Wat zijn de regels over het gebruik van de gordel bij een zitverhoger?

Vraag gesteld door een ANWB-lid op 09 september 2019

Mijn neefje van 7 jaar zit bij zijn opa in de auto op een zitverhoger zonder rugleuning. Wat zijn dan de regels mbt het gebruik van de gordel? Zijn opa heeft namelijk een bekeuring gekregen omdat de gordel over zijn schouder ging en de gordel moest volgens de politie onder zijn oksel. Klopt dit?

Antwoord van Marlijn

ANWB Expert

U wilt weten wat de regels zijn met betrekking tot het gebruik van de gordel in combinatie met een zitverhoger.

De regel is dat “de autogordel, veiligheidsgordel of het kinderbeveiligingssysteem wordt gebruikt op een wijze die de beschermende werking ervan niet negatief beïnvloedt of kan beïnvloeden”. Dit staat in artikel 59 lid 7 van het RVV 1990 (Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990). De zitverhoger bij kinderen is juist bedoeld om de gordel zijn beschermende werking te kunnen geven, waarbij het diagonale deel van de autogordel over de schouder ligt. De gordel moet dus over de schouder en niet onder de oksel. Het lijkt er dan ook op dat de bekeuring in dit geval ten onrechte is uitgeschreven.