Mag een gemeente zelf de hoogte bepalen van de forensenbelasting?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 23 februari 2022

Mag een gemeente zelf de hoogte bepalen van de forensenbelasting? Waarom is het 6x hoger dan de ozbe? De betreffende gemeente is Opmeer.

Antwoord van Lisette

ANWB Expert


U vraagt of een gemeente zelf de hoogte van de forensenbelasting mag bepalen.

Gemeentewet

Ja, een gemeente mag zelf de hoogte van de forensenbelasting bepalen. Dit staat in artikel 223 van de Gemeentewet. De wet stelt geen limiet aan de hoogte van het tarief. Forensenbelasting wordt geheven van particulieren voor het gedurende het belastingjaar meer dan 90 malen nachtverblijf houden.

Navragen gemeente

Het is toegestaan dat het tarief van de forensenbelasting hoger is dan dat van de OZB voor eigenaren van een woning. Maar waarom het tarief in de gemeente Opmeer 6x hoger is dan dat van de OZB kan ik u niet vertellen. Dat kunt het beste navragen bij de gemeente Opmeer zelf.

Informatie over de verschillende gemeentelijke belastingen kunt u lezen op onze website.