van Erik Jan

ANWB Expert

U reageert op een artikel in Kampioen 10/11 van 2019. Het voeren van mistlampen is zowel binnen als buiten de bebouwde kom toegestaan. Dat was vroeger anders. In het nu geldende Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990) staat in Artikel 34:
1 Bij mist, sneeuwval of regen, die het zicht ernstig belemmert, mogen bestuurders van een motorvoertuig en van een gehandicaptenvoertuig mistlicht aan de voorzijde voeren. In dat geval hoeven die bestuurders geen dimlicht te voeren.
2 Bij mist of sneeuwval, die het zicht beperkt tot een afstand van minder dan 50 meter mag mistachterlicht worden gevoerd.