Wat zegt de huidige Nederlandse wet over het bevestigen van de noodremkabel van caravan aan het trekkend voertuig?

Vraag gesteld door Pieterpeer op 10 april 2017

Wat zegt de huidige Nederlandse wet over het bevestigen van de noodremkabel aan het trekkend voertuig? In landen om ons heen mag je die gewoon om de trekhaak zelf heen hangen, is dat in Nederland heden ook zo?

Antwoord van Frank

ANWB Expert

Het volgende staat in de Regeling Voertuigen over het bevestigen van een breekkabel. Dit is overigens niet anders geweest.

Artikel 5.18.34

2 Indien de aanhangwagen is voorzien van een losbreekreminrichting, moet deze zodanig met een vast deel van het trekkend voertuig of met een daartoe bestemde inrichting aan de trekhaak daarvan zijn verbonden, dat de inrichting slechts in werking treedt na het losraken van de aanhangwagenkoppeling.

Dat betekent dat het niet voldoende is om de breekkabel over de trekhaak bocht te lussen.