Reservewiel op fietsendrager vervoeren

Vraag gesteld door Alkmaar18 op 15 juli 2017

Mag een reservewiel, mits goed vastgezet, op een fietsendrager worden vervoerd.
En mag dit ook in België en Frankrijk.?
Met vriendelijke groet,
Kees de Graaf

Antwoord van Frank

ANWB Expert

In de Regeling Voertuigen staat:

Artikel 5.18.7Bij het vervoer van goederen aan de achterzijde van een personenauto, bedrijfsauto met een technisch toegestane maximummassa van niet meer dan 3.500 kg, bus of driewielig motorrijtuig, of aan de achter- of voorzijde van een aanhangwagen met een technisch toegestane maximummassa van niet meer dan 3.500 kg moet worden voldaan aan de volgende eisen:

d. indien de lastdrager is geconstrueerd voor het vervoer van specifieke goederen, mogen geen andere én niet meer van deze goederen worden vervoerd dan waarvoor de constructie is bestemd;

Dus het mag niet, ook niet in het buitenland omdat u zich aan de Nederlandse wet moet houden.