Vluchtstrook

Vraag gesteld door T. van Hooff op 24 april 2019

Gisteren weer mensen gezien die linkerachterband op de vluchtstrook aan het verwisselen waren. Levensgevaarlijk, maar is het ook bij wet verboden?

Antwoord van Henny

ANWB Expert

Is het verwisselen van een linkerachterband op de vluchtstrook bij wet verboden?

In art. 43 lid 3 RVV ( Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens) staat: behoudens  in noodgevallen is het de weggebruikers verboden op een autosnelweg of autoweg gebruik te maken van de vluchtstrook, de vluchthaven of de berm.
Een lekke band wordt gezien als een noodgeval,  dus dat is niet bij wet verboden.