Levering instructieboek

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 03 december 2020

Is een dealer verplicht een bijpassend instructieboek te leveren bij de verkoop van een 3 jaar oude auto?

Antwoord van Lisette

ANWB Expert

U vraagt of de dealer verplicht is een instructieboek te leveren bij de koop van uw 3 jaar oude auto.

In principe mag u verwachten dat er een instructieboekje in de auto aanwezig is. Wanneer een instructieboekje ontbreekt, mag u van de verkoper verlangen dat het hij het alsnog levert. Dit is geregeld in art. 7:21 van het Burgerlijk Wetboek 'beantwoordt het afgeleverde niet aan de overeenkomst, dan kan de koper aflevering van het ontbrekende eisen. 

Ik raad u dan ook aan om de verkoper te verzoeken alsnog een bij de auto behorend instructieboekje te leveren.  

Meer informatie over het kopen van een tweedehands auto vindt u op onze website.