Is een man die naast een paard loopt en het paard hierbij geleidt aan het halster van het paard een ruiter of een geleider van een rijdier?

Vraag gesteld door G.E.M. op 25 oktober 2017

Is een persoon die (zonder ruiterkleding) naast zijn paard (zonder zadel en zonder rijtuig enz.) loopt en het paard hierbij vasthoudt aan de halster van het paard een ruiter die qua plaats op de weg onder artikel 8 van de RVV 1990 valt of is hij geleider van een rij- of trekdier of vee, waarmee hij qua plaats op de weg onder art. 10 van RVV 1990 valt?

Antwoord van Lisette

ANWB Expert

U wilt weten wat de plaats op de weg is van paard met begeleider.

Een persoon die naast het paard loopt en het dier vasthoudt, is een geleider van een rij- of trekdier en geen ruiter. Dus artikel 8 RVV is niet van toepassing. Op grond van artikel 10 RVV is de plaats op de weg van paard en geleider de rijbaan.

Met een paard mag je niet op voetpaden, stoepen, fietspaden en fietsstroken niet komen, niet als ruiter, maar ook niet als geleider van een rij- of trekdier.