Hebben voetgangers op een voorrangsweg voorrang?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 20 september 2019

Bij ons in de straat hebben we een aantal kruisende fiets/voetpaden. Op de weg staat een bord "u nadert een voorrangsweg". Hebben voetgangers hier ook voorrang op het verkeer op de weg of alleen de fietsers?

Antwoord van Marlijn

ANWB Expert

U wilt weten of voetgangers op een voorrangsweg voorrang hebben.

De regel is dat men voorrang moet verlenen aan bestuurders op de voorrangsweg (zie verkeersborden B1 en B6). Onder het begrip ‘bestuurder’ vallen alle weggebruikers behalve voetgangers (artikel 1 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990).

Dus, voetgangers op een voorrangsweg hebben geen voorrang.